Як вибрати іонізатор повітря для квартири

Іонізатор повітря є корисним придбанням. Свіже повітря в будинку здатний поліпшити самопочуття і позитивно впливає на здоров'я. Однак, важливо знати, як правильно вибрати прилад і на що звертати особливу увагу.

Критерії вибору іонізатора

Існує кілька критеріїв, на які потрібно спиратися при виборі. Варто враховувати призначення устаткування, рівень його шуму, приміщення, де буде використовуватися прилад, технічні характеристики. Варто докладніше розглянути кожен пункт.

За того, для чого планується установка приладу

Виходячи з конкретного призначення іонізатора існують наступні варіанти:

 1. Якщо необхідно зміцнити здоров'я рекомендується купувати модель, розраховану на меншу площу, ніж ваша квартира. Вдасться уникнути появи запаху озону.
 2. Для видалення тютюнового диму і неприємних запахів підійдуть моделі, що виділяють багато озону. Це дозволить максимально видалити сліди тютюну.
 3. Якщо потрібно позбавлятися від пилу і алергенів варто купувати устаткування, оснащене Нера-фільтром. Відрізняється м'якою іонізацією. Відмінно справляється з очищенням повітря від пилу. Підходить для дитячих.

Довідка! Для видалення тютюнового диму не підходять агрегати зі змінними фільтрами. Вони почнуть швидко забруднюватися, що спричинить збільшення витрат.

Спираючись на рівень шуму

Існує кілька видів обладнання. Воно може мати вентилятор або працювати за технологією «іонного вітру». Це впливає на вибір:

 1. Моделі, оснащені вентилятором відрізняються гучністю. Озон практично не відчувається. Підійде людям з високою чутливістю до запахів. Деякі моделі при роботі на мінімальній швидкості створюють менше шуму.
 2. Технологія «іонного вітру» агрегату дозволяє здійснювати роботу безшумно. Озон виділяється в більшій кількості, бо запах його відчувається сильніше, ніж у попередньому варіанті.

За типом і площі приміщення

При складі сім'ї з декількох чоловік оптимальним стане вибір моделі з вказаною площею очищення, що відповідає вашому приміщенню або менше. Тоді виникне відповідний баланс між іонами і аніонами. Для великої родини вибирати варто прилади, що дозволяють обслужити широкий простір.

Які технічні характеристики варто враховувати перед тим, як вибрати і купити іонізатор повітря

Лікарі рекомендують дотримуватися норми негативних іонів від 600 до 50000 на кубічний сантиметр. Зверніться до характеристикам. Зазначення більш високої норми свідчить про ймовірне низькій якості приладу. Враховуйте вологість приміщення, де планується розмістити обладнання:

 1. Між електроприладами та іонізатором має бути відстань мінімум метр. Це відноситься і до дистанції між устаткуванням і людьми.
 2. Для приміщення з низькою вологістю підійде прилад, інтенсивність випаровування якого не перевищує 400 мл/год.
 3. При середньому рівні вологості показник інтенсивності повинен бути 250 мл/год.
 4. Для приміщень з високою вологістю вибирайте моделі з випаровуванням 60 мл/годину.

Чому важливо врахувати наявність сучасних доповнень (таймер, пульт)

Наявність додаткових функцій дозволяє спростити використання іонізатора. Таймер дає можливість вибирати час включення приладу, тривалість його роботи та завершення процесу. Можна заздалегідь налаштувати обладнання і приходячи додому, вас буде чекати свіже повітря. У комплект може входити пульт, що дозволяє на відстані керувати іонізатором. Можна використовувати його з будь-якого кута кімнати.

Роль індикатора статусу чищення

Індикатор дозволяє отримати дані про чищення повітря або його забруднення. Він повідомить у разі необхідності, коли голок апарату потрібно чистка. Це дозволяє ефективніше і зручніше використовувати іонізатор і доглядати за ним.

Плюси і мінуси іонізуючого приладу

До переваг іонізатора відноситься:

 1. Дозволяє зробити повітря свіжим завдяки іонам. В результаті можна в хаті дихати природним повітрям.
 2. Позитивно впливає на здоров'я, сприяє зміцненню імунітету, збільшує працездатність і знімає втому.
 3. Справляється з бактеріями, які знаходяться в повітрі, що дозволяє останньому стати здоровим для людського організму.
 4. Дозволяє прибрати з приміщення неприємний запах і дим тютюну. Якість повітря підвищується.

Серед недоліків можна відзначити:

 1. Потрібен регулярний догляд, включаючи чистку і миття.
 2. Необхідно регулярно контролювати концентрацію озону. Інакше є ризик появи отруєння.

Мінусів у приладу значно менше. Іонізатор дозволяє створити свіжий і чисте повітря в будинку. Спираючись на ці критерії, можна вибрати оптимальний варіант для конкретного приміщення.