Газовий конвектор на балонному газі витрата газу

Питання про опалення житлового приміщення сьогодні вирішує цілий ряд різних пристроїв, унікальних за конструкцією і принципом роботи. Так, при опаленні дачних будинків і заміських будинків краще всього по витраті газу підходить конвектор на балонному газі.

Особливості функціонування конвектора на балонному газі

В основі функціонування газового конвектора на балонному газі лежить явище конвекції — процес передачі внутрішнього тепла навколишньому середовищі потоками рідини або газу.

З чого складається пристрій

Для розуміння принципу дії агрегату необхідно знати, які деталі конструкції в нього входять:

 1. Газовий пальник. В ній відбувається згорання газу, що подається, і передача отриманого тепла в теплообмінник;
 2. Теплообмінник. Сюди потрапляють і далі нагріваються повітряні маси;
 3. Модуль управління. Тут відбувається контроль за температурою і регулювання обсягу подачі газу;
 4. Димар або коаксіальна труба. Звідси у зовнішнє середовище виділяються продукти згоряння.
 5. Корпус.

Принцип роботи та відмінні особливості

Нагрів повітря в конвекторі відбувається за рахунок руху повітряних мас усередині теплообмінника під дією примусової або природної конвекції. У загальному випадку робота опалювального апарату може бути описана наступним чином:

 1. Газ надходить через магістраль або приєднаний балон в пальник, згорає і нагріває теплообмінник;
 2. Холодне повітря, що надходить знизу в теплообмінник, нагрівається й випускається через спеціальне вікно або вентилятор;
 3. Витяжний колектор затримує продукти згоряння і випускає їх через димохід або коаксіальний патрубок назовні. Звідси також у зворотному порядку надходить кисень, необхідний для підтримання процесу горіння.

На цих принципах побудовані всі газові конвектори.

Увага! Різні технічні рішення і розробка нових функціональних можливостей конструкції покликані поліпшити якість роботи і розширити сферу застосування даного приладу.

Ринок теплового обладнання пропонує широкий асортимент газових опалювальних приладів, що відрізняються один від одного за певними ознаками. При виборі газового конвектора варто звернути увагу на наступні критерії:

 1. Матеріал, з якого виготовлений теплообмінник. Від того, з якого матеріалу виготовлений теплообмінник, залежить термін служби агрегату в цілому. Основними матеріалами є сталь і чавун. Моделі з теплообмінником з сталі коштують дешевше чавунних аналогів. Це пояснюється низькою стійкістю стали до іржавіння і простотою виробничого процесу. Правильна експлуатація пристрою з чавунним теплообмінником гарантує тривалу роботу терміном 40-50 років.
 2. Виділяється кількість тепла. Вибирати конвектор потрібно з розрахунку, що, в середньому, на 10 м2 потрібно 1 квт енергії тепла. Чим більше площа приміщення, тим вище має бути значення ККД і кількість тепла, що виділяється.
 3. Тип камери згоряння. Є два варіанти камери згорання: закрита і відкрита. Сьогодні більша перевага віддається закритого типу. Відміну від закритого до відкритого типу в тому, що в першому випадку замість димоходу використовується коаксіальна труба. Вона дозволяє виводити продукти згоряння на вулицю і робити забір свіжого повітря для роботи пальника. Таке технічне рішення значно збільшує вартість приладу. У звичайному варіанті замість труби використовується звичайний димохід, виводить вуглекислий газ назовні, а приплив свіжого повітря забезпечується за рахунок провітрювання приміщення.
 4. Характеристики енергоносія. Кількість тепла, що виділяється при згорянні природного палива, також залежить від його складу, хімічних властивостей. Найбільшим попитом користується зріджений газ пропан.
 5. Спосіб монтажу. За способом монтажу всі моделі можна розділити на підлогові і настінні. Перший тип характеризується збільшеною вагою, так як в них встановлений досить об'ємний теплообмінник. Конвектор важить менше порівняно з підлоговим, займає менше місця і розвиває потужність до 10 кВт.
 6. Тип конвекції. Використання в конструкції додаткових вентиляторів збільшує швидкість поширення теплих повітряних мас в приміщенні. Тут спрацьовує принцип примусової конвекції, коли вентилятори штучно переміщують повітря всередині теплообмінника. При природній конвекції швидкість нагріву низька, проте при цьому практично не чути роботи пристрою, позбавляючи слух від можливих дратівливих звуків.
 7. Автоматизація керування роботою пристрою. Багато сучасні газові конвектори забезпечені електронними керуючими пристроями. З їх допомогою можна регулювати температуру повітря і встановлювати потрібний режим опалення.

Важливо! При виборі газового конвектора перед покупкою обов'язково перевіряти димар або коаксіальну трубу на справність. При перевірці не повинно бути виявлено видимих механічних пошкоджень чи ознак таких.

Розрахунок потужності і витрати газу

Розрахунок потужності і витрати газу залежить від багатьох параметрів і факторів, пов'язаних як з характеристиками приладу, так і з умовами навколишнього середовища.

Потужність

Існує спеціальна формула дозволяє обчислити середню потужність газового конвектора. Виглядає вона наступним чином: P = k*S, де:

 • P –потужність;
 • k – коефіцієнт, що враховує тип системи і умови експлуатації. Також називається коригувальним коефіцієнтом;
 • S – площа приміщення.

Значення k для балонного опалення приймається за 0,1. Якщо єдиним джерелом тепла в приміщенні є газовий конвектор, то це значення дорівнює 0,12. В прохідних і часто відвідуваних приміщеннях коефіцієнт дорівнює 0,15.

Витрата

При розрахунку витрати газу враховуються такі параметри, як:

 • розмір приміщення;
 • режим роботи;
 • теплоізоляція.

Так, на 1 кВт вихідної потужності при роботі конвектора зазвичай доводиться 0,11 м3 природного газу або 0,09 кг балонного газу (у нашому випадку).

Важливо! Якщо провести аналіз розрахунків, то з'ясується, що споживання енергії електричними конвекторами набагато вище споживання газових конвекторів, які споживають газ через спеціальні магістралі, що є їх відмітною перевагою.

Однак вигода при використанні конвекторів, які працюють на балонному газі, незначна щодо споживання енергоресурсів. Такі прилади рекомендується використовувати для автономного забезпечення приміщень теплом.