Яка висота дзеркала над раковиною є правильною

Інтер'єр ванної кімнати рідко обходиться без такого елемента, як дзеркало. Вона не тільки прикрашає приміщення, але і виконує практичні функції. Про умови, які висуваються до місця установки, габаритах і способи монтажу аксесуара читайте далі.

Правила і стандарти розміщення дзеркала над раковиною у ванній

Будь-яких жорстких вимог до того, на якій висоті розміщувати побутової аксесуар по відношенню до умивальника немає, адже власник має право планувати такі питання на свій розсуд. Але є практика, що склалася, яка наказує прийнятні величини і варіанти кріплення. Виконання цих пунктів забезпечить довговічність полотна, підвищить комфорт користувачів.

Довідка! Дзеркальне полотно не тільки використовується за прямим призначенням, але і здатне візуально збільшити кімнату. З одного боку, повинна дотримуватися пропорційність, з іншого – маленьке приміщення буде виглядати виразніше з великим дзеркалом.

Оптимальний розмір і правила розмітки

Розглянемо питання, як підібрати параметри виробу.

Висота — це основний показник, що впливає на зручність користування. Дистанція від підлоги рекомендується в межах 120 див. Дорослі зможуть нормально користуватися предметом, а маленьким дітям буде забезпечена безпека — вони не зможуть дотягнутися до дзеркала і, наприклад, розбити його.

Довідка! Допускається розміщувати аксесуар під невеликим кутом до стінки, щоб дитина могла бачити своє відображення.

Довжина полотна допускається до 2 метрів. Основні умови: його верхня кромка відповідає рівню верхньої планки дверного прорізу, або повинна збігатися (допускається значення вище) із зростанням самого високого мешканця, плюс 2-3 див. Таке розташування додатково вплине на легкість прибирання.

Відстань між мийкою (обчислюється від змішувача) і нижнім бортиком дзеркала, варіюється від 20 до 40 див. нижчий параметр призведе до потрапляння бризок, забруднень, завищена цифра зробить незручними процедури.

Ширина. Тут важливо дотримати пропорційність: краї виробу зазвичай збігаються з межами рукомийника (або стільниці). Однак у деяких випадках вибирають більш вузькі екземпляри, наприклад, в маленьких кімнатах, щоб уникнути дискомфортні відображення, наприклад, від джерел світла. Візуально збільшити параметр допоможе більш широка декоративна рамка.

Товщина залежить від показника кераміки, її максимально допустиме значення – 1 см, мінімальна – 0,2 див. Тонкі полотна характеризуються високою крихкістю і довго не прослужать.

Довідка! При виборі слід враховувати зростання домочадців. Максимально можливі параметри складають 1*2 м і розраховані вони на самих високих мешканців.

Розмітка не представляє складності, для неї нам знадобляться:

  • будівельний рівень (лінійка);
  • крейда (олівець);
  • керн (інший гострий предмет);
  • молоток.

Приставимо дзеркало до місця майбутньої установки, за його 4 крайок і по центру (з обох сторін) намітимо лінії. За допомогою будівельного рівня переконаємося в правильності вертикалі і горизонталі, при необхідності скоригуємо креслення.

Отримані мітки трохи поглиблюємо гострим інструментом (керн та ін) і молотком.

Способи кріплення

У монтажних роботах можуть використовуватися:

  • декоративні шурупи (найбільш доступний, але в деяких ситуаціях складний варіант);
  • плитковий клей: з його допомогою дзеркало розміщують в обрамленні кераміки;
  • рідкі цвяхи: використовуються на стінці з гіпсокартону;
  • двосторонній вологостійкий скотч: дозволяє встановити примірник без кропіткої попередньої підготовки стіни.

Увага! Крихкість вироби вимагає акуратності при установці. Кріплення повинен бути надійним, стабільно витримувати вагу полотна.

Підібрати і встановити дзеркало над раковиною не складно. Досить дотримати рекомендації, правильно вибрати габарити аксесуара і вішати його відповідно до зазначених методів кріплення. Головне — це забезпечити комфорт мешканців, щоб користування не викликало труднощів і негативних емоцій.