Склад, характеристика та властивості ортопедичного матраца

Який виріб можна назвати ортопедичним матрацом? Це матрац, який не лікує викривлення хребта і різні патології, але допомагає йому приймати під час сну анатомічну форму і ліквідує біль.

Він усуває м'язові спазми, завдяки правильній фізіологічної позі, вдається поліпшити харчування хребетного стовпа. На такому матраці людині приємно спати, а в денний час він почуває себе добре.

Склад ортопедичного матраца, які наповнювачі бувають

Блок «Pocket spring» - незалежний пружинний блок

Він складається з пружин у формі бочки, які одягнені у спеціальні чохли з міцного нетканого матеріалу. Блок підтримає тіло людини в правильному положенні.

Завдяки унікальній конструкції, пружини реагують на точкове навантаження, не задіявши при цьому інші «барила». Подібне точковий розподіл ваги лежачого людини допомагають зняти напругу з хребта.

Блок «Боннель» залежний пружинний блок

Блок сформований з пружинок у формі конуса, які обрамлені рамкою з металу. Незважаючи на те, що технологія їх виготовлення налічує понад 60 років. Вони одні з найбільш продаваних у європейських країнах за демократичною вартості і тривалого терміну експлуатації.

Для виготовлення використовується дріт із сталі завтовшки 2, 2 мм. З неї і формують п'ять витків пружини. Верхній і нижній виток мають однаковий діаметр: 90 мм. Така конструкція не надає матрацу необхідну жорсткість і не забезпечує ортопедичний ефект вироби.

Термопресований войлок

Матеріал являє собою синтез бавовни і вовни. Він відрізняється міцністю, тривалим терміном експлуатації, володіє високою зносостійкістю. Матеріал добре вентилюється, поглинає звук і вібрацію. Він незалежний від перепадів температури.

Як правило, повсть використовується для ізоляції між блоком пружин і м'якими шарами. Завдяки цьому еластичному матеріалу, навантаження тіла сплячого рівномірно розподіляється, але при цьому повсть є досить жорстким і пружним матеріалом. Він легко відновлює форму після того, як людина встає.

Кокосова койра

Матеріал виготовлений з кори кокосового горіха. Цикл виготовлення койри становить 10 місяців. Волокна счищаются, їх відокремлюють від горіха, вичищають і тримають тривалий період часу у воді. Потім койра сушиться на сонці. Зміцнюється цей матеріал натуральним латексом.

Ця процедура допомагає зробити койру більш надійною і довговічною. Койру нерідко використовують для додання матрацу жорсткості. Вона не вбирає вологу, вбиває мікробів і бактерій.

Натуральний латекс

Це натуральний матеріал, які отримують із соку гевеї. Якщо в ньому високий вміст соку, то латекс боїться світла, жиру. Від цих факторів відбувається його руйнування. В латекс додають мономер ізопрену. Матеріал використовується не тільки для виготовлення матраців, але і шапочок, шин, іграшок, килимків. Латекс для матраців відрізняється технологією виготовлення: суміш перемішується, спінюється, вулканізується.

Після цього її прибирають з форми, перевіряють на міцність, зважують і упаковують. Зміст латексу необов'язково має бути 100%. Воно може варіюватися від 45 до 65%. Саме такий латекс самий зносостійкий, пружний і володіє хорошою еластичністю. Природний каучук добре пружинить, вентилюється, він зносостійкий і гігієнічний, не шарудить.

Більш детальна стаття про те, що таке латекс.

Пінополіуретан

Це друга назва ненатурального латексу, отриманого штучним шляхом. Володіє демократичною вартістю, є ортопедичним матеріалом. Він має хороші вентилюючі властивості і довгий термін експлуатації.

Вязкооэластичная піна з пам'яттю форми

Це розробка NASA для польотів в космос, яка легко запам'ятовує контур тіла по мірі нагрівання матеріалу і тиску людського тіла. Піна легка, майже невагома, перешкоджає утворенню пролежнів. Вона володіє хорошими ортопедичними властивостями і рівномірно розподіляє навантаження тіла, піклуючись про зняття напруги з м'язів.

Овеча вовна

Такий матеріал отримують із состриженной овечої вовни. Він м'який, у нього хороша теплоізоляція. На ньому тепло спати в зимовий час, він добре відводить вологу від тіла і випаровує її. Матеріал відрізняється високим ступенем еластичності.

Бавовняна вата

Волокна бавовнику зі слабким переплетенням. Матеріал є натуральним, добре вбирає вологу, володіє антистатичними властивостями.

Пролатекс

Новинка у світі синтетичних матеріалів, яка за своїми властивостями близька до латексу. Володіє високим ступенем еластичності, з довгим терміном експлуатації, добре тримає вагу тіла. Пролатекс альтернатива для людей, які люблять матраци з незалежним блоком, дуже м'який та приємний до тіла матеріал.

Струттофайбер

Матеріал з нетканого полотна, який складається з поліефірного полотна, сполученого один з одним термічним способом. Спайка його відбувається з допомогою хвилі гарячого повітря.

У розрізі струттофайбер схожий на суфле з чергуванням товстих і тонких шарів. Нерідко його доповнюють фитокомпонентами або вовною.

Тривимірна тканина

Рельєфний трикотажний матеріал з рельєфною структурою, що володіє хорошим теплообміном, вільно пропускає повітря. Нерідко в матрацах його ставлять в області попереку.

Захисний екран

Цей матеріал являє собою сітку на основі поліаміду, яка не дає стикатися верствам матраци з пружинним блоком. При цьому такий захисний екран володіє хорошим повітрообміном.

