Біполярний іонізатор повітря

Біофізик Олександр Чижевський довів, що негативно заряджені позитивно позначаються на здоров'ї людини. Вчений створив перший вид очищувачів повітря, які називалися люстрами Чижевського. Однак у пристрою був великий недолік — він утворював надмірна кількість озону. В результаті тривалих наукових досліджень був винайдений вдосконалений біполярний іонізатор повітря.

Принцип роботи

У продажу зустрічаються прилади з настільним та настінним кріпленням. Через вентилятор повітря проходить з задньої сторони приладу, всередині апарату настає етап іонізації, після чого він виходить через передню решітку.

Головною особливістю пристрою є первинна вироблення іонів зі знаком +, а потім частинок з від'ємним зарядом. Для користувачів є кнопки для контролю подачі іонів.

При достатньому надходженні зарядів намагнічування предметів не виникає. У природі частинки розташовані хаотично завдяки руху повітря, а в приміщенні завдяки регуляції вбудованого вентилятора. Пристрій безпечно для здорової людини, тому можна перебувати в приміщення навіть при включеному стані. В той час, як при уніполярному апараті цього робити не бажано.

Після використання приладу, в кімнаті необхідно провести вологе прибирання, щоб не дати осісти патогенних мікроорганізмів на предмети меблів.

Характеристики апарату

У біполярного іонізатора 3 режими: нічний, середній і максимальний. Відрізняються вони один від одного подачею концентрації іонів. Прилад може працювати в безперервному режимі. Обсяг приміщення має становити до 60 м3. Людина повинна знаходиться від пристрою на відстані 60 див. Маса його не перевищує 2 кг, потужність споживання енергії не перевищує 5 Вт.

Інструкція по застосуванню

Іонізатор легко включається, досить натиснути на кнопку. До початку використання необхідно ознайомитися з інструкцією. Для очищення кімнати вистачає 15-хвилинний режим. Під час роботи апарата не можна відкривати вікно, можна використовувати прилад при вологості 80%. Після кожного застосування обов'язково проводять вологе прибирання.

Варто пам'ятати, щоб іонізатор ефективно працював потрібно вчасно міняти фільтри. Не можна курити, класти предмети на зовнішню поверхню під час роботи.

Види повітряних очищувачів

 • Уніполярний — перша модель іонізатора, створений для насичення повітря корисними іонами. Але він намагнічується предмети, нерівномірно розподіляв аероіони і перевищував норми озонового шару.
 • Біполярний — очищувач повітря, кисень утворює в будинку за рахунок вироблення аероіонів з набоями «+ «і » -«.

Завдяки інноваційним розробкам був створений новітній очисник повітря з функцією фільтрації, який зміг би очищати повітря від грибків, пилу, вовни, шкідливих організмів. Розрізняють 5 видів даного представника:

 • Електростатичний фільтр — поширений вид іонізатора, ефективний при забрудненні повітря тютюновими виробами, алергічними речовинами. Фільтр легко миється під проточною водою, може прослужити тривалий час.
 • НЕРА-фільтр – використовується для очищення від різних патогенних організмів і алергенів. Експлуатаційний термін — до року.
 • Фотокаталітичний є найдорожчим іонізатором з ультрафіолетовими променями, що беруть участь у розпаді мікроорганізмів на частинки. При правильній експлуатації фільтр може прослужити до 6 років.
 • Вугільний вид фільтра адсорбує запах і токсини в кімнаті. Термін служби — від 3 місяців до року.
 • Іонізатор з сітчастим фільтром призначений для фільтрації крупного сміття.

Достоїнства і недоліки апарату

Як всі пристрої, іонізатор має переваги і недоліки. До плюсів відносять:

 • Очищення приміщення від осідаючих частинок, різного запаху, пилку квітів, спор грибів, мікроорганізмів, вірусів.
 • Блокує вплив токсичних речовин будматеріалів.
 • Позитивно позначається на організмі людини: підвищує опірність до хвороб, покращує обмінні процеси, кровообіг, газообмін у легенях, позбавляє від головних болів, зміцнює імунітет.

До недоліків перераховують:

 • Освіта потужних електромагнітних променів.
 • Надлишок озону в кімнаті.
 • Необхідність частого вологого прибирання.
 • Противопоказани дітям до 3 років, при онкології, бронхіальній астмі, підвищеній температурі.

Правила догляду за іонізатором

Комплектація іонізатора виконана з знімних деталей, які легко чистити. Спершу знімають передню раму і очищають голки ватою, змоченою спиртом, після канцелярським гумкою. Чистять прилад раз в 2 тижні, в залежності від забруднення. Корпус і вентилятор очищають за допомогою пилососа. Іонізатори повітря набирають популярність, також побутова техніка. Вони допомагають зберегти найважливіше в житті людини — здоров'я. Тому обираючи прилад, обов'язково враховують всі плюси і мінуси.