Нестандартне застосування фена

Звичне застосування – сушка для волосся – далеко не все, на що здатний фен. Це всього лише одна з його функцій, причому не найцікавіша. При наявності творчої думки прилад знайде застосування в домашньому господарстві як пилососи, праски, сушарки для трусів і шкарпеток, коротше – універсальна річ. Яких результатів можна досягти при грамотному застосуванні фена, сьогодні буде розказано, а місцями і показано.

На допомогу господині

Якщо під рукою немає мікрохвильовки, а холодне їсти не хочеться, можна відмінно викрутитися за допомогою фена. Правильно підібравши дистанцію між тарілкою з їжею та приладом, щоб гаряче повітря не здув все з тарілки, досить швидко можна зробити блюдо цілком прийнятним по температурі.

Схожим чином можна розморозити продукти. Буває, що м'ясо або рибу просто забули дістати з морозилки, а обід вже скоро. Що робити? Діставати фен і починати дути. Правильно сказав фокусник Акопян – якщо не дути, фокус не вийде.

Якщо терміново потрібно кудись йти, а білизна випрана і сохнути не бажає – нічого страшного, його ніхто не питає. Алгоритм дій колишній: направляємо фен на потрібний предмет, включаємо, чекаємо.

Якщо стара наклейка не хоче по-доброму відклеюватися, і від неї можна позбутися за допомогою все того ж фена. Так само можна перемогти бактерицидний пластир, щоб він не відходив від шкіри разом з пучком волосся. Болюча процедура перестає бути такою, якщо пластир попередньо прогріти, а потім знімати.

Якщо є необхідність погладити сорочку, але немає праски – нічого страшного. Сорочка злегка зволожується за допомогою пульверизатора, а потім сушать гарячим повітрям. Підсумок – вид одягу, як після праски.

Клавіатура, якщо з неї витрусити скупчилися між клавіш крихти їжі і сміття, полегшає в півтора рази. Щоб спростити завдання, сміття можна видути потоком повітря – результат буде з меншими зусиллями і нічим не гірше банальної трясіння.

Майстриням на замітку

При бажанні можна значно прискорити процес висихання лакофарбових матеріалів. Побутовий фен не зможе змагатися в продуктивності з будівельним, але для сушіння невеликих поверхонь цілком підійде.

В процесі сушіння головне не перестаратися – деякі фарби, лаки можуть пожолобитися під впливом температур.

Крім того, якщо фен у процесі роботи піднімає пил або дрібну крихту, шкоди буде більше, ніж користі. Вся пил осяде на фарбу і прилипне до неї, тому, перш ніж вмикати прилад, варто переконатися у відносній чистоті близько місця сушіння.

До речі, стара фарба і лак при сильному нагріванні добре відходять, так що якщо є потреба реставрувати стару меблі, а змиванням користуватися немає бажання − фен у допомогу.

Лак для нігтів не боїться впливу температур, а термін його висихання при обробці теплим повітрям помітно зменшується. Працівницям салонів краси розповідати про це чудо-властивості сенсу немає, а якщо хто вдома влаштовує манікюрний зал, то ідея може бути корисною.

Пилосос з фена

Конструкція проста, але ефективна. На фен (з тильної сторони) накладають серветку-рушник в якості фільтра, кріплять її, а зверху надягають попередньо відрізану верхню частину пластикової пляшки відповідного діаметра і закріплюють скотчем.

Якщо є бажання, можна задіяти і кришечку від пляшки в якості насадки. Її розігрівають запальничкою, потім додають за допомогою олівця конічну форму і роблять у верхівці отвір, після чого накручують насадку на шийку відрізаною пляшки. Виходить компактний, але досить потужний пилосос для дрібних частинок.

Чоловікам на замітку

При необхідності відкрутити заіржавілий і закисший гвинт, не зірвавши при цьому шліц, його потрібно розігріти. В результаті нагрівання метал розширюється і злегка змінює форму, що руйнує наліт іржі на ньому. Після остигання процес піде помітно простіше, а якщо разом з цією мірою скористатися мастилом, приміром, WD-40, то взагалі як по маслу.

Можна зробити кручений дріт, якщо на олівець, ручку, металевий пруток або на щось схожої форми спірально намотати провід, зафіксувати в такому положенні за допомогою скотча або ізоляційної стрічки, а потім прогріти його за допомогою гарячого повітря. Результат залежить від матеріалу, з якого виготовлений провід, і не завжди фокус вдається. Але спробувати варто.

А ось моє улюблене застосування. При смаження шашликів, якщо вугілля вже починають остигати, то не можна дути на них самому – на дворі двадцять перше століття, хлопці! Для цих цілей пристосовується фен, і друга партія шашлику на подстывших вугіллі вийде цілком прожареної.

Немає сенсу перераховувати всі можливості фена, начебто його властивості зрозумілі, можна придумати на цю тему масу варіацій. Хтось сушить килими, хтось прибирає жуйку з одягу чи смажить шашлики за допомогою цього пристрою. Все залежить від нашої фантазії та поставлених перед нами завдань, алгоритм застосування приладу скрізь схожий: включив, направив, нагрів, почекав.