Який склад наповнювача краще

Складно однозначно відповісти на питання «який наповнювач для матраців найкращий?» скільки людей, стільки й думок. Але по праву одне з перших місць займають вироби з натурального латексу.

Такий наповнювач завжди хорошої якості, має тривалий термін експлуатації. Завдяки пористій структурі такі вироби дихають, вони витримують велику вагу сплячої людини і незважаючи на великі навантаження швидко відновлюють форму. На цей матеріал немає алергії, він екологічно безпечний. Єдиний недолік: висока ціна.

Характеристика ортопедичного матраца

Жорсткі

Поняття жорсткості оцінюється фірмами-виробниками за п'ятибальною шкалою. Жорсткість залежить від деформації виробу під вагою та його опору навантаження. Якщо матрац майже не змінюється під тілом людини і показує великий опір, то вважається жорстким. Зазвичай висока жорсткість матраців буває у виробів-моноблоків або комбінованих.

Середньої жорсткості

Це матраци найбільш поширені і універсальні, є найбільш комфортними. Якщо матрац не призначив лікар, а вибирався він виключно за особистим уподобанням, то це найкраще рішення. Це можуть бути матраци без пружин, вони поєднують в собі кокосову койру з латексом або ППУ. Шари рівної товщини. Матраци на пружинному блоці можуть бути як залежними, так і незалежними. Фірми виробник розрізняє їх за ступенем стиснення самих пружин із сталі.

М'які

Якщо матрац м'який, то він менше дає опору тілу. Він адаптується під вага тіла, може бути і з пружинами і без них. Для виготовлення м'яких матраців потрібен м'який матеріал. Це може бути ППУ, повсть, основа з латексу. Матеріали володіють високою пружністю, але швидко відновлюють форму. З пружинними матрацами все пробачу там використовуються пружинки з більш тонкого дроту, а витки більше в діаметрі, ніж стандартні.

Двосторонні

Це вироби верх яких відрізняється, наприклад, одна із сторін може бути жорсткою (кокосова койра), а друга зроблена з більш м'якої основи (латекс). Вироби можуть бути двох видів: пружинні і безпружинні. Шар кокосової койри вважається жорстким, а латексний наповнювач, повсть або ППУ м'яким. Існують матраци з ефектом «літо-зима». На одній стороні йде шар для настилання, спрямований на теплозбереження. На такому шарі, наприклад, вкритий шерстю сплять в зимові місяці, а влітку краще відпочивати на стороні з льону або бавовни.

Який з матраців краще вибрати

Матраци слід вибирати, виходячи з проблем з хребтом і ваги. Якщо вага перевищує сто кілограм, то лікарі рекомендують спати на жорстких матрацах, для вагу до 90 кг краще використовувати вироби з середньою або низькою ступенем жорсткості. На м'яких матрацах не рекомендується відпочивати людям з хворою спиною. Такий варіант не дає потрібного ортопедичного ефекту і не буде тримати спину у потрібному положенні.

Властивості ортопедичного матраца

Переваги

  • матраци з незалежними пружинами чудово підійдуть для дотримання всіх рекомендацій лікаря;
  • тривалий термін експлуатації;
  • не втрачає форму;
  • знімають напругу;
  • дають комфортний відпочинок спині, розслабляючи м'язи.

Недоліки

  • верхнє покриття може бути жорстким. Цю проблему легко усунути наматрацником;
  • з-за наповнення натуральним матеріалом буває дуже дорогим

Як вибрати ортопедичний матрац

Конструкція

Спершу потрібно визначитися, який тип матраца вам потрібен: пружинний або без пружин. У матраці на пружинному блоці вважається, що чим більша кількість пружин є в блоці, тим краще. Матраци з пружинним наповнення більш дешеві, порівняно з іншими матрацами. Але якщо витки занадто великого діаметра, то це послабить ортопедичний ефект.

Якщо хребет викривлений, то варто купувати тільки матрац з незалежними пружинами. Спати зручніше на виробах з великою кількістю витків, вони зручніше і корисніше для здоров'я. Матраци без пружин володіють високою вартістю, їх властивості краще, ніж у пружинного блоку. На непружинных блоках краще спати підліткам або старим людям. Такі вироби не скриплять, навантаження рівномірно розподіляється, а м'язи розслабляються.

Наповнювачі

Матрац з пружинами наповнений безліччю завитків всередині, а безпружинний складається з ППУ, латексу, кокосової койри і інших матеріалів. Ватин може збиватися в грудки, спати на ньому буде не дуже комфортно, а ортопедичні властивості малі.

Повсть — практичний матеріал з довгою експлуатацією. Кращим наповненням для матраца вважається кокосове волокно. Вони володіють високою вартістю, але їх можна довго використовувати і давати їм велике навантаження.

Латекс теж є матеріалом з високим ортопедичним ефектом. При цьому цей натуральний наповнювач, хоча і дуже дорогою. Наповнювач теж потрібно вибирати в залежності від тих властивостей, які необхідні споживачеві (м'якість, жорсткість, практичність, натуральність і т. д.).

Чохол При покупці важливо правильно вибрати чохол, наматрацник, який допоможе зберегти на довгі роки властивості матраца. Краще всього використовувати наматрацники з натуральних тканин, наприклад, льон або бавовна. Важливі для тканини наматрацника такі властивості, як гіпоалергенність, практичність і екологічність. Розмір підбирається так: до зростання людини додається 20 см (це довжина). А ширина найчастіше стандартна і відповідає розмірами спального місця (80, 90, 140, 160, 180 або 200 см).