Пінополіуретан в матраці

Сучасний розвиток виробництва вивела на перші місця ринку пінополіуретан в якості наповнювача для матраців.

Що таке пінополіуретан для матраців

У побуті він має просту назву – поролон. Його основною складовою є поліуретанова піна, яка містить близько 90% повітря. Проводиться він у вигляді спеціальних блоків, які отримують за допомогою заливки піни у форми.

Це пом'якшувальний і опорний матеріал, який володіє еластичністю і пружністю. Він не кришиться, не злежується, відсутня проминание. Тому матеріал широко використовується для наповнення різних матраців.

Плюси і мінуси матеріалу

Це штучний наповнювач, який має ряд переваг:

 • Сучасне виробництво матеріалу дозволяє створювати практичний наповнювач, який підходить для правильного і повноцінного сну;
 • Вартість поролону відрізняється своєю доступністю;
 • Стійкий до сильного тиску;
 • Володіє ортопедичними властивостями, завдяки своїй здатності повторити анатомічне обрис тіла людини;
 • Повітрообмін здійснюється завдяки комірчастій структурі матеріалу, що забезпечує безперешкодне проходження повітря, а значить гігієнічну чистоту;
 • Легко транспортується;
 • Низька вартість.

Важливо! при виборі матраца з пінополіуретаном не слід звертати на вироби, у яких дуже низька ціна. Це загрожує тим, що куплена річ буде неякісної та може нанести шкоду здоров'ю. Підроблений товар здійснюється без дотримання необхідної технології, тому безпекою не відрізняється.

Незважаючи на велику кількість переваг поролону, хоч це і штучний матеріал, у нього є ряд недоліків, про які слід пам'ятати:

 • Вбирання вологи, він здатний увібрати в себе навіть вологе повітря;
 • Трудомісткість в процесі догляду, поролон дуже складно почистити в домашніх умовах, що призводить до додаткових витрат на хімчистку.

Враховуючи всі наявні плюси і мінуси, при виборі матраца з таким наповнювачем, слід ретельно перевіряти правильність його виробництво і якість використовуваного матеріалу.

Класифікація пінополіуретанових матраців

Всі різновиди вироби класифікуються на два варіанти:

 • Пружинний;
 • Біс пружинний.

Додаткове групування товару здійснюється по жорсткості. Дуже рідко виробляються матраци на основі лише блоків ППУ. Висота виробу виходить до 15 див. Інший варіант – це доповнення поролону шарами повсті або кокоса, які забезпечують додаткову жорсткість, або латексу і струтто.

Шкідливий пінополіуретановий матрац для здоров'я

Це спірне питання не залишається без уваги і в сучасному світі. Пінополіуретан є полімером, який містить у своїй основі органічні сполуки. Вони отримані з нафти – це вуглеводні. В процесі нагрівання матеріалу до температури тіла людини, він виділяє шкідливий запах і хімічні елементи.

Цей факт є основною складовою думки про шкоду поролону. Але є один аргумент на користь наповнювача. Токсичність викликається при неправильному виробництві поролону. Звідси висновок, що придбання матраца з таким наповнює елементом має ґрунтуватися на правильному виборі.

Що краще латекс або пінополіуретан в матраці

Латекс і поролон мають ряд відмінностей, щоб зрозуміти, який наповнювач краще потрібно провести порівняльний аналіз матеріалів.

Перший варіант є природним матеріалом, його видобувають за допомогою обробки каучукового дерева. У нього є ряд переваг – це антибактеріальність, приємний запах, пориста структура, що сприяє пропускання повітря і провітрювання матеріалу, простота в догляді і ортопедичний ефект.

З мінусів варто відзначити високу вартість, так як це природний компонент, і важку транспортування з-за великої ваги.

Що стосується пінополіуретану, то це штучний компонент, який виробляють з використанням сучасних технологій. Його перевагами вважаються:

 • доступна ціна;
 • наявність тих же властивостей, що й у латексу;
 • безпека для здоров'я під час експлуатації;
 • можливість і простота транспортування.

З мінусів цього матеріалу можна зазначити менший термін експлуатації, ніж у латексу, менша зносостійкість і допустиме навантаження на матеріал.

Підіб'ємо підсумок, обидва матеріалу цілком придатні для використання в якості наповнювача для матраца, але якісніше буде латекс. Але слід враховувати, що виріб з поролоновим елементом краще купувати на основі пружинної – це збільшить термін служби матраца і підвищить комфорт під час сну.

Придбання матраца потрібно відвести чимало часу. Вибір повинен ґрунтуватися не тільки на особистих перевагах, але і на особливості здоров'я людини, враховувати його вага і тривалість сну.