Чим відрізняється софа від дивана

Ринок м'яких меблів пропонує нам величезну кількість виробів, серед яких звичайному покупцеві легко збитися з ніг. Пуфики, розкладачки, тахти, крісла, стільці і ще величезна кількість різних найменувань предметів м'яких меблів плутаються перед очима, а розібратися і зрозуміти, що означає і як виглядає той чи інший вид, досить складно.

У даній статті ви дізнаєтеся, чим відрізняється софа від дивана, які їх параметри і функціонал. Приступимо!

Відмінності софи та дивани

Любителям гумору сміливо можна сказати, що відмінність між одним і другим – назву і кількість букв. Але відкладемо гумор. По-перше, софа має більш мініатюрний і компактний вид, ніж диван. Вона має рівні кути, задоволена міцна, наділена досить жорсткими сидіннями і рівними лініями. Тому, якщо ви мрієте про м'якому і зручному «пуфику», про придбання такої моделі краще не думати.

Виходячи з того, що софа більш компактна, її особливостями будуть невисокі підлокітники і спинка. За рахунок свого розміру вона ідеально впишеться в інтер'єр, обумовлений мінімалізмом, або ж просто в приміщеннях маленькій площі.

Диван ж навпаки, більш масивний і високий. Якщо софа в більшості випадків споряджається одним суцільним матрацом, то в комплект дивана найчастіше входять спеціальні подушки, з яких можна викласти сидіння або боковини.

Характеристики дивана

Як було сказано вище, в комплект до нього найчастіше йдуть подушки для сидінь або боковин. Він є більш універсальним і функціональним предметом інтер'єру. У ньому застосовуються різні механізми, наприклад, підйомні. Такі механізми служать для трансформації, наприклад, в зручну двоспальне ліжко для сну.

 

Дивани бувають стаціонарними, модульними і острівними. Стаціонарні являють собою звичайний, простенький диван з чітко встановленими розмірами. Такий предмет не може змінювати свою форму і не має механізмів.

Модульні складаються з різних частин, які можуть зіставлятися в хаотичному порядку та складати єдине ціле. Такі моделі можуть мати кілька різних механізмів трансформації і зміни загального виду.

Острівні ж мають досить привабливий вигляд. Їх використовують в місцях відпочинку, наприклад, готелі, салони краси. Форма острівних диванів може бути круглою, напівкруглою, овальної і прямокутної. Особливостями таких моделей є мобільність і стильний зовнішній вигляд.

Параметри софи

Софа може володіти малогабаритними і великогабаритними формами. Малогабаритна послужить прикрасою залу для комфортного прийому гостей. Великогабаритна може використовуватися в ролі ліжка для сну. Якщо такий предмет розкладається, на ньому можуть поміститися два невисоких людини в лежачому положенні.

Говорити про те, що софа є універсальною меблями, не можна. У неї можуть бути свої переваги, але функції її обмежені.

Підведемо підсумки. Відмінності софи від дивана складаються в:

  • компактних розмірах, низьких підлокітників і спинки, які нерідко розташовуються на одному рівні;
  • одним суцільним сидінням;
  • рівні обриси, прямі кути.

Відмінності дивана від софи полягають у:

  • масивності, габаритах, високій спинці;
  • прямих або вигнутих контурах;
  • більш ущільненої комплектацією;
  • багатофункціональності та трансформації.

Якщо ви думаєте над тим, що придбати, для початку визначтеся з цілями використання. Якщо вам потрібен предмет декору, компактний і затишний вигляд для очей оточуючих, вибирайте софу. Якщо вам потрібен предмет сімейного повсякденному житті, предмет для сну і відпочинку, сміливо купуйте диван.