Розміри протипролежневих матраців

Необхідне устаткування для запобігання утворення пролежнів — протипролежневий матрац. Крім того, що потрібно кожні 2-2,5 години змінювати положення тіла пацієнта, обробляти, промивають шкірні покрови – часто цього залишається недостатньо, тому потрібно мати таке обладнання. Знайте, що його придбання обійдеться набагато дешевше (у фінансовому питанні і тяжкості подальшого лікування), ніж лікувати пролежні і приєдналася до них інфекції, які можуть поширитися на весь організм.

Розмір протипролежневих матраців дуже важливий. Важливо враховувати, що він повинен бути довшим росту людини на 15-20 см, адже при положенні лежачи зростання збільшується. Також на вибір впливають багато факторів:

  • Вага
  • Тяжкість хвороби
  • Фізична активність хворого

Таблиця розмірів протипролежневих матраців

Матрац Трубчастий Вага пацієнта кг. Ніздрюватий Вага пацієнта кг.
Розмір див. 180х84х11 до 120
Розмір див. 195х90х6 до 140 195х90х6,3 30-120
Розмір див. 205х95х10,5 до 150

Як правильно підібрати розмір протипролежневих матраців

Все залежить від ваги пацієнта. Якщо ви хочете купити протипролежневі матрац з великою масажної здатністю, але людина може рухатися, вставати з ліжка і має невелику вагу, тобто ймовірність падіння хворого з ліжка, коли він сяде на край. Адже балонні матраци надуваються дуже сильно, і пацієнт може не втримати рівновагу.

Важливо! враховуйте захворювання, тому є протипоказання.

З пошкодженнями хребта не можна купувати балонні матраци і статичні – це може призвести до ускладнень, а пацієнти з конструкціями можуть і зовсім його порвати.

Важливо! У будь-якому випадку проконсультуйтеся з лікарем! Це виключить помилки в придбанні неправильного виду протипролежневих матраців.

Перед придбанням виміряйте ліжко, так ви зможете знайти саме той розмір, який підходить. Головне, щоб він не був більше ніж ліжко, що буде заважати пацієнту і вам, також не вибирайте занадто маленький – він так само доставить незручність пацієнту, бо при повороті з боку на бік хворий може опинитися на звичайному матраці, а не на протипролежневому. Необхідно, щоб розмір ліжка точно збігався з розміром обладнання.

На яку вагу пацієнта вибрати матрац протипролежневий

Для статичного, вага пацієнта повинен бути не більше 90-100 кг, важчий не дасть оптимізувати тиск на вразливі ділянки.

Для пористого — максимальна вага людини 120 кг, більший вже не дозволить компресора накачувати достатня кількість повітря в клітинки, що значно зменшить ефект.

Для більш великих пацієнтів підійде балонний, він розрахований на пацієнта до 240 кілограм і продовжує виконувати свою роботу при максимально допустимої ваги людини.

Важливо! Коли ви вибрали матрац, враховуйте потужність роботи компресора, так як для пацієнтів з високим вагою необхідний компресор більшої потужності.

Більш детальна стаття про те, як вибрати протипролежневий матрац.

Які протипролежневі матраци бувають

За розміром існує всього три види матраців:

  • Дитячі
  • Дорослі
  • Для великогабаритних пацієнтів

Кожен з них підбирається індивідуально в залежності від факторів і протипоказань. По конструкції і виконуваних функцій також можна розділити на:

Комірчасті

Нагадують бджолині стільники, які компресор в строгій послідовності нагнітає повітря. Це дозволяє оптимізувати кровообіг і не дає застоюватися рідин в тканинах хворого. Цей вид підходить для лежачих пацієнтів постійно перебувають у ліжку з мінімальною фізичною активністю, мають пролежні першої, другої ступеня тяжкості.

Балонні

Складаються з подовжньо розташованих трубок (балонів), поперемінно надуваних повітрям. Ефект набагато сильніше, тому що трубки самі по собі набагато більшого розміру, ніж у ніздрюватий і вироблений масаж буде результативнішим. Годиться для хворих з третьої і четвертої ступенем розвитку старанно, а також тих, хто перебуває у вкрай важкому стані і знаходяться без руху.

Статичні

Підходять для пацієнтів, які більшу частину часу проводять лежачи, але вони можуть рухатися самостійно. Поверхня залишається нерухомою і приймає форму тіла, таким чином, зменшуючи тиск на ділянки тіла піддаються утворенню пролежнів.

А також враховуйте шум роботи компресора, вони бувають різного виду. Варто підібрати самий тихий, адже голосно працюючий компресор буде заважати спати і просто дасть зайву, абсолютно не потрібну навантаження хворому.

Стежте, щоб протипролежневий матрац не збиралася в складки під пацієнтом, це порушить його правильну роботу і може збільшити навантаження на вразливі ділянки тіла і навпаки, збільшити шанси на розвиток пролежнів.