Термовойлок в матраці

Термовойлок (повсть термопрессованый) являє собою нетканий матеріал, що складається з натуральних і синтетичних волокон. Він є одним з найбільш популярних матеріалів, застосовуваних у поєднання з іншими матеріалами при виробництві сучасних матраців.

Призначення термовойлока в матрацах

Термовойлок, застосовуваний в матрацах з ортопедичними властивостями, здійснює захист покриття. Конструктивне виконання матраца передбачає відділення пружинного блоку від покриття шаром термовойлока. Завдяки властивостям матеріалу, по всій поверхні матраца забезпечується рівномірний тиск пружин на тіло людини. Матрац набуває комфортність, зберігаючи при цьому необхідний рівень жорсткості.

Склад термовойлока

Склад матеріалу не має строгого регламентування, тому виробники продукції самостійно встановлюють пропорції волокон натурального і синтетичного походження. В якості натуральної сировини застосовуються вовняні, бавовняні, джутові і лляні волокна, які займають до 60% в об'ємі термовойлока. Присутність волокон з синтетики обмежується часткою 35-40%. Однак зустрічаються і такі зразки термовойлока, де синтетика не застосовується взагалі, або в складі присутні тільки синтетичні компоненти.

Серед волокон синтетичного походження найбільшого поширення отримали поліпропілен і акрил. Поліпропілен має ряд гідних якостей: він відрізняється міцністю, надійністю і стійкістю по відношенню до високих навантажень. Акрил відрізняється низьким рівнем теплопровідності. Крім цих матеріалів ряд виробників в якості компонентів у складі термовойлока використовують поліефірного волокна і поліамідного складу.

Характеристики термовойлока

Термовойлок поставляється в листах шириною трохи більше 2-х метрів, що достатньо для виготовлення матраца, забезпечуючи мінімальну кількість відходів. До основним характеристикам термовойлока, що користується популярністю серед виробників і споживачів, відносяться:

  • Щільність матеріалу. Показник поверхневої щільності, що становить приблизно 1 кг/кв. м, забезпечує високий рівень розривної міцності та низьку деформованість. У найбільш традиційних модифікаціях матраців, які складаються з пружинних блоків, термовойлок виконує роль ізолюючого шару ПІНОПОЛІУРЕТАНУ. Такий спосіб пристрою дозволяє забезпечити комфортні умови експлуатації верхнього шару матраца;
  • Показник подовження при розриві і величина навантаження на розрив. Ці характеристики показують величину розтягування матеріалу і величину маси тіла, які матрац може витримувати без побоювань пошкодження термовойлока;
  • Показник довговічності, тобто стійкості по відношенню до фізичного зносу. Матеріал, володіючи якісними показниками, не втрачає своїх властивостей протягом тривалого часу експлуатації;
  • Товщина. Показник становить 3 мм і більше, він може змінюватись в залежності від виробника і моделей, що випускаються, матраців;

Увага! Є безпечним в гігієнічному відношенні матеріалом, може використовуватись алергіками і не надає забруднюючого впливу на навколишнє середовище при руйнуванні.

Особливості виробництва

Технологією виробництва термовойлока передбачається використання спеціалізованого устаткування – щипальных і чесальных машин, що виконують операції по підготовці волокон до подальшої обробки. Потім відбувається змішування і формування волокон у спецмашині, після чого проводиться скріплення матеріалу шляхом голкопробивання (прошивний метод) або термоскріплення. В цілях забезпечення надійності багато виробників після прошивки використовують термометод. В процесі термоскріплення проводять розігрів заготовки до температури 1900 З і виконують пресування, використовуючи спеціально призначений для цього агрегат. Після розплавлення синтетичних волокон відбувається надійне скріплення матеріалу.

Важливо! Фахівці рекомендують вибирати матраци з суміші термовойлока, натуральних і синтетичних волокон. Саме наповнювач такого складу володіє відповідними гігієнічними властивостями, має високу зносостійкість і міцність.

Серед різноманіття наповнювачів багато хто воліє вибирати матраци з термовойлоком, враховуючи натуральне походження. Створюючи здоровий мікроклімат в спальні, натуральний войлок добре вентилюється, швидко сохне і не вбирає запахи. Однак, сучасні штучні аналоги не поступаються натуральному повсті за характеристиками. Вони також володіють гіпоалергенними властивостями, пропускають повітря і мають інші переваги.