Плюси і мінуси микатермического обігрівача

У зимові деньки часто центральне опалення може не давати необхідного ефекту, з-за чого використання джерел тепла, встановлених додатково, стає обов'язковою умовою для комфортного життя в цей період. Часто люди купують обігрівачі, щоб не мерзнути взимку. Конвекторний прилад обігріву на даний момент є найпопулярнішим з усього сегмента приладів. Існує плутанина між конвекторнимі і микатермическими агрегатами. Насправді, микатермический обігрівач, який з'явився нещодавно в магазинах, лише трохи схожий на свій аналог. Нове обладнання має іншим пристроєм і принципом теплораспределения.

Принцип дії микатермического обігрівача

Слова маркетологів про використання принципово нової космічної технології можна пропустити повз вуха, як і інші рекламні гасла. Виробники заявляють, що микатермические обігрівачі є електричними пристроями, які завдяки інфрачервоному випромінюванню сприяють виділенню тепла.

Промениста складова тепла становить близько вісімдесяти відсотків, тоді як конвективна – близько двадцяти. У технології виготовлення нагрівальних приладів є назва – «Мікротерм», воно і сприяло появі найменувань пристроїв.

Досягнення ефекту відбувається, тому що нагрівається пластина, яка ізольована з обох сторін слюдою.

ДОВІДКА! Слюдою називається мінерал, який є відмінним електричним ізолятором, але володіє разом з цим гарною теплопровідністю.

Пластина, яка ізольована за допомогою слюди, поміщається всередину металевого корпуса нагрівача. На кожному корпусі є решітка, яка не служить перешкодою для проходження інфрачервоного променя. Випромінювання променистої складової пластини з двох сторін обумовлює і кількість даних решіток: виробники часто встановлюють по дві решітки на корпусах, щоб тепло не йшло в одному напрямку.

ДОВІДКА! Як тільки інфрачервоні промені потрапляють на об'єкти навколишнього середовища, відбувається їх нагрівання, що сприяє в подальшому прогріванню повітря всього приміщення. Микатермический обігрівач працює саме таким чином.

Для посилення напрямку потоку інфрачервоних променів вже існуючий «бутерброд», що включає металеву нагрівальну складову та пластини з слюди, накладається ще пара шарів:

 1. Відображає тепло.
 2. Концентрує тепло.

Складові шарів – оксиди металів. Така прошарок посприяла появі обігрівальних пристроїв, які не гірше звичайних нагрівають повітря з одного боку, а значить, можуть кріпитися і на стіну для економії простору. Найчастіше такі апарати мають плоску практичну форму, але можна знайти і оригінальну модель, яка відповідатиме індивідуальним потребам покупця. Існує, наприклад, обігрівальне пристрій, що має циліндричну форму трубчастого виду.

Плюси і мінуси микатермического обігрівача

Звернемося до переваг і недоліків микатермических обігрівачів для повної картини.

Що відноситься до плюсів:

 1. Економічність. Традиційний вид обігрівача споживає електроенергії більше ніж на тридцять відсотків, що істотно впливає на статтю витрат власника.
 2. Безпека. Максимальна температура нагріву корпусу апарату – близько шістдесяти градусів, що виключає ймовірність опіку.
 3. Збереження мікроклімату в кімнаті. Завдяки принципу роботи пристрою не відбувається спалювання кисню будинку. Скільки б приміщення не прогрівалося, нестачу в кисні не буде.
 4. Безшумність. Встановлення приладу можна зробити в спальні, офісі, в дитячій. При роботі пристрій не видає зайвого шуму.

Що можна віднести до мінусів:

 1. Нагрівання лише певної ділянки. Зона спрямованості буде нагріватися, але по мірі віддалення від нагріваючого пристрою тепла стає недостатньо. Далеко від агрегату, ефекту від роботи нагрівача майже немає.
 2. Випромінюють пластини мають кілька отворів, які забиваються пилом. З-за цього включення приладу може супроводжуватися запах горілих мельчающих частинок.

Які критерії врахувати при виборі приладу обігріву

До покупки інфрачервоного микатермического обігрівача необхідно приділити час вивчення технічних параметрів пристрою.

На що варто звернути увагу, перш ніж купувати обігрівач?

 1. Потужність. Це основний показник, призначений для виміру продуктивності апарату і тепловиділення. Необхідно вибирати пристрій, виходячи з площі приміщення, яким потрібне додаткове джерело тепла.
 2. Проводка. Необхідно впевнитися у здатності домашньої проводки витримувати потужність агрегату, перш ніж віддавати перевагу певному нагрівника. Це необхідно, щоб пристрій міг працювати безперебійно і без зайвих проблем.
 3. Місце. Важливим моментом є підбір місця, в якому буде розташовуватися пристрій. Необхідно при виборі певної моделі продумати, де можна встановити обігрівач.
 4. Зовнішній вигляд. При підборі обігрівального приладу необхідно звертати увагу на інтер'єр всього приміщення, щоб агрегат не вибивався із загальної стильової спрямованості. Необхідно підібрати обігрівач тієї ж колірної гами, щоб він не виглядав незграбно в кімнаті. Часто воліють білі, а також темно-коричневі тони.