Чому в Європі та Америці перестали використовувати кокосові матраци для дітей

Дітям дошкільного віку рекомендується спати близько 12 годин, а малюкам від 2 до 4 років − всі 16 годин. Тобто, трохи менше половини життя дитина може проводити уві сні! Вражає! А адже під час сну зростання, формування внутрішніх органів та скелета не припиняються. Недостатньо розслабилися м'язи уві сні − будь ласка, сколіоз або порушення постави. А якщо в матрац додані токсичні матеріали?

Сьогодні на вітчизняному ринку популярний екзотичний продукт: дитячий матрац з натуральним наповнювачем з кокосової койри. Виробники зазвичай позиціонують його як натуральне виріб з підвищеною міцністю і жорсткістю (дуже до речі для малюків до трьох років). Призначено малюку пізнати кокосовий рай в ліжечку? Спробуємо розібратися.

Кокосові матраци для дітей

Великий плюс таких матраців в тому, що кокосові волокна − рослинні і безпечні. Їх можуть називати «сіном», «травою» або «очесом». Задерев'янілі судинні пучки мають довжину 15-33 см і товщину 0,05-0,3 мм.

Але не все так просто у виробництві. Для міцності виробу необхідно з'єднати пучки з допомогою спеціальних засобів. Або сильно спресувати їх. Звідси два варіанти розвитку подій:

  • латексирование;
  • пресування.

Перший варіант

Виробник для скріплення використовує латексну емульсію (вода + частинки синтетичного каучуку + полімерні добавки). Обсяг такої суміші готової продукції досягає 60% і більше. Дуже натуральний продукт, не чи правда?

Складно знайти натуральний каучуковий латекс. Зазвичай у виробництві використовується синтетичний, чий склад дуже близький до складу латексу для рукавичок, кульок і т. д.

Другий варіант

Для здешевлення виробництва ідеально пресування. У підсумку виходять іглопрошівние мати для матраца. Але якість залишає бажати кращого. Вироби не можуть довго витримувати навантаження, пресовані кокосові волокна сильно кришаться і навіть перетворюються в пил...

Важливо! Американці і європейці не виробляють кокосові плити для матраців. Ні за якістю, ні з безпеки ці товари не відповідають вимогам.

Ніж кокосовий матрац може бути небезпечний для дитини

Синтетика і запах

Виробник може хизуватися натуральністю матраца з кокосового волокна, але із-за використання синтетичних сумішей нею там і не пахне. А пахне (іноді різко) автомобільною гумою!

Небезпечний склад

Чим ще може бути шкідливий кокосовий матрац для дітей?

Може проявитися алергія на латекс у вигляді:

  • утрудненого дихання;
  • шкірних проблем;
  • анафілаксії;
  • у деяких випадках можливий летальний результат.

Для дитячого організму шкідливі і формальдегіди, які для дорослого зазвичай безпечні в малих дозах.

Вбирання вологи

Під питанням і вбирання вологи. Виробники стверджують, що виріб з екзотичним наповнювачем практично не утримує вологи. Але як же бути з тим, що сільгоспвиробники відзначають високу здатність кокоса утримувати вологу?

Важливо! Якщо не провітрити і не просушити матрац, він стане чудовою галявиною для загнивання і розвитку грибків, цвілі.

Невелика міцність

А як щодо того, що кокосовий наповнювач кришиться, і незабаром про прямі функції матраца доведеться забути? Залишиться пил в легенях і безформне виріб, чекає своєї години на звалище.

Підводячи підсумки

Можливо, існують вироби з кокоса, безпечні і комфортні для сну. Мені здається, що ціна на цей продукт повинна бути високою, а товар перевірений часом і багатьма поколіннями.

Я схильна вибирати натуральні і безпечні продукти, але намагаюся не дозволяти маркетологам замилювати очі подібними переконаннями. Мінімум − треба читати інформацію про склад і виробника, максимум − опитувати знайомих і пробувати самій, а потім вже давати малюкові.

Відповідальність за здоров'я дитини не можна на 100% перекласти ні на лікарів, ні на підприємців, які створюють товари.