Фільтр-глечик що це і наскільки він ефективний

Багато жителів нашої країни для очищення води застосовують глечики фільтри і при цьому багато хто впевнений у тому, що це єдиний ефективний спосіб знезаражування. Такі вироби широко представлені на полицях наших магазинах. Чому вони насправді ефективні? Поговоримо про це.
Фільтр-глечик що це і наскільки він ефективний

Глечик-фільтр — це пристрій проточного типу. Тобто, очищення води відбувається тоді, коли вона проходить через змінний фільтр-картридж.

Всередині нього знаходяться наступні речовини:

  • активоване вугілля;
  • іонообмінні смоли і деякі інші.

Використання такого фільтруючого пристрою дозволяє усунути з водопроводу частки хлору і його сполук, сліди нафтопродуктів та багатьох інших домішок. Завдяки роботі цього пристрою рідина набуває прозорість, усувається сторонній присмак і запах.

Деякі виробники оснащують картриджі матеріалами, які містять іони срібла. Це дозволяє виконувати бактеріологічне знезаражування рідини, що подається з трубопровідної системи.
Використання такого фільтра дозволяє знизити жорсткість води, зменшує швидкість утворення накипу в чайнику.

Сито, встановлене у картриджі дозволяє утримувати великі механічні частинки.
Ємність такого глечика становить в середньому 3 — 5 літрів.

Вибираючи такий пристрій, споживач повинен усвідомлювати те, що вироби такого типу не зовсім пристосовані для пом'якшення води. Концентрація солей у воді, що подається з водогону буває досить висока і глечик не в змозі їх повністю видалити. У такому випадку не завадить установка додаткового картриджа зворотного осмосу. Деякі компанії освоїли виробництво таких змінних картриджів для глечикових виробів.

Насправді глечикові пристрою покажуть свою ефективність при концентрації солей не більше ніж 3 — 4 мг на 1 літр. Тобто для очищення м'якої або середньої води.
Конструктивно такий пристрій складається з ємності, очищаючого елемента, кришки.
Ємність поділена на дві частини, у верхню секцію заливають рідину з-під крана, під дією сили тяжіння, вона проходить через картридж і в нижній секції збирається очищена вода.
Незалежно від компанії виробника конструкції пристроїв відрізняється зовнішній вигляд і розмір ємності. Деякі виробники освоїли випуск такої продукції з ємністю менше трьох літрів. Таким пристроєм можуть спокійно користуватися діти.

Достоїнства і недоліки фільтр-глечиків.

Пристрій цього типу, що застосовується для очищення водопровідної води, відрізняє простота і ефективність, але між тим, такий виріб має і деякими недоліками. Розглянемо це детальніше.

До переваг цих виробів можна віднести:
Компактне виконання та їх мобільність, розмір дозволяє зберігати в будь-якому місці на кухні, наприклад, на столі, на підвіконні. Його у будь-яку секунду можна поставити в будь-яке місце.
Рівень очищення — для невеликих габаритів вони успішно справляються з очищенням води від різних домішок.
Ціна — у порівнянні зі спеціалізованим пристроями, які встановлюють під раковину або вбудовують у водопровідну систему, прилади цього типу доступні для широкого кола споживачів.
До недоліків таких пристроїв відносять, що для ефективної роботи приладу потрібно досить часта зміна фільтра.
Компактні розміри не дають можливості обробляти великий обсяг води, для однієї людини або невеликої сім'ї це не становить проблеми, але для сімей, які складаються з кількох людей, це може створити певні складнощі, в такому випадку має сенс подумати про використання іншої системи очищення. Наприклад, встановлювані під раковину або вбудовані в трубопровідну систему.

Можна далі фільтрувати воду, якщо термін картриджа пройшов.

В залежності від якості води, що подається в будинок, картридж може мати різний термін служби.
Багаторічна експлуатація фільтрів показує те, що в родині з чотирьох осіб і споживанні 10 л води на добу доцільно замінювати картридж через два тижні. У деяких сім'ях використання фільтра продовжують протягом великого часу, не звертаючи рекомендації виробника і забуваючи про те, в змінному картриджі відбувається накопичення і відфільтрованих частини, і шкідливих мікроорганізмів, тобто рідина, що пройшла через фільтр не тільки не стане чистіше, але вбере в себе і раніше відсіяні забруднення, і присутні в ньому бактерії. Викликаючи невиправдану небезпеку для життя і здоров'я своїх близьких.З цього можна зробити один висновок — використання старих фільтрів неприпустимо.

Які картриджі краще вибрати для фільтр-глечик.

При підборі фільтра потрібно пам'ятати про те, що далеко не кожен пристрій може бути задіяне для очищення води, що тече з водопроводу. Бажано знати, якими характеристиками має вода в системі. В одному випадку в ній може бути перевищено кількість заліза, в іншому кальцію і вже керуючись цими даними вибирати оптимальний фільтр.

Що потрібно робити, якщо каламутніє фільтр-глечик.

За час експлуатації фільтра-глечика на його внутрішніх стінках може утворюватися наліт. Він утворюється у воді з-за наявності різних домішок органічного й неорганічного походження.
Для підтримки глечика в чистоті потрібно мити з використанням стандартних миючих засобів.