Принцип роботи піролізного котла

В даний час застосовується кілька способів опалення приватних будинків. При своїй популярності на перше місце виходять газове обладнання. Але постійно зростаюча вартість газу робить такі системи менш ефективними. Електричне обладнання піддається тим же недоліком, що і газове. Головною їх перевагою є безперебійна робота без участі людини.

Твердопаливні обладнання більш дешеве. Але завантажувати їх необхідно досить часто. Тому котли тривалого горіння, розраховані на добу роботи є хорошою альтернативою газовим і електричним.

Що являє собою піролізний котел

Ці пристрої намагаються використовувати автоматику при організації процесу горіння.

Важливо пам'ятати! Зупинити процес горіння неможливо. А подальший розпал котла можливий тільки в ручному режимі.

Завдання проектувальників створити процес тління, який би не припинявся тривалий час і в будь-який момент міг перерости в процес горіння.

Принцип роботи піролізного котла тривалого горіння

Котел, заснований на піролізному ефекті, являє собою котел з великою завантажувальної камерою і двома камерами горіння. У першій камері горіння підтримується, при необхідності, режим тління, а також режим займання дров. Процес згоряння дров завжди неповний. Виділяються при цьому процесі відпрацьовані гази потрапляють в другу камеру, де до них домішується кисень, а потім відбувається процес остаточного згоряння суміші. Температура згоряння сягає 1100 градусів Цельсія.

Особливості роботи котла

Піролізні котли тривалого горіння бувають як з верхньої, так і з нижньою загрузкою палива. Фахівці багато сперечаються який з варіантів краще. У кожного з них є свої переваги і недоліки. Варіанти з верхнім завантаженням володіють перевагою у тому, що процес тління і горіння підсушує дрова, які готуються до горіння. До недоліків обох варіантів відноситься той момент, що котел не можна довантажувати дровами. Тому такі варіанти мають дуже велику камеру для завантаження дров і її необхідно завантажувати повністю, якщо господар хоче досягти максимального часу роботи на одному завантаженні.

Що необхідно пам'ятати використовуючи піролізний котел

Що необхідно пам'ятати господарю такої системи? Тривалість роботи сучасних піролізних котлів може перевищувати 24 години.

Важливо! Для завантаження системи потрібно вибирати такий час, щоб через добу можна було провести наступну завантаження і обслужити котел.

До обслуговування системи можна віднести прибирання золи та чищення котла, а також видалення конденсату. Також однією з особливостей котлів даного типу є необхідність завантаження дров з відсотком вологості не менше 5. Тобто це повинні бути майже ідеально сухі дрова. Якщо цього не зробити, то такий котел перетворюється з піролізного у звичайний з часом роботи до восьми годин. При такому зверненні ефективність такої системи опалення значно зменшується.

Безпечні піролізні котли

Головним недоліком таких систем є неможливість роботи автоматики при припинення подачі електрики в систему опалення, так як вентилятори та насоси працюють від електроживлення. Тому важливо передбачити можливість охолодження системи в разі відключення електрики.