Як розмагнітити викрутку

Іноді намагніченість викрутки приносить користь, а іноді — це небажану властивість. Наприклад, коли на місці роботи присутня металева стружка, краще, щоб вона там і залишалася, а не прилипала до інструменту. Можна розмагнітити викрутку та як це зробити?

Чому метал намагнічується

Не буду вдаватися в квантову механіку і постараюся пояснити максимально простою мовою. Всім нам знайомі магніти — це вироби, повністю виготовлені з так званого феромагнетика, який і створює власне магнітне поле.

Такі елементи, як залізо, кобальт і нікель, що входять до складу викрутки, теж відносяться до ферромагнетикам.

Довідка. Оскільки в сплаві є й інші речовини, магнітом в звичному нам розумінні цей інструмент не назвеш.

Проте в тих чи інших умовах магнітне поле, утворене ферромагнетиками, може посилюватися або зменшуватися.

Посилення цього поля або, іншими словами, намагнічування викрутки, відбувається, як правило, при роботі поблизу з електродвигунами, магнетронами та іншими елементами. Метал як би «забирає» властивості навколишнього його поля.

Як розмагнітити з допомогою приладу

Повністю прибрати магнітні властивості металевого виробу неможливо. Можна лише знизити його магнитность до такої міри, щоб не прилипала стружка і дрібні деталі. Це важливо враховувати при ремонті електроніки.

Для такого зниження (або, навпаки, підвищення, при необхідності) існують спеціальні демагнитизаторы, придбати які можна в ремонтних магазинах або фірмах з продажу інструментів. Вони коштують недорого і виглядають приблизно так:

Як бачите, все просто: два простору, верхнє размагничивает, нижнє, навпаки, намагнічує. У бажане поміщається інструмент і тримається там близько десяти секунд, після чого він готовий до використання.

Довідка. Намагнічується викрутка зазвичай швидше, ніж розмагнічується.

Існують різні за розміром моделі таких приладів: від кишенькових — для дрібних інструментів, до величезних — для використання у виробничих умовах. Відповідно, розрізняються вони і по потужності впливу.

Чим зручно такий кишеньковий пристрій, так це тим, що воно не вимагає підключення до чого-небудь — воно завжди готове до використання. Перевірити його дію легко навіть в магазині: вам достатньо взяти з собою викрутку та якусь дрібну деталь, наприклад, гайку, і провести експеримент. Після намагнічування викрутки гайка повинна легко до неї тягнутися, а після розмагнічування не повинна прилипати навіть при щільному зіткненні.

Які ще є способи

Якщо у вас в будинку є цілий магніт з отвором посередині, ви можете з його допомогою розмагнітити викрутку.

Важливо! Отвір має бути достатньо широким, щоб крізь нього міг пройти весь інструмент разом з ручкою.

Для цього досить протягнути викрутку через магніт, починаючи з вістря і закінчуючи нижньою частиною ручки. Ця дія проводиться в неспішному темпі. Як правило, для розмагнічування досить одного разу, але за необхідності можете повторити.

Якщо отвори немає або вона недостатньо широке, є другий спосіб. Розташуйте викрутку по відношенню до магніту на мінімальній відстані, при якій вона до нього не притягується. Потім, здійснюючи невеликі «коливальні руху, перетягніть її від одного полюса до іншого, поступово видаляючи від центру. Чим далі вона знаходиться, тим менше повинні бути коливання. Після цього вона повинна розмагнітитися.

Для третього способу нам знадобиться магнітометр. Спочатку визначте рівень напруженості магнітного поля викрутки. Потім знайдіть поле з тим же напругою на магніті, але в полюсі з протилежним знаком. Після цього вам залишиться притиснути викрутку саме до цієї частини.

Створюємо прилад для розмагнічування своїми руками

Для цього вам знадобиться котушка дроту, здатної витримати напругу 120-127 вольт і потужний понижуючий трансформатор. Складання конструкції відбувається за наступною схемою.

Намотайте дріт на котушку трансформатора і підключіть до нього. Після цього викрутка поміщається у внутрішню порожнину цієї котушки і подається змінна напруга.

Довідка. Для зворотної дії (намагнічування інструменту) напруга змінюється на постійний.

Якщо у вас є старий непотрібний телевізор, можна зібрати своїми руками прилад, до складу якого входить петля розмагнічування кінескопа (вона розташовується навколо нього). З'єднайте її кінці між собою, щоб отримати коло, і обмотайте ізоляційною стрічкою, залишивши зовні два дроти.

Примотати отриману конструкцію до бруска з дерева, який буде виконувати функцію ручки. За допомогою кнопки від будь-якого електроінструменту підключіть два дроти до мережі 220 вольт.

Важливо! Обов'язково ізолюйте всі дроти і контакти, щоб вас не вдарило струмом!

Прилад готовий до використання. Увімкніть його і помістіть в кільце викрутку. Тримайте її не довше 5 секунд, після чого вимкніть пристрій, інакше воно може перегрітися.

Способів розмагнітити викрутку в домашніх умовах існує величезна кількість, так що ви можете вибирати будь-який, який захочете.