Як зробити диван для ляльок своїми руками

Диван для ляльок можна купити в іграшковому магазині або зробити своїми руками. На його виготовлення піде 1-2 години часу. Створювати диван можна разом з дітьми. Вже 4-5-річні малюки із задоволенням будуть брати участь у цьому процесі, допомагаючи описувати і склеювати деталі дивана. Крім того, готова лялькова меблі стане іграшкою. Його можна поставити в ляльковий будиночок або спеціально відведене місце для ігор. А якщо підібрати гарну оббивку для диванчика і зробити оригінальну упаковку, то вийде оригінальний подарунок на день народження подружки.

Як зробити диван для ляльок своїми руками

Приступаючи до створення дивана, слід відразу підготувати необхідні матеріали. Для цієї мети можна використовувати:

 • різні картонні коробки;
 • пакети з-під соків або молока;
 • пінопласт;
 • фанерні листи;
 • пластик;
 • оргскло;
 • дерев'яні дошки;
 • залишки паркету або ламінату.

а також інших побутові і будівельні матеріали.

В якості наповнювача під оббивку можна приготувати синтепон. Його можна купити в магазині тканин або відшмагати зі старої куртки. Також підійде тонкий поролон або матеріал, яким упаковують електроприлади. Навіть звичайна вата може бути використана в якості наповнювача при створенні лялькового диванчика.

Для оббивки можна купити близько 30 см тканини, але також можна використовувати і тканина зі старих речей. Бажано, щоб вона не розтягувалася, і була щільною. Зручно для таких меблів використовувати старі джинсові штани. Добре буде виглядати велюрова оббивка. Її можна взяти зі спортивних штанців, які вже стали малі. В якості декору знадобляться мережива, тасьма, гудзички, стрази та інші елементи.

Які інструменти знадобляться

Щоб не відволікатися на пошуки потрібного інструменту під час створення дивана для ляльок необхідно заздалегідь придбати або підготувати такі інструменти:

 • ножиці;
 • олівець або ручку;
 • лінійку на 30-50 см;
 • канцелярський ніж;
 • скотч;
 • маркер;
 • клей.

Важливо! Краще використовувати гарячий клейовий пістолет або клей Супер-момент. Але якщо в процесі беруть участь маленькі діти, то слід бути дуже обережними і пояснювати їм про небезпеку при роботі.

Як правильно зробити заміри

Щоб диван був потрібного розміру, слід взяти лялечку, для якої він буде виготовлятися і окреслити її контури на аркуші паперу. Для цього її кладуть на лист і навколо проводять олівцем. Потім відміряють від голови ляльки вгору 2-3 см, бічну сторону також збільшують на 2-3 см і вичерчують прямокутник. Довжина і ширина отриманого прямокутника і будуть розмірами спального місця дивану.

Висоту дивана можна вирахувати. Для цього отриману довжину спального місця потрібно поділити на 4. Висота підлокітників від підстави дивана повинні бути приблизно 1,5 висоти сидіння більше. Висота спинки дивана може бути будь-який, але приблизно це 2 висоти сидіння.

Наприклад, якщо лялечка має висоти 20 см, а ширина -6 см, то відповідно:

 • довжина спального місця — 20+2= 24 см;
 • ширина спального місця — 6 + 2= 8 см;
 • висота сидіння — 24 : 4 = 6 см;
 • висота спинки — 6+6=12 см, а ширина на 1,5 см більше ширина сидіння — 24+1,5=25,5 див.
 • висота підлокітників— 6*1,5=9 см, а ширина на 0,5 см. менше ширини дивана— 8-0,5=7,5 див.

Диван для ляльок: покрокова інструкція

Починати робити диван слід зі створення викрійки. Для цього на аркуші паперу за допомогою маркера окреслити контури майбутніх деталей по розрахованим вище розмірами. Краї спинки і підлокітників потрібно заокруглити. Щоб заокруглення вийшло однаковим на всіх деталях, для цього потрібне краях прикладають круглий предмет— монету або пробку від пластикової пляшки і обводять олівцем.

Для дивана необхідні наступні деталі:

 1. Деталь спального місця 2 штуки (одна підійде для низу короби).
 2. Спинка.
 3. Підлокітники — 2 шт.
 4. Бокові сторони короби (4 деталі, з них 2 довгі для переду і тильного боку дивана і 2 короткі для бічних сторін короби).

Потім взяти картон і вичертити на ньому всі деталі. Причому спинку і підлокітники повинні бути вирізані по 2 примірники.

Щоб конструкція вийшла щільніше потрібно вирізати кожну деталь по 2-3 рази, а потім склеїти між собою.

На наступному етапі слід обклеїти поролоном або синтепоном отримані деталі. Поки деталі будуть підсихати, потрібно приступити до викроюванню оббивки. Тут можна проявити свою фантазію. Варіантів оббивки можна придумати безліч.

Тканина повинна бути попередньо выстирана і обов'язково выглажена. На підготовлену таким чином тканину викладаються викрійки. При цьому потрібно стежити за напрямком пайових ниток на тканині. Якщо не дотримуватися цього викроєні деталі можуть мати неоднаковий вигляд.

Спочатку слід обвести олівцем на тканині навколо викрійки і дати припуск на загин приблизно по 0,8-1 см. На заокруглених частинах тканини, залишеної на припуски, вирізують трикутники, щоб не було великих заломів.

Потім кожну деталь з картону слід обклеїти розрізаний тканиною. Для цього тканинні деталі розкладають виворітного стороною вгору, а зверху укладають деталь. Розігрітим клеєм з пістолета видавлюється смужка на край картонній деталі, а потім приклеюється оббивка шляхом загинання тканини, залишеної на припуск.

Важливо! Не потрібно відразу наносити клей на весь периметр картонних деталей. Це слід робити поступово, змащуючи за один раз приблизно по 5 див.

Спинку і підлокітники, викроєні у двох примірниках і обклеєні з одного боку тканиною, склеюють разом. Зверху швів склеєних готових деталей спинки і підлокітників, щоб не було видно стиків можна проклеїти підходящої тасьмою або смужкою мережива.

Після висихання деталей необхідно приступити до склеювання спального місця. Для цього краю деталей обмазують клеєм Супер-момент або клейовим пістолетом, і по черзі приклеюють до створюваної конструкції. До приклеювання нижній частині короба призначеного для спального місця його можна наповнити зім'ятими аркушами паперу. Це додасть конструкції жорсткості і стійкості. Після цього можна заклеїти і дно короба.

Після висихання приклеєних деталей короби потрібно приклеїти спинку дивана. Для цього по контуру задньої сторони короби намазують клеєм і прикладають спинку дивана. Після цього можна таким же чином приклеїти з боків підлокітники.

Такий диванчик для барбі можна також прикрасити маленькими подушечками з губок у вигляді прямокутників, кружечків або сердечок з тієї ж тканини, що і у оббивка дивана або з контрастної тканини. Їх можна прикрасити вишивкою, бахромою або мереживними вставками. Внутрішність зшитою подушечки можна заповнити ватою, синтепоном або нарізаним на шматочки поролоном.