Як заховати газовий котел на кухні

Газовий котел є практично незамінним атрибутом для багатьох. У кого-то він тільки відповідає за гарячу воду, деякі встановлюють його для опалення будинку. Однак котел – це громіздка, найчастіше білого кольору конструкція, яка свого первозданному вигляді не вписується в жоден інтер'єр.

За нормами безпеки котел не повинен розташовуватися у житловому приміщенні (не підходить навіть кухня, поєднана з вітальнею), тому його в будинках часто встановлюють в підвалі, де він нікому не муляє очі, а в квартирах – на кухні. Багато господині з-за того, що котел дивиться великою білою плямою на тлі загальної кімнати, відмовляються від його використання в бік більш дорогих варіантів. Однак не варто з цієї причини ставити на ньому хрест. Допитливими умільцями вже придумано кілька способів, як замаскувати газовий котел так, щоб ніхто і не здогадувався про його існування.

Чи можна ховати газовий котел індивідуального опалення: норми безпеки

Будь-яких документів, в яких зазначено, що газовий котел можна ховати не існує. Проте є вимоги до його встановлення, які повинні бути дотримані:

 • У приміщенні, де буде знаходитися котел, обов'язково наявність вікна та двері. Воно повинне бути добре провітрюваним.
 • Котел забороняється встановлювати поряд з раковиною, плитою або холодильником ближче, ніж на 30 див.
 • При зашиванні в шафу важливо звернути увагу, щоб у нього не було дна і верху. Дверцята переважно повинна бути гратчастої.
 • Стінки шафи або ніші повинні бути обшиті вогнетривким матеріалом.
 • Між котлом і стінками обов'язково наявність повітряного зазору не менше 3 см з усіх сторін.
 • Приміщення повинне обладнуватись датчиком витоку газу.
 • Потужність приховуваного котла не повинна перевищувати 60 кВт.
 • До котла обов'язково повинен забезпечуватися вільний доступ. Не можна намертво вмонтувати його в стіну.

Важливо: не варто нехтувати цими правилами безпеки заради естетичного вигляду.

Незважаючи на те, що цих вимог чимало, їх дотримання можливе різними дизайнерськими рішеннями.

Як заховати газовий котел на кухні: найкращі ідеї

Те, як можна сховати газовий котел, обмежується тільки вашою фантазією. Якщо ж ви самі рідко щось проектуєте або робите своїми руками, то можна звернутися до вже готових дизайнерських рішень. Вони розрізняються як за складністю виконання, так і за вартістю, що розширює їх можливості вибору на будь-який смак і колір.

Ховаємо в кухонний гарнітур

Вшивання газового котла в кухонний гарнітур є одним з найбільш ергономічних рішень. Більш того, це можна спланувати ще на етапі покупки або моделювання самого гарнітура, що забезпечить ідеальне приховування котла без зайвих проблем. Це особливо актуально для тих, хто сам рідко спілкується з будівельними інструментами або невпевнений в одержанні гарного результату.

Вбудувати котел вже куплений стіна набагато складніше і не завжди можливо, тому бажано заздалегідь визначитися в необхідності його наявності. Часто просто не вистачає висоти, ширини, глибини шафи для безпечного розміщення котла в ньому. У такому випадку радять зовсім прибрати один з елементів гарнітура і поставити новий. Але робити це і необов'язково. При наявності вільного місця можна просто обшити котел зверху під дизайн кухонного гарнітура.

Приховуємо за допомогою гіпсокартону

Самостійна обшивка найчастіше зводиться до зривання котла за допомогою гіпсокартону або ДСП. Здійснити цю роботу нескладно, слідуючи наступним алгоритмом дій:

 • Робляться заміри котла і вираховуються необхідні параметра нового шафки з урахуванням повітряних зазорів.
 • Вирізаються бічні стінки згідно з проведеними вимірами.
 • Забезпечити стінки необхідною кількістю отворів для меблевих завісів.
 • Користуючись рівнем, скріпити стінки майбутньої шафи.
 • Задню стінку встановлювати не потрібно.
 • Закріпіть рейки і, зачепивши на них кріплення, повісити на завіси дверцята шафи. Для кращої ергономічності варто замовити в тому ж салоні, що і брали кухонний гарнітур. Це зробить можливим надати шафі для газового котла вигляд, ніби він ішов разом з усім кухонним гарнітуром.
 • Отриманої конструкцією акуратно ховається котел і закріплюється.

Важливо: по завершенні установки потрібно переконатися, що виміри і розрахунки виконані вірно, а необхідні повітряні зазори забезпечуються в належній мірі.

Використовуємо ніші в стіні

Використання ніші в стіні, мабуть, є самим простим варіантом, при якому всі будівельні роботи зводяться до виготовлення та кріплення дверцят (у разі, якщо вона вам потрібна).

Однак спеціально заготовити нішу для котла не так вже просто. Якщо ви задумалися над придбанням котла ще на стадії ремонту, то так, вам це в більшості випадків не складе особливої праці. Але ось підігнати котел під уже наявну нішу неможливо. Якщо її габарити не відповідають вимогам, то її навіть і не демонтируешь як у випадку кухонного гарнітура.

Якщо ви все-таки щасливий володар ніші в стіні, габарити якого дозволяють розмістити в ній газовий котел, то віддайте перевагу краще цього способу, так як він є самим міцним і економічно вигідним варіантом. Дверцята можна замовити у фірмі, у якої виготовлявся кухонний гарнітур, або при наявності матеріалів зробити її самостійно. Можна і зовсім обійтися без дверцят, цікавим чином задекорувавши газовий котел.

Дизайн кухні з газовим котлом

Перш ніж перейти до думки про встановлення газового котла, важливо визначитися, чи будете ви якось ховати, а якщо так, то як. Це може вплинути як на вибір самого котла (вони бувають настінні і підлогові), так і на весь дизайн кухні. Не варто робити все на швидку руку: ремонт, як і купівля гарнітура, часто робиться не на один рік, і важливо, щоб вам було комфортно перебувати в приміщенні, на яке ви витратили багато часу і сил.

         

 • Дизайн можна легко придумати самому, якщо ви не позбавлені творчих здібностей, а можна і зробити свій вибір, спираючись вже на готові і активно застосовуються в побуті варіанти.
 • За деякими дизайн кухонь і не скажеш, що всередині одного з шафок може ховатися газовий котел: як настінний, невеликий по габаритах, так і підлогу, відрізняється своєю громіздкістю.
 • При наявності у нежитловому приміщенні ніші обов'язково розгляньте її як варіант, куди можна заховати котел.
 • Проявивши нестандартне мислення можна зробити газовий котел чи не одним з головних елементів дизайну.
 • А можна і просто приємно задекорувати, підкреслюючи стиль кухні.

Деякі користувачі кухню облаштовують так, що у них зовсім немає необхідності ховати котел – він прекрасно вписується у дизайн в своєму первісному виконанні.