Банкетка в передпокій своїми руками

Банкетка відноситься до декоративних елементів меблів для прикраси будь-якого приміщення. Вона багатофункціональна: можна використовувати як сидіння, як елемент декору або як засіб зберігання предметів. У салонах меблів знаходяться численні моделі банкеток в різних кольорах і стилях. Проте обов'язково йти в салон для придбання цього декоративного елемента в передпокій. Його можна зробити самостійно. Як її зробити розповімо далі.

Як зробити банкетку в передпокій

Банкетка, зроблена власноруч, має безліч переваг. Так, можна самостійно вибрати форму з розміром і кольором. При цьому вона може стати унікальною і несхожою на фабричну продукцію і її можна зробити із застарілої меблів, наприклад, табурети або журнального столика.

Зробити банкетку для передпокою своїми руками можна виходячи з інструкції по збірці, власного досвіду, знань роботи з інструментами та фантазії.

Що для цього потрібно

Щоб створити унікальне творіння і прикрасити передпокій, слід попрацювати:

  • з дрилем;
  • викруткою;
  • меблевим стиплером;
  • швейною машинкою;
  • шуруповертом;
  • наждачним папером;
  • меблевим лаком.

Також будуть потрібні тканинні матеріали, гарнітура, дерево або залізо для основи виробу, знання і досвід роботи з перерахованими вище інструментами, трохи фантазії і дотримання інструкції складання.

Який вибрати матеріал

Банкетка буває кованої, дерев'яної, розбірний, текстильній, шкіряній та шкірозамінником. Також її можна зробити з ящиками і зі спинкою. Розберемо кожен матеріал.

Ковані банкетка підходить до ампирному та барокового інтер'єру. Дерев'яний виріб можна зробити з ящиками і шафками. Розбірна банкетка функціональна, з звичайним дизайном та швидкою розбиранням. Тканинну банкетку можна зробити з шовку, бавовни і льону. Вона підійде в будь-який стиль інтер'єру. Шкіряний виріб підходить не до кожного інтер'єру і виглядає дорого. Вона коштує дорого і за ним складно доглядати. Виріб зі шкірозамінника виглядає не так дорого, як попереднє і має малий термін експлуатації, проте підходить під будь-який вид інтер'єру.

Пуф зі спинкою створить затишок. Його можна прикрасити будь-якими м'якими подушками. Пуф з ящиками корисний: він зможе заощадити простір.

Зробити банкетку з будь-якого матеріалу зможе кожен чоловік. Початківцям винахідникам краще зупиниться на дереві, а не на залозі з-за простоти роботи з ним. До того ж для роботи з деревом не потрібно якихось особливих навичок з досвідом. Щоб виготовити каркас, потрібно взяти листи ДСП або фанери. При спорудженні вироби на ніжках — дерев'яні бруси. Їх можна купити в готовому вигляді або спорудити самостійно.

Увага! Для закріплення продукції слід взяти меблеві куточки, саморізи і клей. Для наповнення може знадобиться поролон, синтепон або будь-яка інша зносостійка і міцна синтетична тканина.

Креслення та схеми

Для початку роботи потрібно створити схему майбутнього виробу. Вона потрібна для визначення параметрів банкетки і, для того щоб зіставити їх з обсягами кімнати. Підбираючи матеріал, потрібно вибрати простий матеріал. Для пуфа зі спинкою або ящиком буде потрібно більше часу, тому починаючому майстрові слід збирати більш просту конструкцію. Для створення схеми майбутнього виробу, потрібно накреслити ескізний малюнок і зазначити у ньому розміри майбутньої моделі. Дерев'яні моделі потрібно вирізати за допомогою електричного лобзика, а нерівні краї — натерти з допомогою наждачного паперу. Після все потрібно буде покрити лаком.

Банкетка в передпокій самостійно: покрокова інструкція

Для правильного конструювання банкетки, починаючому майстрові краще вдатися до інструкції: Спочатку потрібно сконструювати фанерну і ДСП круглу або квадратну сидіння без кутів. Кути зробити буде непросто новачкові. Якщо для пуфа потрібні ніжки, то на днище конструкції вони прикріплюються куточками, саморізами і шуруповертом. При створенні моделі, що спирається на підлокітники, вони вирізаються завчасно, до початку складання штифтів. У них повинні міститися особливі торцеві отвори.

Сконструювати різьблені ніжки можна ручним фрезером. М'яким сидіння зробить поролон правильної форми і кріплення на дні вироби. Краще спочатку приліпити на низ моделі мішковину, а потім з'єднати мішковину з поролоновою подушкою. Щоб оббити пуф, потрібно заздалегідь зробити макет, накинувши на модель тканину і закріпивши її скобами.

Формування деталей зі складанням повинні бути виконані поетапно, оскільки збірка є складною і відповідальною роботою. Щоб уникнути псування пуфа, потрібно дотримуватися норми. Наприклад, фанеру потрібно продірявити шурупами з допомогою дриля. Кришку потрібно робити рівномірно площі корпусу, щоб потім не було складно робити обшивку пуфа.

Складання каркаса потрібно почати зі складання верстата з заготовок і з'єднання їх за допомогою саморізів. Заздалегідь створений днище прикріплюється на каркасну основу. Потім за допомогою морилки робиться забарвлення конструкції з внутрішньої частини.

Корпус потрібно робити більше, ніж підстава пуфа, приблизно в кілька сантиметрів. Заготовки при цьому слід з'єднати і покрити лакової текстурою. Для монтажу кришки, потрібно відпиляти на 5 см петлі менше корпусних сторін. Це необхідно, щоб тканина при стягуванні не обривалася. Петля фіксується на заготовочной тканини, а потім кріпиться на боки пуфа. Щоб було зручно виконувати ці дії, банкетку потрібно перевернути догори дном.

Обшивку починають робити з верху. Для цього створюють необхідну форму оббивки і клеєм фіксують на зовнішній стороні кришки. Якщо в пуфі ні верху, то поролон або інша оббивка прикріплюється зверху нього. Потім цим матеріалом обшиваються і боки. В кінці виріб, при бажанні, прикрашається декоративними елементами, наприклад, пензликами, стразами, каретних або тканинним бантиком.

Увага! При відсутності чіткої схеми створення банкетки, потрібно скористатися готовими викрійками моделі та майстер-класами. Заздалегідь потрібно розрахувати місткість банкетки. Для однієї людини буде потрібно 45 см на 50 див. Більш детальну інформацію можна дізнатися з фото майстер-класів від професійних майстрів.

У разі створення банкетки з великою кількістю деталей, слід створити лекало, за якими в подальшому формувати декоративний елемент інтер'єру.

Виготовити банкетку нескладно. Оформлення її по своєму смаку зробить кожен. Головне — все зробити за схемою і враховуючи всі поради від більш досвідчених майстрів, віддаючи перевагу простим тканинах, крою, конструкції та іншим матеріалам.