Оббиваємо диван старими джинсами

Зі старих і непотрібних джинсових речей можна зробити безліч корисних предметів. Більшість людей звикли, що з джинсів найчастіше шиють сумки або спідниці. Але насправді їх можна використовувати і для більш глобальних проектів. Якщо є велика кількість непотрібних джинсових виробів, то можна поміняти обшивку дивана.

Які потрібні матеріали та інструменти

Якщо зібралося багато речей з деніму, не поспішайте викидати їх. Модернізуючи речі, можна отримати хороший результат у облагороджування інтер'єру будинку. Для чого буде потрібно трохи терпіння, а також:

  • швейна машинка;
  • ножиці;
  • голка;
  • викрутки різного розміру;
  • нитки;
  • безпосередньо джинси.

Підготовчі роботи

Під час експлуатації оббивка втрачає привабливість, гладкість, а іноді і цілісність. Але каркас дивана все настільки ж є міцним.

Процес оббивки починається з розбирання меблів на окремі елементи. У цьому разі етапи робіт будуть залежати від конфігурації дивана. Як правило, спочатку відкручують підлокітники (якщо є), після знімають спинку і матрац.

Рекомендація: Фурнітуру краще всього складати в окрему ємність, щоб під час складання не зіткнутися з питанням нестачі кріплень. Пронумеруйте елементи, накресліть схему, щоб надалі знати, як робити монтаж.

Важливо! Можна записати процес розбирання на камеру або фотографувати кожен крок – так буде наочний приклад наступної збірки.

Оббивка дивана старими джинсами: крок за кроком

Для зняття старої обшивки з дивана використовують викрутку, якою піднімають скоби, утримують оббивку, після вони видаляються плоскогубцями.

Працювати необхідно обережно, щоб не пошкодити обшивку, яка в подальшому ще знадобиться.

Рекомендація: Перед тим як починати виконувати роботи, краще всього постелити на підлозі клейонку або старі газети. Просто під час зняття обшивки зі старого дивана почне висипатися різний сміття і розкришений синтепон.

При розкрої старих джинсів використовується оббивка, знята з меблів – вона застосовується в якості лекала. Під час розкрою необхідно додатково робити припуски 2-3 см, це потрібно для з'єднання різних елементів джинсової тканини, а також для подальшої обшивки дивана.

Рекомендація: Якщо джинсової тканини дуже багато, то можна з неї пошити різні додаткові елементи для декорування приміщення – подушечки для диванів, штори. Так можна створити гармонійний і оригінальний інтер'єр.

Увага! Перш ніж натягувати розкроєну і зшиту за лекалом оббивку, необхідно підготувати підставу. Зверху синтепону або пружинного блоку неодмінно необхідно укласти флізелін, ватин або поролон. Така прокладка матеріал захистить від стирання, спростить процес натяжки обшивки і продовжить її час експлуатації. При цьому якщо використовувати товстий шар поролону, то диван буде набагато м'якше.

Натягувати ткати необхідно дуже ретельно, краще за все з помічником. Обшивка зобов'язана мати однакову натяжку у всіх місцях і в кожному напрямку. В цьому випадку виріб буде виглядати привабливо, обшивка не деформується через короткий час. Кріпити джинсовий матеріал зручно степлером, але також часто використовують звичайний молоток і меблеві гвоздики.

Після того як була зроблена оббивка дивана, необхідно зібрати меблі в зворотному порядку. Потрібно діяти чітко за фотографіями або відео-інструкції, яка перед цим була завбачливо записана під час розбирання. Якщо проводилася тільки нумерація різних елементів, то зібрати меблі з урахуванням плану-схеми також не важко.