Який обігрівач вибрати для дачі

Якщо у вас є дача або ви збираєтеся придбати ділянку за містом для відпочинку, напевно виникне питання про його благоустрій. Одним з основних пунктів є система опалення. Особливо важливо мати опалення в зимовий період, а також у випадках похолодань, щоб температура всередині приміщень підтримувалась на постійному рівні. Це дозволить зберегти будинок і запобігти пошкодження конструкції. На дачних ділянках складно підключитися до мережі централізованого опалення, тому постає питання про вибір спеціальних обігрівачів.

Яким має бути обігрівач для дачі

Щоб не розчаруватися в покупці, нагадуємо, на що необхідно звертати увагу при виборі і покупці побутового приладу.

 • Доступність методу обігріву. Даний показник залежить від основного виду палива або джерел енергії для роботи пристрою. Залежно від цього можна підібрати електричні каміни, печі, інфрачервоні обігрівачі.
 • Безпека при експлуатації. Якщо ви рідко буваєте на дачній ділянці, а опалення повинно бути постійно, варто подбати про системи безпечного режиму роботи. В такому випадку не підійдуть печі і каміни, що працюють на дровах.
 • Економія простору також є ключовим моментом при виборі. Заздалегідь необхідно розрахувати займану площу і правильно підібрати місце для установки пристрою.
 • Конструкція, подальше її використання і обслуговування повинні бути прийнятні по вартості для власника, тому буде корисно порівняти ціни на декілька приладів. Це допоможе підібрати оптимальне поєднання ціни та якості.

ВАЖЛИВО! Критерії вибору також залежать від часу перебування на дачі. Якщо ви постійно перебуваєте там і маєте можливість контролю за опаленням, можна розглянути варіант печі або каміна.

Види обігрівачів для дачі

До числа найбільш розповсюджених відносяться:

 • Класичні печі і каміни, що працюють на дровах або вугіллі. Вони якісно прогрівають приміщення, але при цьому вимагають постійного контролю за вогнем, тому підійдуть тільки для постійного перебування на дачі. Піч або камін також вимагає постійного запасу палива, на що додатково будуть йти гроші.

 • Електричні конвектори або каміни, що працюють від мережі. Відмінне рішення для дач, які мають доступ до джерела електричного живлення.

РАДА! Досить компактні варіанти можна встановити по всьому периметру житлового приміщення для рівномірного розподілу тепла.

Варто уважно ставитися до вибору, оскільки часто зустрічаються неякісні вироби.

 • Газові прилади для опалення приміщень можуть працювати від центральної труби або від газових балонів; швидка установка і можливість зміни балонів є незаперечною перевагою. До недоліків можна віднести наявність відкритого вогню і виділення вуглекислого газу в приміщення.

 • Інфрачервоні обігрівачі нагрівають навколишні предмети, які потім віддають тепло в навколишнє середовище. На відміну від описаних вище варіантів, інфрачервоне випромінювання не спалює кисень, це позбавляє від необхідності провітрювати приміщення.

РАДА! Рекомендується встановлювати обігрівачі в приміщеннях з великою кількістю меблів, щоб прискорити процес нагрівання і тепловіддачі.

Як вибрати обігрівач для дачі

ВАЖЛИВО! Не варто брати дешеві моделі, зазвичай вони швидко виходять з ладу. Частий ремонт і заміна призведуть до ще більших витрат. Вибирайте надійні обігрівачі від відомих виробників.

При виникненні труднощів у виборі відповідної моделі спробуйте скористатися наступним алгоритмом вирішення питання.

 • Визначте спосіб установки і кріплення: на підлозі, стелі, стінах.
 • Розрахуйте необхідну потужність обладнання, залежить від розмірів приміщення, яке необхідно забезпечити теплом.

 • Виберіть відповідний вид палива: дрова, газ, електрика. Цей параметр залежить від доступності способу підключення. Якщо ваш будинок підключений до електричної мережі, ви зможете використовувати електрокамін.
 • Експлуатація. Подумайте, як часто ви будете користуватися пристроєм. Якщо воно буде в ходу рідко, вибирайте пристрій простіше. Деякі моделі виходять з ладу при тривалому простої.
 • Вартість. Слід знайти оптимальне співвідношення ціни та якості, щоб за розумною ціною забезпечити теплом усі приміщення в будинку.

Уважно подивіться на кожен пункт, дайте відповідь на поставлені питання. Так ви зможете підібрати тип виробу, що підходить для дачі. Нехай у домі завжди панує тепло і затишна атмосфера.