Чому масляний обігрівач тріщить

Не завжди наступ прохолодної погоди збігається з початком опалювального сезону. Нерідко перед запуском системи центрального опалення доводиться померзнути з тиждень. Щоб уникнути неприємностей у вигляді застуди, можна скористатися масляним обігрівачем. І тут можливий сюрприз у вигляді тріска після його включення в розетку. Причини і усунення проблеми — далі у статті.

Тріск при нагріванні

Якщо після включення в процесі розігрівання нагрівача чути тріск — не варто відразу засмучуватися. Часто видає тріск греющееся масло. Подібна поведінка приладу — тріск може бути обумовлено тим, що його трясли або кидали, як результат — поява в олії бульбашок повітря. Проблему можна вирішити, якщо встановити обігрівач на рівну горизонтальну площину.

Можлива причина — попадання води в масло при складанні приладу на заводі. Нічого страшного в сторонніх звуках при нагріванні немає. Потріскувати можуть розширюються при нагріванні деталі радіатора.

Можливі несправності

Крім перерахованих вище причин, джерелом сторонніх звуків можуть бути електричні контакти. Це вже недобре — такий прилад не можна використовувати через ризик короткого замикання. Ознаки того, що несправність в контактах — поява запаху горілої проводки і розпеченій міді, і після нагрівання радіатора потріскування не припиняються.

Способи усунення проблеми

Як правило, контакти починають підгоряти або на реостате регулювання потужності, або на вимикачі приладу. Якщо сильно смикати за шнур живлення при переміщенні обігрівача, на місці його приєднання також можуть розхитатися контакти. Проблему часто можна побачити неозброєним оком — почорніння та обвуглювання обплетення і самого контакту, крім того, в результаті перекаливания мідні дроти набувають характерний червоно-рожевий відтінок. Для усунення проблеми необхідно зачистити контакти у випадку, якщо вони ще не пошкоджені, і перевірити надійність приєднання. У разі, якщо провід вже став крихким, необхідна його заміна. Оплавлені металеві контакти, до яких підходить мідний провідник, також підлягають заміні.

Якщо після проведення вищевказаних заходів тріск не зник — слід віддати обігрівач в ремонт або запросити фахівця, він виявить і усуне причину несправності. Самостійно без відповідних знань і умінь усувати несправність не рекомендується щоб уникнути повного виходу приладу з ладу.