Тумба під раковину на кухні своїми руками

Крім того, що кухонні меблі несе в собі функціональне зерно, вона ще є елементом дизайну. І якщо зайнятися і виготовити її власноручно, то це дозволить не просто забрати шматок хліба у дизайнерів, але і піднятися в очах домочадців.

Для виготовлення тумбочки під мийку можна вибирати самі різні матеріали. Форма може бути різною. Зовсім необов'язково слідувати стандарту і робити меблі прямокутної. Крім того що тумба буде тримати на собі мийку, всередині можна влаштувати додаткові ящики, розмістити бак під воду і багато іншого. Природно, все треба продумувати заздалегідь і підготувати ескіз.

Різноманітність зовнішнього вигляду і конструктивних особливостей тумб для мийки

Обмірковуючи, як краще розташувати всі складові гарнітура, доводиться спиратися на розміри приміщення. Завжди хочеться в обмежений простір вмістити якомога більше всього. Розставити меблі можна різними способами. Можна поставити все в один ряд або у вигляді літери Г або П, створити складний малюнок.

Те, як буде розставлено всі меблі на кухні, буде залежати від того, як і де стоїть плита і мийка. Якщо планується зробити тумбу власноручно, то насамперед подумайте, яку форму вам буде легше виготовити. Мийки бувають наступних форм:

 1. Прямокутна або пряма. Найбільш простий варіант в плані виготовлення. Вважається, що зручніше всі предмети меблів розставити уздовж однієї зі стін кімнати. Між ними буде стояти робочий стіл-тумба, можливо, вийде поставити навіть холодильник. Вельми своєрідно виглядає єдина стільниця для всіх елементів гарнітура. Вся принадність у тому, що при такому варіанті відпадає необхідність у виготовленні верхній частині тумби. Можна ще спростити собі завдання і купити готові фасади.
 2. Тумби кутової форми. Їх встановлюють на кутах кімнати. Серед них виділяються кілька підвидів — у вигляді букви Г, трикутника і прямокутної форми. Такі моделі віднімають трохи місця в приміщенні. Саме це важливо, якщо кухня не особливо габаритна. Якщо грамотно підійти до питання застосування простору всередині тумби, то туди можна встановити багато всякого. Якщо додатково оснастити все це поличками, каруселлю, то цей варіант буде заслуговувати уваги. На створення буде потрібно трохи більше часу порівняно з прямокутної меблями, але явно не складніше.
 3. Тумба у вигляді трапеції. Ця модель відрізняється дуже широкою стільницею, її ящики досить просторі. Завдяки такій формі на неї вільно постає мийка самої різної форми. Єдине — вона вимагає для себе багато місця.

Необхідні матеріали та інструменти для збірки

Найчастіше для виготовлення меблів на кухню використовують ламіновану ДСП. Цей матеріал за рахунок свого покриття не боїться вогкості.

У разі якщо вибір ліг саме на нього, то потрібно буде придбати стрічку для кромок, запобігає випаровування альдегідної смоли, яка входить до його складу. Це речовина дуже шкідливий для людини.

Непогане поєднання якості і невисокої вартості у МДФ плит. Щільність матеріалу вище, ніж у ДСП, за рахунок чого кріплення в ньому набагато краще сидить.

Непоганим варіантом буде використання натурального дерева. Але є в ньому істотні недоліки — воно коштує набагато більше, вода в нього добре вбирається і за ними важко доглядати. Втім, всі недоліки, крім ціни, можна усунути.

Як тільки матеріал буде обраний, настає час підготувати інструмент і додаткову фурнітуру:

 • для задньої частини потрібно придбати ДВП;
 • для внутрішніх перегородок — фанеру;
 • стрічку для облицювання — її потрібно підібрати відповідно з основним кольором тумби;
 • петлі, дверні ручки, шурупи і куточки.

Для роботи потрібно буде запастися інструментом:

 • для розмітки потрібен олівець, для вимірювань — лінійка або рулетка;
 • потрібно електрична дриль, акумуляторна викрутка;
 • фігурна викрутка;
 • електричний лобзик.

Робимо тумбу для раковини своїми руками

У всій процедурі роботи над мийкою можна виділити наступні етапи:

 1. Підготовча частина. Спочатку розробляється креслення майбутнього виробу, при цьому на нього наносяться необхідні розміри.
 2. Підготовка окремих елементів конструкції. Але основі креслення викроюємо стінки для бічних частин, нижню частину, а також дверцята. Якщо раковина накладного типу, то для тумби стільницю робити не потрібно. Якщо ж це врізний варіант, то на стільниці малюється контур мийки, після чого електричним лобзиком вирізається отвір. Всі інші деталі аналогічно вирізаємо лобзиком. Після того як все буде готово, рекомендується обробити наждачним папером краю.
 3. Збірка каркаса. Збірка починається з того, що поперечками закріплюються стінки. Для цього можна використовувати куточки або шурупи. Після цього закріплюється шурупами дно.
 4. Щоб зафіксувати верх каркаса, скористаємося поперечками у верхній частині. Задню стінку прикріпимо до однієї з цих поперечок. Тому вона повинна бути досить тонкою.
 5. Закріплення фасадної частини. Приставивши дверцята до корпусу, позначаємо місце, куди будемо ставити петлі. Робимо для них отвори і закріплюємо у дверцятах петлі. Після того, як дверцята будуть встановлені, їх потрібно відрегулювати. Вибирати петлі потрібно дуже уважно і вдумливо. Саме від них залежить, наскільки широко можна буде відкрити дверцята, і як довго вона буде якісно функціонувати.
 6. Зовнішня обробка. Як тільки збірка буде завершена, потрібно буде якось оформити нашу тумбу. Її можна обклеїти плівкою, можна пофарбувати або нанести лакове покриття. Звичайно, і ручки потрібно буде прикрутити. З внутрішньої сторони дверцят незайвим буде пристосувати кишеньку для дрібниць. Щоб максимально повно задіяти внутрішній простір — зробимо поличку.

Увага! Щоб тумба змогла довше функціонувати, її треба підняти вище рівня підлоги, для цього в нижній частині потрібно закріпити ніжки.

Установка раковини

Швидше за все, ця частина роботи виявиться найлегшою з того, що вже зроблено. Мийка з металу встановлюється поверх тумби. Щоб забезпечити максимальну жорсткість і стійкість — мийка повинна бути закріплена. Якщо цей момент не буде дотримано, то з часом тумба неодмінно вийде з ладу.

Зафіксувати мийку можна двома способами:

 1. Скористатися звичайним силіконовим герметиком. Таким чином ми не тільки закріпимо раковину на площині тумби, але і забезпечимо герметичність стику. Все, що від нас потрібно, так це рівномірно розподілити герметик по периметру верхнього торця корпусу. Далі ставимо раковину і притискаємо її. Як тільки герметик затвердіє, усю конструкцію можна встановлювати і підключати.
 2. Використовувати саморізи. Є більш надійним з'єднанням. Однак це не виключає нанесення герметика. Тільки на цей раз він необхідний не стільки для фіксації, скільки саме для забезпечення герметичності стику.

Якщо тумба збирається під розміри уже набутої раковини, то вона без проблем постане на передбачене для неї місце.

У готовому вигляді, вся конструкція буде виглядати приблизно наступним чином.

Як можна помітити, у самостійному виготовленні меблів для кухні немає нічого складного. Головне, заздалегідь все продумати, підготувати інструмент і матеріали і, природно, опрацювати ескіз.