Як зробити матрац для ліжка своїми руками

Облаштовуючи свою спальну кімнату, кожна господиня приділяє особливу увагу ліжка і матраца. Місце для сну має бути не тільки красивим, але і зручним, тому у багатьох виникає ідея зробити його самостійно. Як це здійснити?

Який матеріал краще для матраца

Для виготовлення даного виробу в домашніх умовах в якості наповнювача дуже часто використовують поролон або вату. Розглянемо детально кожен з них.

Поролон є синтетичним матеріалом. Він буває різної твердості і щільності, тому розрізняють кілька марок:

 1. ST часто використовується в дитячих виробах, його жорсткість — від 25 кг.
 2. EL має щільність, яка витримує вагу до 100 кг. Дана марка є недорогим матеріалом і може прослужити понад 10 років.
 3. HR і VE є поролоном високої якості. Вироби з наповнювачем даної марки мають м'якістю, еластичністю, повітропроникністю і підтримують тіло у правильному положенні. Вартість даного матеріалу висока.

Переваги поролону складаються в тому, що він не збивається в грудки і є гіпоалергенним. Основним недоліком вважається його чутливість до вологи, що в подальшому впливає на його властивості. Даний матеріал при правильному догляді може прослужити до 7 років.

Вата є натуральним матеріалом, який зберігає тепло і робить ліжко більш затишною. Головний недолік вати – можуть завестися різні комахи, яких важко вивести. При ретельному догляді за виробом, наповненим ватою, термін його експлуатації не перевищить 7 років.

УВАГА! Вартість обох наповнювачів практично однакова.

Типи матраців

Матраци для ліжка, виготовлені самостійно, бувають двох видів:

 1. Матрац з пружинами. Подібна конструкція має пружинний стандартний каркас або пружинні основи. Спочатку збирається коробка, а потім туди поміщають наповнювач. Матрац з пружинами має схожість з ортопедичним матрацом.
 2. Безпружинний матрац. Даний виріб досить просто у виготовленні. Для цього знадобляться: тканина для пошиття чохла, наповнювач, нитки і викрійка. Оптимальною товщиною прийнято вважати 10 див.

Як зробити матрац своїми руками

Для початку розберемо, як виготовити пружинний матрац.

Як зробити пружинний матрац для ліжка

Для виготовлення пружинного вироби будинку слід підготувати:

 • тканина, ватин;
 • наповнювач;
 • пружинну основу або стандартний пружинний блок;
 • спеціальний клей;
 • повсть;
 • нитки, ножиці, лінійка, швейна машинка.

Для початку слід виміряти спальне місце, на якому буде лежати наш виріб, і розтрощити все його елементи. Потім викласти шар наповнювача, зверху шар повсті, пружинну основу, знову шар повсті і шар наповнювача. По всьому периметру вироби з допомогою клею прикриваються боки вставками з наповнювача.

УВАГА! Повсть використовується для того, щоб пружини не зіпсували наповнювач.

Далі, виготовляється чохол. Робиться викрійка і ватин пришивається до тканини з внутрішньої сторони, але при цьому слід зробити рядки в декількох місцях, щоб ватин не відставав. Деталі викрійки зшити, залишивши отвір, для того щоб можна було в подальшому зняти чохол з виробу і випрати. Чохол одягнути на дану конструкцію і пружинний матрац готовий до використання.

ВАЖЛИВО! Чохол найкраще шити з щільних натуральних матеріалів, таких як: бязь, бавовна або льон.

Виготовлення безпружинного матраца

Щоб зробити безпружинний матрац самостійно потрібно підготувати наступні матеріали та інструменти:

 • наповнювач, товщина якого повинна досягати 15 см;
 • щільний поліуретан, товщиною до 10 см;
 • кокосова койра, для жорсткості;
 • тканину;
 • клей, ножиці, нитки, рулетка, ніж, швейна машинка.

ВАЖЛИВО! Наповнювач слід підготувати цільним полотном.

Виготовлення меблів для сну починається зі збору коробки, в якій воно розташоване. Потім робимо його виміри і за даними розмірами вирізаємо наповнювач з допомогою гострого ножа, поліуретан маємо зверху, тих же розмірів. Кокосову койру слід помістити всередину наповнювача, за бажанням. Дану конструкцію поміщаємо в коробку, щоб перевірити правильність розмірів.

Далі приступаємо до пошиття чохла. Вимірявши всі дані нашого матраца, робимо викрійку з двох частин. Головне, при розкрої залишити запаси на бічні частини і шви (по 3 см з кожної сторони). Зшити частини між собою, залишивши отвір. Потім надіти чохол на наповнювач і зашити вручну дірку — він не повинен зніматися. Можна пошити ще знімний чохол на блискавці, для подальшого догляду.

УВАГА! Чохол повинен одягатися з працею, щоб наповнювач знаходився всередині нього щільно.

Після виготовлення даного виробу його слід помістити на вулицю, щоб неприємні запахи вивітрилися. Потім воно придатне до експлуатації.