Чим відтерти зеленку з дивана шкіри

Зеленка як і раніше залишається популярним антисептичним розчином, використовуваних для обробки післяопераційних швів, гнійників на шкірі і інших ранок. Однак при його використанні дуже легко забруднити руки, одяг і меблі. Поговоримо сьогодні про те, як врятувати ваш шкіряний диван, якщо на нього випадково потрапила зеленка.

Як правильно відмивати зеленку з шкіряного дивана

Чим відмити зеленку з шкіри дивана? Головне правило: приступити до очищення як можна швидше. Свіжі плями набагато простіше прибираються, ніж ті, що встигли вбратися в шкіру. Отже, якщо пролили чимало розчину, то спочатку необхідно оперативно промокнути рідина серветкою або ганчіркою.

Як вивести зеленку з шкіри дивана? Для подальшої очистки вибирається відповідний засіб в залежності від того, чим обтягнутий ваш диван: натуральною шкірою або шкірзамінником.

Особливості очищення натуральної шкіри

Як відтерти зеленку з шкіряного дивана? Якщо він зроблений з натуральної шкіри, то відтерти її можна за допомогою одного з наступних препаратів:

  • Спирт;
  • Вологі антибактеріальні серветки або спеціальні серветки для чищення техніки;
  • Сода з оцтом;
  • Рідина для зняття лаку;
  • Лимонна кислота або лимон.

Як відмити зеленку з шкіряного дивана? Принцип використання всіх цих засобів для очищення однаковий. За допомогою ватного диска або сухого чистого шматочка тканини з нанесеним засобом обережно відчищаємо забруднене місце шкіряної оббивки.

Рада! Після проведення очищення натуральної шкіри, рекомендується змастити оброблені ділянки кремом для тіла чи рук, це допоможе пом'якшити шкіру і запобігти її розтріскування.

Очищення штучної шкіри

Як прибрати зеленку з шкіряного дивана? У випадку якщо він обтягнуть штучною, то можна вдатися до наступних засобів:

  • Перекис водню або нашатирний спирт;
  • Сода або зубна паста (порошок).

При застосуванні для очищення перекису водню або нашатирного спирту необхідно нанести засіб на пляму ватним диском або паличкою в залежності від розмірів забруднення, а потім змити оброблене місце мильною водою. При необхідності процес очищення можна повторити.

Якщо очищати штучну шкіру дивана від зеленки вирішили содою або зубною пастою, то попередньо необхідно протерти забруднені ділянки намиленою губкою, потім нанести соду або пасту і залишити на 15-20 хвилин. Через зазначений час засіб віддаляється вологою ганчіркою.

Увага! При очищенні нашатирним спиртом рекомендується відкрити вікно в кімнаті і по закінченні гарненько провітрити приміщення, так як це засіб має дуже різкий і їдкий запах!

Як відмити зеленку, пролиту давно

У справі видалення плям від будь-якого барвника найголовніше — діяти швидко. Але що ж робити, якщо раптом під рукою не виявилося необхідних коштів, і пляма зеленки встиг вбратися в шкіру дивана?

В цьому випадку можна спробувати наступні засоби:

  1. Саліциловий спирт, який акуратно наноситься на забруднене місце, через кілька хвилин залишки засобу віддаляються шматочком чистої тканини або губкою.
  2. Господарське мило також може допомогти прибрати сліди зеленки з вашого дивана. Їм необхідно намилити вологу ганчірку й обережно потерти забруднену ділянку. Потім сліди мила змити водою.

Перераховані вище засоби при дотриманні всіх рекомендацій напевно допоможуть очистити ваш улюблений шкіряний диван від випадково потрапили на нього крапель зеленки.