Як вибрати матрац протипролежневий

Протипролежневі матраци створені спеціально для медичного догляду за лежачими пацієнтами. Вони перешкоджають застійних явищ, створюючи динамічну підтримку всьому організму. Щоб отримати комплексне вплив протипролежневих систем необхідно знати про їх види та призначення. У даній статті ми розповімо про типи матраців і правила їх вибору.

Як вибрати матрац протипролежневий

Головне призначення протипролежневих матраців – не нашкодити хворому людині, рівномірно розподілити навантаження, усунути болі в м'язах, запобігти появі пролежнів. Дані вироби найчастіше необхідно купувати за рекомендаціями лікаря, який обов'язково підкаже який тип матраца матиме профілактичну дію. Оскільки всі види матраців мають різне призначення, слід ретельно підбирати модель для лежачого пацієнта.

Іноді використання протипролежневих матраців для тимчасово лежачих хворих не прийнятно, наприклад, при переломі хребта відпочинок повинен бути на твердій рівній поверхні. Тому рекомендувати протипролежневий матрац повинен кваліфікований лікар, який знає про ваші захворюваннях. Залежно від видів хвороб, а також стадій розвитку пролежнів підбирають певний тип матраца під конкретні потреби пацієнта.

Отримавши рекомендацію лікаря, вирушайте в магазини для пошуку відповідного виду матраца. Не забувайте враховувати вагу хворого, який є значущим у цьому питанні. Пам'ятайте про те, що виріб має бути виготовлена з гіпоалергенних і нетоксичних матеріалів, віддавайте перевагу відомим виробникам.

Види та опису протипролежневих матраців

За принципом дії всі протипролежневі матраци діляться на 2 види – статичні і динамічні. За назвами досить просто зрозуміти суть їх роботи. Перший тип виробу є автономним, не вимагає підключення до джерел електроживлення.

Статичні матраци надають підтримку пацієнту, який тимчасово змушений дотримуватися постільного режиму. Його поверхня дозволяє підтримувати все тіло хворого завдяки рівномірному розподілу тиску і адаптації до індивідуальних особливостей.

Важливо! Статичні матраци рекомендовані людям в якості профілактики пролежнів у післяопераційний постільний режим.

Другий вид матраців – динамічні, вони більш складні в експлуатації, однак, мають неоціненним лікувальним дією для знерухомлених людей або певному обмеження в їх русі. Конструкція матраца дозволяє подавати і змінювати тиск у різних ділянках вироби, забезпечуючи м'який масаж пацієнту. Таким чином, в процесі лежання вдається підтримувати нормальний кровотік, усувати напруга в м'язах і пом'якшувати больові відчуття.

Рекомендації при виборі протипролежневих матраців

Щоб отримати необхідну профілактику пролежнів, необхідно правильно вибирати вид матраца, інакше ви ризикуєте погіршити стан здоров'я пацієнта і завдати шкоди. Для створення комфортних умов пацієнту необхідно враховувати наступні фактори:

  • Вибирайте тільки медичний сертифікований товар – справжнє виріб прослужить тривалий час.
  • Віддавайте перевагу гіпоалергенним матеріалів, найкраще – пінополіуретан і полівінілхлорид, вони легко піддаються чищенню і швидко сохнуть.
  • Перед тим як купити матрац уважно огляньте його наявність заломів неприйнятно для всіх видів виробів.
  • Правильний розмір матраца – запорука здорового і повноцінного відпочинку хворого. Матраци, які більше ліжка не забезпечують належну циркуляцію повітря, маленькі матраци доставлять масу незручностей хворому і не забезпечать ефективну профілактику.
  • Зупинивши свій вибір на динамічному матраці, переконайтеся, що звук роботи компресора не перевищує 5-10 ДБ, цей поріг шуму рекомендований для здорового сну.

Який протипролежневий матрац краще

Медичні протипролежневі матраци являють собою комплексні системи для профілактики пролежнів і розслаблення м'язів пацієнтів з різними захворюваннями. Якщо пацієнт у стані вставати з ліжка, тоді вибирайте статичний матрац, створює підтримку хребту і запобігає утворенню пролежнів. Статичні матраци рівномірно розподіляють навантаження всього тіла, позбавляючи пацієнта від надмірного тиску на певні органи.

