Буфет з дерева своїми руками

Кухня є одним з найважливіших приміщень в будь-якому житловому будинку. Для більшої зручності в ній можна розташувати кухонний шафа чи буфет, в тому числі і зроблений своїми руками. Буфет — це шафа з поличками і закритим нижнім відсіком, це не просто ще один комплект додаткових полиць, а ціле дизайнерське і практичне рішення для кухні. Сучасний ринок пропонує безліч варіантів буфетів на вибір, але все ж проблема підібрати потрібний за розміром і підходить по дизайну складно, так що часто кухонні буфети збираються своїми руками.

Як зробити буфет з дерева своїми руками

Така функціональна меблі вигідно виділяється серед покупної: є можливість самостійно вибрати матеріал і текстуру, підібрати правильний колір, дизайн та вигляд, зробити буфет, який ідеально підійде і впишеться в загальний стиль кухні. Ще одна перевага це можливість зробити ідеально підходить за габаритами буфет, а різноманітність розмірів покупна меблі запропонувати не може.

Важливо! Для декорування нового буфету можна використовувати різні стилі: фарбування в незвичайний колір, ліплення, незвичайні скла. Для верхньої відкритої частини краще підібрати гарний посуд, а каструлі і сковорідки заховати в нижній ящик.

Буфет добре впишеться в будь-який інтер'єр. Це може бути буфет під старовину, з різьбою і з цього дерева, або сучасні буфети в чіткій і лаконічній формі.

Матеріали і інструменти

Різноманітність сучасних будівельних матеріалів дозволяє підібрати будь-який зручний матеріал, спираючись на фінансові можливості і особисті переваги. Найбільш популярними в роботі є:

ДВП

Матеріал стійкий до високої вологості, довговічний, доступний і порівняно простий в обробці. Переважно використовується для задніх стінок шаф, навісних шафок та шухляд, не деформуючись і надійно утримуючись на кріпильних елементах. Простота цього матеріалу дозволяє експериментувати з ним, а легкість дозволяє зменшити вагу готового буфету.

ДСП

Зручний матеріал з різноманітним візерунком на поверхні повсюдно використовується для виготовлення меблів. Він досить міцний, легкий і простий в роботі, міцний і, завдяки структурі, відштовхує воду. Працювати з ним просто, він добре тримає вирізану форму і зручний при розпилюванні і збірці, добре утримуючи цвяхи. Однак, готову меблі можна встановлювати поряд з джерелами тепла. В іншому випадку викид у повітря шкідливих речовин із спресованого смоли може призвести до алергії і захворювань.

МДФ

Широке використання цього екологічно безпечного матеріалу обумовлена його перевагами: вологостійкість, красива структура. Принцип його створення схожий з ДСП, але складається з більш якісних матеріалів і не боїться знаходження поруч з теплом. Єдиний недолік це порівняно висока ціна. МДФ добре тримає форму і може бути використаний для створення декоративних елементів.

Деревний масив

Ідеальний матеріал для створення подібних меблів. Він екологічно чистий, а властивості можуть різнитися завдяки вибору різних сортів дерева, які відрізняються ще й за фізичним властивостям. Для буфету краще всього підійдуть сосна, модрина або дуб. Натуральне дерево виглядає набагато краще, але і вартість буде порівняно вище. Для економії можна зібрати буфет з використанням різних матеріалів і використовувати дерево для фасадних частин, а полиці і задню стінку створити з більш дешевих аналогів.

Крім матеріалу, що розпилюється знадобиться набір інструментів. Тут немає ніяких спеціальних механізмів і пристосувань, вони знайдуться у кожного:

 • дриль;
 • шуруповерт;
 • свердла по дереву;
 • рулетка;
 • липка стрічка;
 • олівець для креслення;
 • лещата;
 • шліфувальна машина;
 • фрезеровочная машина;
 • шліфований лист;
 • лакове покриття;
 • креслення.

Креслення виготовляються заздалегідь і містить в собі всі необхідні розміри, кількість одиниць, товщину всіх матеріалів та їх кількість. Креслення дозволяє розрахувати все заздалегідь і придбати потрібну кількість аркушів і розпилу.

Як правильно зробити заміри

Щоб по завершенні роботи не залишилося зайвих матеріалів або навпаки, не виявилася нестача, перед роботою проводяться всі необхідні заміри і початковий розрахунок. Для цього використовується креслення з розрахунком висоти і ширини виробу і всіх елементів: полиць, дверей і т. д.

 1. Замальовка кухонної стіни або кута на аркуші паперу дозволить завжди тримати перед очима зображення, яке можна вважати об'ємним. Необхідно також замалювати всі наявні там елементи: розетки, труби, інша меблі, яку неможливо буде відсунути.
 2. Ретельне вимірювання всіх можливих відстаней з занесенням їх в креслення: стеля може бути ідеально рівним, так що виміри висоти потрібно проводити мінімум у двох місцях. Бажана глибина комода відзначається з додатковим обліком на товщину дверцят і задньої стінки. Висота комода повинна враховувати те, що при установці його буде необхідно підняти і не пошкодити стелю.
 3. На цьому етапі проводиться розрахунок відкриття дверцят, розміри виступаючих частин декорування та висоти стільниці комода. Контрольні заміри комода наносяться на креслення і проводиться загальна перевірка: комод повинен враховувати висоту стелі, не повинен закривати вікно і, при використанні ДСП, не повинен знаходитись поряд з батареєю.

Важливо! Виміри повинні бути записані в міліметрах.

Буфет самостійно: покрокова інструкція

Після проведення всіх необхідних вимірів і розпилу, збірка буфету проводиться в такому порядку:

 1. Заготівля великих елементів: розмітка бічних стінок, задньої стінки, нижньої частини і т. д. На цьому моменті проводиться облік всіх параметрів за кресленням.
 2. Заготівля більш дрібних частин буфету, підготовка бічних деталей до кріплення, отвори для складання, з'єднання перегородок і основних частин за допомогою кріплень.
 3. Монтаж корпусу і установка деталей внутрішньої частини з використанням шурупів і куточків, зборка деталей цоколя відповідно кресленням.
 4. Розміщення фасадної плити з виступами для дверок і задній панелі.
 5. Збірка задньої стінки, полотно закріплюється позаду і для зручності готовий буфет можна укласти набік.
 6. Монтаж навісних частин: петель, дверцят, додаткових елементів дизайну.
 7. Установка меблів на її місце і перевірка загальної збірки на якість монтажу.
 8. Декорування: установка дверних ручок, покриття або декупаж.

Важливо! Професіонали радять використовувати обмежувач глибини, це дозволить не зіпсувати стінку просвердлювання наскрізь.

Важливо! Для зручності та уникнення помилок рекомендується нумерувати і позначати деталі.

Збірка буфету в домашніх умовах це не так складно, як може здатися на перший погляд. Ретельні виміри, підбір матеріалу та облаштування робочого місця допоможе створити ідеально вписується в інтер'єр саморобний елемент меблів.