Плюси і мінуси конвекторів

Кожен раз, коли наближаються холоди, ми починаємо замислюватися про комфорт. Як будуть топити, варто подумати про додаткове джерело обігріву, який краще вибрати? Зима буває різною, іноді вона буває теплою і тому про додатковому джерелі не варто замислюватися. А іноді в холодні зимові вечори ми шкодуємо, що у свій час ми не подумали про нього (особливо це стосується приватних будинків). Найпопулярнішою, на сьогоднішній день, серед споживачів є конвектор. Так давайте зараз більш детально розглянемо його.

Плюси і мінуси конвекторів

Перед тим, як більш детально зупинитися на плюсах і мінусах даних пристроїв, спочатку подивимося, що він із себе представляє.

Довідка. Існує два види конвекторів: водяна і електрична. Перший відповідно підключається до системи водяного опалення, а інший – це система електричного обігріву будинку.

Електричний конвектор має два способи розміщення: кріпиться до стіни або розташовується безпосередньо на підлозі.

Плюси

Вважається, що конвектор є найбільш економічним з усіх його побратимів. Але перед тим, як його вибрати, давайте розберемося, чи це так. Розглянемо всі його позитивні і негативні якості.

Компактність

Це один із самих головних плюсів даного пристрою. Вони досить тонкі, схожі на стандартні сталеві або алюмінієві радіатори. Але також на ринку представлені моделі більш завужені, які чудово підійдуть при встановленні під низькими вікнами. Крім цього, ви можете знайти скляні конвектори. Їх головна особливість полягає в тому, що вони дуже тонкі. Опалювання в такому випадку відбувається за рахунок скла з струмопровідним елементом, з якого вони виготовлені.

Характеристики корпусу

Конвектор складається з:

 • нагрівального елемента, який за рахунок своєї площі забезпечує нагрівання повітря;
 • системи управління, вона буває як електронної, так і механічною. Вона дозволяє виставити певну температуру повітря, оптимальну для приміщення в залежності від сезону. При необхідності її можна знизити або підвищити;
 • корпус. Він захищає всі складові конвектора.

Завдяки своїй простій конструкції конвектор при включенні досить швидко нагріває повітря, що є важливим фактором.

Простота експлуатації, монтажу

Завдяки своїй компактності вони дуже мобільні, що грає чималу роль при встановленні і перенесенні. А це порадує будь-якого власника. Адже цей пристрій мало затратна на відміну від стандартного опалення. При плануванні класичного опалення приватного будинку або котеджу потрібно продумати:

 • де буде встановлений котел;
 • як прокласти труби;
 • скільки радіаторів вибрати;
 • перевірити систему на герметичність.

І навіть це не гарантує, що ваша опалювальна система буде працювати без перебоїв.

А якщо ви вирішили встановити водяне опалення, то налаштовуйтесь на те, що це може відняти у вас багато часу і сил.

На відміну від своїх конкурентів цей вид обігрівачів встановлюється за лічені хвилини і годинник, що, звичайно ж, говорить про їх переваги. Вам потрібно лише:

 • встановити кронштейни;
 • повісити обігрівачі;
 • підключити до електрики;
 • включити конвектори та встановити потрібну температуру.

І після цього насолоджуватися теплою і затишною атмосферою вашого будинку.

Термін служби

Дані вироби досить довговічні, в середньому термін служби досягає десять років, але деякі моделі можуть прослужити вам і довше, все залежить від виробника. Багато виробники дають додаткову гарантію, що теж є важливим.

При цьому не потрібно ніяких додаткових операцій під час користування цією технікою: ліквідувати протікання, змінювати теплоносій, не треба спускати повітря і т. д.
Фінансова доступність.

Це також є величезним плюсом. Їх доступна ціна дозволить вам скоротити сімейний бюджет під час проведення опалення в будинку. Явно, що конвектори з механічним управлінням будуть дешевше – електронного. Ну а скляні будуть найдорожчими з усіх. Тому ви самі можете вибрати, на якому варіанті зупинитися, все залежить від вашого гаманця.

Мінуси конвекторів

Незважаючи на всі плюси, які є в конвекторів, він має і ряд мінусів. Давайте їх розглянемо.

Екологічність

При купівлі даних виробів ви повинні знати, що конвектори порошать, тобто вони розганяють пил по приміщенню. Це не буде небезпечно людям, страждаючим від алергії. Але ось маленькі діти і алергіки відчують це на собі, так як пил шкідлива. Це не означає, що потрібно відмовлятися від покупки цих моделей. Немає. Просто частіше робіть вологе прибирання, і витирайте пил безпосередньо із обігрівача. Також ви можете придбати модель з вбудованим фільтром. Це буде хорошим рішенням даної проблеми.

Важливо. Не забувайте чистити фільтр інакше його працездатність знизиться.

Енергоспоживання

Кількість енергії, яку він споживає, є самим головним мінусів даного обладнання. Щоб обігріти десяти квадратних метрів потрібно 1 кВт енергії. От і рахуйте: щоб обігріти приміщення в 100 квадратних метрів в годину у вас витратиться 10 кВт, в добу – 240 кВт, а в місяць 7200. В залежності від регіону і ціни, яка встановлена сума буде варіюватися від 21000 до 30000 рублів. Тому перед тим, як вибрати їх в якості обігріву все гарненько прорахуйте наперед, щоб надалі не шкодувати про здійснену покупку.

Увагу. Якщо будинок герметичний, то це суттєво позначиться на кількості споживаної енергії. Позбавтеся від тепловтрат.

Повільний нагрів

Ще один відчутний мінус – це нагрівання. Ви помітите його тільки при первинному включенні і якщо вирішите поміняти температуру нагрівання. В інших випадках це буде непомітно. Але навіть цього можна уникнути, якщо придбати обігрівач з вбудованим вентилятором примусової конвекції. Якщо він вам буде заважати, то його можна просто відключити.

Інші естетичні мінуси

Існує ще ряд незначних мінусів:

 • можливі незначні протяги, але вони практично непомітні;
 • вони можуть злегка потріскувати;
 • може з'явитися невеликий запах при першому включенні. Якщо після тривалого вживання він не зник, значить, ви заощадили, купили з більш дешевих матеріалів.

Тому не дешевите, купите якісну модель.
Отже, ми бачимо, що конвектор, незважаючи на свої мінуси, є прекрасним джерелом тепла. Але купувати його чи ні вирішувати тільки вам.