Тумба під раковину у ванну своїми руками

Облаштування ванної кімнати – процес непростий, особливо якщо вона не надто велика за розмірами. Окремим питанням завжди варто раковина, проблеми з вибором її типу та місця розміщення. Досить популярним способом установки умивальника у ванній є встановлення його на спеціальну тумбу, у якій зазвичай зберігають ванні приналежності або побутову хімію. У цій статті мова піде про те, як самостійно спорудити тумбу для раковини у ванній кімнаті.

Класифікації тумб

Існує два основних типи класифікації тумбочок під раковини: за способом монтажу та за типом раковини. За способом монтажу виробу ранжирують наступним чином:

 1. Підлогові.
 2. Підвісні.
 3. Кутові підлогові/підвісні.

Перший тип виробів досить багатофункціональний і широко розповсюджений, а підвісні мають досить стильною конструкцією, економлять «дорогоцінні» сантиметри простору ванної і гармонійно вписуються в сучасні дизайнерські оформлення. Кутові ж тумби відмінно підійдуть для невеликих приміщень і незадіяних ділянок кімнати, які не входять в її «робочу зону.

Що стосується класифікації за типом раковин, то згідно з нею розрізняють вироби:

 1. Під врізний тип раковини.
 2. Під накладної тип раковини.

Тумби першого типу виготовляються з цільною стільницею, після чого у верхній частині тумби випилюється отвір, відповідний розмірами чаші. Що ж стосується накладних раковин, то вони (от несподіванка!) «накладаються» на опори тумби без стільниці, після чого закріплюються за допомогою кронштейнів або водостійкого клею.

Довідка! Якщо вас не можна назвати майстром «на всі руки», але спорудити тумбочку дуже хочеться, то варіант з накладною раковиною як раз для вас, оскільки вирізання отвору під раковину в стільниці вимагає не тільки терпіння і завзятості, але і певних столярних навичок.

З чого зробити тумбу в ванну

У розпорядженні сучасних домашніх майстрів в цьому питанні знаходиться не лише «традиційний» МДФ, але і водостійкий гіпсокартон, пластик або навіть скло. Кожен тип матеріалу має свої недоліки: гіпсокартон недостатньо добре «тримає» вагове навантаження, пластик швидко дряпається і втрачає первинний вигляд, а скло, нехай і виглядає розкішно, досить складно в обігу і монтажі.

Довідка! Існують і «гібриди», зібрані з різних матеріалів. Наприклад, вироби з корпусом з МДФ і скляними дверцятами виглядають цілком стильно.

Після того як матеріал обраний, варто подумати про його облицюванні. Скло, наприклад, можна прикрасити спеціальної мозаїкою, а дерево – фігурним розписом. Не варто при цьому забувати, що облицювання повинна гармоніювати з загальним стилем приміщення.

Як зробити тумбу під раковину своїми руками

Перед тим як приступити до справ столярним, потрібно підготувати приміщення і потрібний для складання і монтажу інструмент. Зробіть всі основні виміри: висота установки чаші, простір навколо умивальника, відстань до труб подачі води та її відведення, діаметр всіх труб і т. д. Не соромтеся в кресленнях і начерках: чим краще буде визуализована майбутня конструкція, тим більшої кількості помилок при її складанні вдасться уникнути.

Після того як виміри зроблені начерки завершені, необхідно скласти детальну схему вироби з нанесеними розмірами кожної деталі. Коли схема готова, можна вирушати за інструментом. Вам знадобляться:

 • молоток, викрутка, пасатижі;
 • електродриль, електролобзик, шуруповерт;
 • пила, стамеска;
 • наждачний папір;
 • рулетка, простий олівець, косинець;
 • будівельний рівень.

За допомогою лобзика, ножівки і дрилі проводиться вирізання всіх зазначених у схемі деталей. Якщо мова йде про виробі з МДФ, то в першу чергу з листів матеріалу випилюються деталі каркаса тумби, а потім – всі інші частини (дверцята, висувні ящики тощо). Всі зрізи обробляються наждачкою або шлифмашиной.

Увага! Незважаючи на те що при виготовленні виробів для ванних кімнат використовується водостійкий матеріал, всі його бічні зрізи обов'язково необхідно піддати грунтовці за допомогою водовідштовхувальних засобів, герметика або клею.

Щоб надати конструкції більшої міцності, необхідно скріпити її бічні панелі з основою за допомогою заздалегідь виготовлених дерев'яних кутиків. Каркас «п'єдесталу» для накладної раковини підганяють за розмірами, виходячи з габаритів самого «умивальника. Коли каркас зібраний, можна переходити до дверцят, полиць, ящиків і ручок. Якщо тумбу передбачається зробити на ніжках, то дно її слід кріпити на відстані не менше ніж 10 см від підлогового покриття.

Увага! Перед тим як встановити на готову тумбочку накладну раковину, варто закріпити на останню сифон і змішувач: це дозволить полегшити процес установки і заощадити трохи часу.

Якщо ж мова йде про врізний раковині, то перед тим, як приступити до врізки, потрібно нанести на стільницю розмітку. Для цього можна виготовити за габаритами чаші шаблон з картону, а можна просто перевернути раковину догори дном, приклавши її до стільниці і окресливши на ній контур чаші, потім у кількох місцях заміряти її бортик і завдати у окреслене коло другий, внутрішній контур. Коли розмітка нанесена, можна приступати до вирізу.

Насамперед, слід виконати майбутньої стільниці отвір для леза лобзика. Для цього використовуйте дриль: на поверхні внутрішнього контуру просвердліть (не виходячи за межі контуру) отвір широкого діаметра. Після цього вставте пилочку лобзика в отвір і починайте вирізати «гніздо» для майбутньої мийки, акуратно слідуючи точно по наміченій лінії.

Для того, щоб вирізана частина стільниці не відпала раніше часу, по периметру розпилу можна періодично вкручувати невеликі саморізи. Коли виріз закінчений, їх можна буде вивернути і акуратно вийняти вирізану частину виробу.

Зріз необхідно зачистити наждачним папером і обробити герметиком. Після всіх проведених маніпуляцій і установки раковини до стіни можна переходити до підключення комунікацій та облицювальних робіт.