Як з ліжка зробити диван

Спали на старому ліжку, а захотілося посидіти на новому дивані. Чому б і ні? Дозвольте собі піддатися творчому пориву і здійснити задум по переробці непотрібної каркасної ліжка на диванчик. Для цього потрібно зовсім небагато. Визначитися з виробом для переробки, намітити місце, де розміститься меблева новинка, купити бракуючі матеріали, обзавестися помічником і виділити час на весь процес.

Варіанти переробки ліжка диван

Задумавши з ліжка зробити диван, враховуйте, що її розмір і форма, будуть прямо залежати від габаритів ліжка і її зовнішніх характеристик.

Дизайн головах, спосіб кріплення деталей, матеріал, застосований у виготовленні – все це має значення, впливає на підбір варіантів переробки ліжка на диван. Доступних способів видозміни ліжка, своїми силами, кілька.

Розглянемо найпростіші і мало затратні, але підходять для початківців умільців:

  1. Прямий двомісний диванчик з дерев'яними елементами. Варіант підходить тим, хто має спальне ложе під старовину, з красивим і різьбленим дерев'яним узголів'ям. Якщо ліжко зламалася, набридла чи не стала підходити до оновленого інтер'єру, не варто її викидати. Оновіть та переробіть її на диван в стилі прованс. Узголів'я використовуємо, як спинку дивана, протилежна частина піде на боковини, оновленого вироби. Комфортна глибина посадки у дивана – від 70 до 100 див. Дотримуючись заданих розмірів, відпиляйте від спального місця все непотрібне. Скріпіть всі елементи, зміцніть, якщо потрібно каркас. Дерев'яне підставу для дивана готово. Залишилося тільки зшити чохли для сидіння і подушки під спину. Виріжте приготований заздалегідь товстий поролон і за його розміром скроїти чохли.
  2. Прямий одномісний диван з дитячого ліжечка. Вдалий спосіб прибудови речі, вийшла з ужитку. Діти виросли, а прибрати на горище руки не доходять. За допомогою нескладних маніпуляцій, ліжечко перетвориться на зручне місце для читання або ігор вже підрослого дитини. Всього-то, потрібно відкрутити передню стінку ліжечка, залишивши задню і бічні, на місці. Додатково укладіть, випиляний за розмірами лист ДСП на сидіння, скріпіть конструкцію брусками або металевими куточками. Це потрібно для стійкості і міцності виробу, так як дитяче ліжко не розрахована на великі навантаження. Укладіть матрац на місце. Воно стане м'яким сидінням. Додадуть особливого комфорту, кілька подушечок, різного кольору і розміру.

Як з ліжка зробити диван

Для цього варіанту, краще всього підійде одне або двоспальне ліжко, що має міцну дерев'яну основу.

ДОВІДКА! Середні розміри подібних моделей складають 120 х 180 див. Подібні габарити забезпечать хорошу глибину посадки, а довжини дивана буде достатньо, щоб з комфортом вмістилося три людини.

Інструменти і матеріали

Для подібної трансформації потрібен певний навик столярної роботи. Потрібно вміти тримати в руках лобзик, шуруповерт і знати, як їх застосовувати. Заздалегідь підготуйте простий молоток, дриль, меблевий степлер (скоби для нього) і меблеві шурупи.

Для того щоб майбутній виріб мало привабливий вигляд, каркасу від старої ліжка мало. У будівельному магазині потрібно докупити ДСП або фанеру (товщиною 8-10 мм), поролон і тканину для оббивки, блискавки на чохли подушок. Така модель має кутове розташування, тому у дивана буде спинка і одна бокова частина, які присунуті до стіни.

Етапи переробки

Умовно весь процес можна поділити на дві частини.

  1. Виготовлення дерев'яного каркаса. Вимірюємо раму з-під ліжка і з цим розмірам випилюємо заготовку з ДСП. Укладаємо зверху рами, прикручуємо або прибиваємо. В залежності від побажань, випилюємо лобзиком з ЛДСП або фанери шаблони спинки і бічній частині. Вони можуть мати прямокутну форму (висоту від 50 см) або заокруглену. Креслення виробу, розміри, продумайте заздалегідь, щоб потім робота йшла швидше. Шурупами скріпіть всі частини.
  2. Обтяжка поролоном і зовнішня обробка тканиною. Заготівлю сидіння обтягніть тканиною, за допомогою степлера. Тканина викроюється з припуском, щоб її можна було без проблем підвернути і закріпити з виворітного боку. Зверху на нього будуть лягати подушки або один суцільний мат. Так як, диван 3-х місний, то і подушок можна зробити три. Це буде виглядати гармонійно, а їх кількість за спиною залежить від наявного запасу тканини і поролону. Зазвичай, вистачає двох великих і одного вузького валика на край.

ВАЖЛИВО! При виготовленні дивана, приділіть належну увагу каркасу. Від його конструкції і міцності буде залежати термін служби і її здатність витримувати навантаження.

Купувати нові меблі завжди дорого, та й вона має стандартні розміри. У разі самостійного виготовлення дивану, у вас з'являється можливість зменшити витрати, зробити все по своєму смаку, реалізувати творчий потенціал.

Потренуватися для початку, можна на простих варіантах переробки ліжка диван, а вже якщо справа йде на лад, то й замахнутися на предмет складніше. Не бійтеся втілювати в життя свої ідеї!