Підключення теплої підлоги до котла

Для опалення будинку, розташованого за містом, застосовують різні системи опалення, в останні роки все частіше встановлюють «теплий водяний підлогу. Власникам таких будинків не завадять певні знання з частини підключення цього пристрою до котла. Ці знання знадобляться або при самостійному монтажі цієї опалювальної системи або для спостереження за працівниками, які будуть виконувати таке підключення.

Особливості підключення теплої підлоги до котла

Підлогова система опалення забезпечує в будинку комфортні мікрокліматичні умови. Після того як покладений тепла підлога, потрібно його підключення до котла, встановленого в будинку. Таке підключення виконують через колектор. Встановлення теплої підлоги виконують в приміщеннях з високою вологістю.

ВАЖЛИВО! НА ДУМКУ ОКРЕМИХ ФАХІВЦІВ, ОПТИМАЛЬНОЮ СИСТЕМОЮ ОПАЛЕННЯ ВВАЖАЄТЬСЯ КОМПЛЕКС З ДВОКОНТУРНОГО КОТЛА І ПІДКЛЮЧЕНОГО ДО НЬОГО «ТЕПЛОЇ» ПІДЛОГИ, ПРИЧОМУ КОТЕЛ ЗНАХОДИТЬСЯ В ПІДВІШЕНОМУ СТАНІ І ОСНАЩЕНИЙ ПРИМУСОВОЇ ТЯГИ.

Одночасна робота котла та теплої підлоги, здатна забезпечити будинку необхідною кількістю тепла. Така система дозволить виключити використання котлів іншого типу, наприклад, електричного.

«Тепла» підлога повинен бути підключений до котла, через колектор. Що це таке? Так називають пристрій, який призначений для рівномірної роздачі розігрітій робочого середовища по споживачам, що підключається до котла і за рахунок циркуляції робочої рідини, через нього вона повертається для підігріву.

Після вибору колектора її потрібно приєднати до котла. Для виконання цієї операції необхідно строго слідувати вимогам керівництва з експлуатації обох одиниць продукції.

Схема підключення колектора теплої підлоги до котла

Способів підключення може бути кілька. Це залежить від типу котла і його розташування. Однак у всіх випадках повинні виконуватися певні умови. Підключати тепла підлога до котла краще за наявною схемою. Наприклад, такий.

Тонкощі монтажу

Розміщення цього компонента теплової мережі безпосередньо залежить від рішення, яке прийме домовласник. В принципі, його можна встановити в будь-якому місці, головне, щоб він нікому не заважав і був недосяжним для дітей. Але, так чи інакше, є рекомендації, які зовсім не будуть зайвими:

 • Шафа для встановлення колекторного пристрої необхідно встановлювати на такому приміщенні, де буде забезпечений доступ до трубопровідних ліній.
 • До торців труб під'єднують бокові штуцери колекторного пристрою. Через них здійснюватиметься пряма і зворотна подача теплоносія. Доцільно встановити необхідну запірну арматуру та регулятори температури.
 • Для спрощення процедури має сенс купити готовий до установки колектор, в комплект якого входить запірна арматура. Ці вузли, які будуть змонтовані на висновки теплих підлог, радіаторів опалення та інших споживачів тепла. Під час експлуатації теплової мережі, домовласник отримає можливість відключення тих чи інших контурів опалювальної мережі, але при цьому частина контурів буде продовжувати роботу.
 • Торці труб, запірну арматуру і колектор з'єднують з використанням фітингів. Досить часто вихідні труби теплої підлоги з'єднують з колектором за допомогою використання з'єднувальних вузлів, що складаються з кільця, оснащеного затиском, втулки і гайки, виготовленої з латуні. Існує і більш простий метод з'єднання, який заснований на застосуванні простих затискачів, які укомплектовані запирающими вентилями.
 • Труби подачі тепла і обратки під'єднують до входу в пристрій розподілу теплоносія, а труби теплої підлоги до виходів.

Елементи підключення

Повна комплектація колекторного вузла складається з:

 • запірних вентилів;
 • вузла підмішування;
 • зливного крана;
 • насоса для забезпечення руху робочого середовища.

В процесі виконання з'єднання колектора і елементів теплої підлоги з котлом, запірні пристрої можна замінити на вентиль, з встановленим термостатом. Основна перевага такого пристрою полягають в його можливості змінювати розміри, згідно з температурним режимом. Після проходження цього пристрою теплоносій отримає певну інтенсивність руху.

Порядок підключення

Як вже зазначалося, оптимальною системою обігріву можна вважати набір обладнання, який складається з:

 • котла;
 • теплої підлоги;
 • колектора;
 • необхідною обв'язки.

З'єднання перелічених компонентів повинно виконуватися в певній черговості:

Цю роботу здійснюють у певній послідовності:

 1. Підбір місця підключення. За звичаєм, перед підключенням теплового обладнання необхідно провести підготовку приміщення. Тобто в ньому обов'язково повинен бути рівна підлога, обладнаний дренаж для видалення води, яка може піти в приміщення в результаті прориву. Зрозуміло, у неї повинно бути налагоджено освітлення. Розміри приміщення повинні забезпечити вільний доступ персоналу для обслуговування встановлених пристроїв.
 2. До колектора підводять прямий і зворотний трубопроводи. Возвратка буде приймати охолоджену воду, і направляти її на підігрів. Через прямий трубопровід теплоносій, розігрітий до заданих параметрів, буде направлений в теплову мережу.
 3. Трубу котла підключають з вентилем, для цього використовують фітинги і потім виробляють включення в колектор.
 4. На кінці труб повинні бути встановлені крани і температурні регулятори. Вони призначені для регулювання руху теплоносія по контурах і при необхідності, наприклад, виникнення нештатної ситуації, відключення пошкоджених ліній.
 5. Остання операція – випробування зібраної системи.

Поради експерта, як правильно підключити тепла підлога до системи опалення

Якогось єдиного документа за технологією складання колекторного вузла і підключення теплої підлоги до котла не існує. Але принцип дії однаковий. Між тим існують певні правила, які має сенс дотримуватися при виконанні цих робіт.

Наприклад, розширювальний бачок повинен бути встановлений над циркуляційним насосом. Місце встановлення цього насоса не так критичною, але досвід показує, що його бажано встановлювати на самій високій точці теплової системи.

Не можна забувати і те, що для підвищення ізоляції з'єднань слід використовувати фторопластову стрічку або нитку.