Стіл з ДСП своїми руками

Опинившись перед вибором меблів на кухню і вітальню, багато умільці не біжать в магазин, а вирішують зробити столик з ДСП за власним смакам. Такий спосіб і швидше, і порівняно дешевше. Навіть володіючи мінімальними навичками роботи своїми руками, можна зробити саморобний стіл. Крім очевидних плюсів, столик буде виділятися з-за ексклюзивності. Все необхідне для роботи можна знайти в будинку.

Процес виготовлення меблів своїми руками наповнений приємними бонусами. Умілець сам вибирає дизайн, враховує планування квартири — і зовсім не потрібно ходити по меблевих магазинах з рулеткою в руках! Людина повністю розкриває власний творчий потенціал, отримуючи масу вигоди за витратами і за здобуття нових навиків. Розглянемо процес виготовлення двох столів: великого і маленького кухонного журнального столика у вітальню.

Як зробити стіл на кухню з ДСП своїми руками

Стіл на кухні — найбільш використовуваний з усієї меблів у будинку. Саме за ним люди їдять, проводячи найбільше часу за розмовами. Стіл повинен бути зовні привабливим і міцним. ДСП — ідеальний матеріал для кухонних меблів, оскільки його переваги полягають в практичності і довгому терміні експлуатації. До того ж це легкий матеріал, що просто обробити, і створити повноцінний кухонний стіл.

Креслення столу

Креслення столу можна зробити своїми руками — абсолютно за власним уподобанням або скористатися запропонованим нами шаблоном.

ВАЖЛИВО! Обов'язково потрібно враховувати розміри для заготівок як самостійної схемою, так і за готовими шаблонами. Інакше виникне нагода — готовий стіл буде менше або більше від необхідного розміру.

Розглянемо найпростіший за конструкцією стіл з широкою, але невеликий стільницею, чотирма ніжками і зміцнюючими опорами.

Необхідні інструменти і заготовки

Першим ділом підготовка необхідних інструментів. Для плідної роботи потрібно:

 • дриль або шуруповерт — краще брати малі моделі, щоб місця кріплення виглядали приємно;
 • дискова пила, фрезер та електролобзик;
 • допоміжні інструменти: рівень, косинець, рулетка, свердла, зеновки;
 • набір шестигранних ключів;
 • ручна пила по дереву;
 • кондуктор.

ВАЖЛИВО! Основні роботи по розпилюванню та підготовки заготовок краще проводити на вулиці (наприклад, в гаражі). Так рівень шуму та забруднення не торкнеться будинку.

Для складання обіднього столу з ДСП потрібні такі деталі:

 • 4 бічні стійки (74х46 см);
 • стільниця (95х56 см);
 • опорна рама для стільниці (2 шт. по 3х5 см: довжина 72 см, 2шт. по 30 см);
 • 10 меблевих куточків;
 • нижня розпірка (4х3,5 см: довжина 74 см).

Всі заготовки вирізаються з листів ДСП. Крім того, знадобляться саморізи для закріплення всіх деталей.

РАДА! Перед тим як починати вирізати деталі, рекомендується їх накресліть на аркуші ДСП простим олівцем. Вийде своєрідна дерев'яна викрійка.

Виготовляємо складові

Першою завжди вирізається стільниця — треба закруглити куточки, надавши їй потрібну форму за допомогою електролобзика. Другий збирається рама для міцності стільниці — 4 шматки стикуються між собою, закріплюючись на куточки або саморізи. Наполегливу раму обов'язково потрібно розташувати посередині полотна стільниці.

Третіми будуть бічні стійки:

 • проведіть горизонтальні лінії з країв підходящої плиті;
 • зробити позначки у формі овалів;
 • вирізати намальовані овали;
 • вирізати центр по накресленій смузі.

Друга стійка виготовляється таким же способом.

Збірку проводимо столу

Розташуйте всі деталі на рівному покритті. Починають збірку також зі стільниці. Треба відступити за 11 см, накресливши горизонтальні смуги — вийде квадрат як раз в центрі плити. Саме в ньому буде розташовуватися рама — закріпити її. Далі слід зробити позначки для бічних стійок, точно так само приєднавши їх в центрі, але вже до наполегливої рамі.

Після складання залишається вступити нижній наполеглива брус для розпірки ніжок, закріпити за допомогою кутиків. Заради зміцнення бічні стійки ще раз прокручуються саморізами — з зовнішньої сторони стільниці.

Важливо пам'ятати, що перед складанням усі деталі повинні бути зачищені і оброблені — наприклад, шпаклівкою і лаком. Або можна обклеїти спеціальною плівкою.

Як зробити журнальний столик з ДСП

Журнальний столик зібрати у два рази простіше, оскільки він компактний і не вимагає багато роботи. Такий стіл, як правило, найнижчий — на рівні дивана, а то і нижче. Найпростіша схема — розташувати круглу стільницю на 2 паралельних брусках. Максимально зручно, бюджетно і швидко. Але, щоб виготовити щось серйозніше, потрібні аналогічні інструменти та складові.

Робимо креслення столика

Слід самостійно провести виміри і розрахунки або скористатися готовою схемою, просто скопіювавши її. Головне пам'ятати про те, що навіть їх можна змінити під себе. Обов'язково враховувати розміри.

Готуємо складові

Журнальний столик буде складатися з наступних деталей:

 • стільниця (75 см на 70 см);
 • 4 планки (46 см на 10 см);
 • 2 плоскі полиці (70 см на 50 см);
 • 4 ніжки або коліщата;
 • додатково: комфирматы, саморізи, пластмасові куточки і матеріал для обробки.

В залежності від побажань, можуть бути і просто ніжки, і коліщатка. Або можна об'єднати, вирізавши в ніжках отвори для коліщаток — так столик мобільним і легко передвигаемым.

Збірка столика

Стільницю і нижні полиці слід вирізати самостійно. Перед роботою обов'язково потрібно ошкуріть аркуш зробити розмітку олівцем і вирізати деталі.

Всі торцеві елементи слід проклеїти декоративної крайкою, після чого приступити до складання стільниці, полиць і бічних планок за допомогою куточків і саморізів. Наступний етап — закріплення дна. Далі оснащення ніжками або коліщатами.

ВАЖЛИВО! Рекомендується кріпити опори як мінімум в 1,5 см від краю.

Столик готовий, залишається тільки його прикрасити і перевірити міцність.

Завершальний етап — прикраса

Справа залишається за малим — підготовлену поверхню потрібно покрити прозорим лаком або декоративною плівкою. Перед фарбуванням слід обробити столик просоченням для нейтралізації клею. Крім того, стіл стане вологостійким. Лак краще нанести в два шари. В якості прикраси можна також усередині столу прикріпити світлодіодну стрічку.

Витративши вільний час і трохи грошей, можна отримати зручний і унікальний столик. Головне, не боятися власних помилок, а невдачі звертати в неповторний шарм меблів.