Чому падає тиск у газовому котлі

Найчастіше користувачі навіть найякісніших пристроїв стикаються з проблемою в їх працездатності і не знають, з чим це пов'язано. Найпоширенішою є значне зниження тиску. Однак це відбувається виключно в системах, у яких примусова циркуляція. При природному може виникнути інший дефект. У цій статті розглянемо основні моменти першої з представлених ситуацій, які повинен знати кожен господар газового котла.

Якою повинна бути норма тиску води в газовому котлі

Безумовно, необхідно стежити за оптимальними параметрами, при яких процес роботи проходить максимально ефективно. При складанні конструкції виробники вбудовують спеціальних апарат, що дозволяє виконувати функції контролю за показниками. Інформацію, що він збирає, можна помічати на панелі і, спираючись на це, аналізувати. Так що ідеальним виміром прийнято вважати півтори-дві атмосфери. Якщо це у вас показує число, більше або менше названого проміжку, відповідно, це говорить про наявність несправності.

Крім цього, варто пам'ятати про те, що виділяють кілька видів тиску:

 • Статичний. При ньому показники опалювальної системи перебувають у спокої.
 • Динамічне. Проходить по всім елементам конструкції.
 • Максимальне. Прилад може зупинити роботу, якщо рівень виявиться набагато вище.

Також тиску властиво змінювати свідчення від меншого до більшого протягом розігріву агрегату.

Чому може падати тиск у газовому котлі: поширені причини

Щоб завжди бути напоготові, навіть при раптових і неприємних випадках, обов'язково треба знати всі можливі джерела, від яких можуть утворюватися різні труднощі. Розглянемо основні з них, найпоширеніші.

Котел скидає надлишки повітря

Причиною виникнення може служити той факт, що ви раніше використовували пристрій. Природно, при першому запуску апарат буде викидати зайву повітряну масу. Таке самостійне дію можна пояснити наявністю автоматичних систем опалення. Якщо у вас придбання з настінним фіксатором, то можна повернути гвинт, спеціально призначений для викиду. Тоді піде повітря, слідом за яким потече вода. Це потрібно для подальшого функціонування.

В розширювальному баку спостерігається вихід повітря

Вихід повітря може бути з наступних причин:

 • Поломка компенсатора, отже, він не буде забезпечувати підтримку заданого тиску.
 • Втрата герметичності бака. З-за цього атмосфера викидається з нього. Згодом можна помічати блискавичне зниження тиску.
 • Не варто забувати про випадки, що виникають за рахунок тривалої експлуатації — прорив мембрани, яка знаходиться всередині бака. Її дуже складно прорвати, однак, ймовірність того, що сталося існує, тому вона легко розпізнається.
 • Наступною причиною може стати золотник. Він знаходиться на верхівці приладу і поступово стравлює повітря. Такий процес може проходити від декількох місяців. В результаті можливий несприятливий результат подій — усунення всієї повітряної маси і заповнення теплоносіїв всього розширювального агрегату.

Тече система опалення

Мабуть, сама неприємна ситуація — текти, тому що вода починається відразу плескатися або проявлятися поступово. У будь-якому випадку це рано чи пізно стане помітним для оточуючих. Виникає це з-за пошкодження у верхній або нижній частині водяної теплої підлоги. Виправлення події є тривалим і витратним процесом. Однак немає нічого неможливого.

Чому ще може падати тиск в котлі двоконтурному опалення

Не тільки вище згадані моменти заслуговують на увагу. Розрізняють і інші проблеми:

 • Якщо строк експлуатації перевищує достатню тимчасове кількість, то, швидше за все, автоматика котла всього лише вийшла з ладу. З-за цього ж можливі мікроскопічні тріщини, які часом важко помітити неозброєним оком.
 • При перетині трубопроводів може протікати пристрій.
 • Котел не підходить до застосування за рахунок неправильного підбору.
 • Неякісне монтування всієї опалювальної системи.

Чому падає тиск в котлі, якщо немає витоків

Звичайно ж, крім основних проблем, є і непрямі. Наприклад:

 • Утворення так званих повітряних пробок. Вони можуть виявлятися за рахунок неправильної експлуатації клапана для спускання повітря — виникає його засмічення або регулювання є невірним.
 • Також, внаслідок порушення технічних вимог, коли заповнюються системи теплоносія, можливі утворення низького тиску.
 • Неякісна герметизація теж сприяє потраплянню повітря в систему.
 • Підсос атмосфери, коли з'єднання виявляються нещільними.

Всі перераховані джерела супроводжуються характерними для цього шумами і звуками. Тому їх досить легко можна виявити і приступити до їх усунення. В іншому випадку це буде виникнення нових проблем, з якими впоратися вже буде набагато складніше. До того ж може виникнути не тільки дискомфорт для мешканців споруди, але і небезпека для оточуючих людей.

Як підняти тиск в котлі в залежності від причини порушення

Ось кілька рекомендацій щодо виправлення несправностей

 1. Найпоширенішою є витік. При цьому рекомендується як можна ретельніше обстежувати всю конструкцію і знайти місце її виникнення. При виявленні наступним кроком стає відсікання агрегату від системи. Якщо пошкоджена труба, то потрібно провести заміну: стару усунути і на місце змонтувати нову. Ту ж махінацію бажано провести при пошкодженні мухты. При виникненні корозії на з'єднанні труб, можна герметизувати ділянку.
 2. Попередньо рекомендується завжди відтворювати профілактичні заходи. Це забезпечить гарантію захисту від повітряних пробок. Приділіть увагу на правильність підключення опалювального будови, а також усіх можливих клапанів і компонентів. Перед початком роботи завжди перевіряти вірне функціонування. Перевірка проходить наступним чином: завдяки компресору подати тиск і спостерігати за параметрами. Якщо воно не ослабне за 30 хвилин — все чудово.

Категорично забороняється проводити самостійно ремонт всього обладнання. Необхідно викликати спеціальну службу, кваліфіковані майстри якої швидко зможуть усунути всі дефекти і настроїти пристрій на подальшу якісну роботу. Проте бувають ситуації, де вимагається термінове виправлення приладу. Тоді навіть люди, які не мають певні знання і навички, повинні приступити до часткової або повної ліквідації поломки. І звичайно ж, насамперед слід з'ясувати, до якої групи причин відноситься ваша.