Динамічні матраци володіють м'яким масажним дію і допомагають комфортно проводити час знерухомлених пацієнтам. Завдяки спеціально встановленим компресора підтримується оптимальний тиск у виробі, забезпечуючи повноцінний догляд.

Комірчасті матраци слід вибирати людям з невеликою вагою і з пролежнями на початкових стадіях. Безліч осередків, поперемінно надуваних компресором сприяють нормалізації кровотоку і призводять до загальному поліпшенню самопочуття. Балонні або часто звані трубчасті матраци необхідно купувати для людей з 3-ї або 4-ї стадією пролежнів. Вага пацієнта більше 120 кг також є показанням до придбання матраца з надуваемыми поперечно розташованими трубками.

На замітку! Вибір виду матраца безпосередньо залежить від ваги пацієнта, стадії пролежнів і його фізичних можливостей.

Трубчастий матрац

При діагностуванні у пацієнта пролежнів 3 і 4 стадії необхідно забезпечувати профілактику за допомогою трубчастих матраців, рекомендованих для людей вагою більше 120 кг. Конструктивно ці системи відрізняються від статичних – вони виконані з секцій трубок, які з'єднані блоком управління подачі тиску повітря. Почергове наповнення повітрям трубок кожні 10 хвилин дозволяє досягти масажного ефекту. В результаті у пацієнта спостерігається покращення загального стану здоров'я – нормалізується кровообіг.

Ніздрюватий матрац

Серед динамічних типів матраца комірчасті найбільш затребувані серед пацієнтів з невеликою вагою і початковою стадією розвитку пролежнів. Вироби складається з мужності клітинок, які поперемінно подається повітря з компресора для створення легкого масажного ефекту.

Вирішальні фактори при виборі матраца противопролежнего

Пам'ятаєте! Щоб досягти профілактики пролежнів допустима вага пацієнта повинен бути трохи менше, ніж зазначено на виробі.

До купівлі противопролежневой системи необхідно підійди уважно щоб пацієнт під час відпочинку відчував себе комфортно. Щоб подбати про здоров'я знерухомленого людини необхідно забезпечити професійну підтримку всіх органів. Завдяки відновленню кровопостачання і зняття напруги в м'язах вдається отримати масажний ефект при використанні спеціалізованих медичних матраців. Рекомендуємо звернути увагу на наступні важливі критерії:

  • На яку вагу розрахований матрац. Виробник завжди вказує точні дані про вантажопідйомності вироби, яких слід дотримуватися.
  • Система охолодження – унікальні мікроскопічні отвори, створені лазером, дозволяють піклуватися про шкіру пацієнта. За рахунок обдування сильно потіючі або повні люди зможуть відчувати себе більш комфортно завдяки своєчасному видаленню зайвої вологи.
  • Вибирайте гіпоалергенний матеріал. Найчастіше якісні матраци виготовляються з полівінілхлориду або пінополіуретану, які легко миються і швидко сохнуть.

Компресори однозначно необхідні при виборі динамічних матраців. Вони допомагають створювати необхідний тиск в пористих і трубчастих матрацах для лікувальної дії. У багатьох моделях протипролежневих систем зустрічаються автономні вироби, що працюють від зовнішнього джерела живлення і компресори, які отримують живлення від електричної мережі. Вибираючи матрац з компресором, зверніть увагу на його допустимий рівень шуму, який не повинен перевищувати 20 ДБ.

Поради покупцям при виборі матраца противопролежнего

Протипролежневі матраци є незамінним способом ефективного догляду за пацієнтом у післяопераційний період або при його повному знерухомленні. Вивчивши детально всі види матраців для профілактики пролежнів можна зробити наступні висновки:

  • Трубчасті матраци більш довговічні – при пошкодженні однієї або декількох трубок у процес експлуатації вони легко видаляються і замінюються на нові.
  • Не забувайте враховувати важливі параметри: вага хворого, рекомендації лікаря, стадію пролежнів.

Вибираючи противопролежневую терапію, враховуйте фізичний стан пацієнта, якщо він може вставати з ліжка – вибирайте статичні матраци для рівномірного розподілу навантаження при постільному режимі. Якщо людина знерухомлений, тоді йому необхідно вибирати трубчастий або комірчастий матрац. Обидві конструкції дозволяють створювати масажний ефект і надають лікувальну дію при боротьбі з пролежнями.