Не розкладається диван книжка що робити

Диван-книжка — перевірена часом меблі, яка ідеально вписується в зону відпочинку і чудово справляється з роллю додаткового спального місця. Він займає порівняно невелику площу і обладнаний ящиком, в якому можна зберігати не тільки спальні приналежності. Але іноді меблі починає вередувати.

Не розкладається диван-книжка

Зазвичай ця проблема не виникає раптово. Часто їй передують цілком нешкідливі явища: розкладати стає трішки важче, доводиться докласти трохи більше зусиль при зміні положення, сидіння якось підозріло притискається до підлокітника.

Якщо вчасно звертати увагу на дрібні дефекти, то можна уникнути серйозної поломки. Адже зазвичай досить підтягти пару шурупів або заклепок для того, щоб продовжити термін служби всього механізму.

Можливі причини

За непрямими ознаками можна зрозуміти, що ж заважає дивану прийняти потрібне положення. Якщо проблеми пов'язані із зносом механізму фіксації, то на це вказують:

 • поперечний люфт сидіння;
 • перекіс у бік одного з підлокітників;
 • відсутність характерного клацання;
 • клацали звук, що виникає при трансформації.

Буває, що книжка не розкладається через зламаного каркасного бруса. У складеному положенні на це вказує провисаючий край сидіння. У розкладеному — нехарактерний бугор в місці кріплення пристрою фіксації положень.

Способи усунення

Оцінити справжні масштаби проблеми можна лише поглянувши на стан механізму. Для цього потрібно зняти підлокітник. Зазвичай він кріпиться до короба за допомогою болтів, відкрутити які досить легко. Впоравшись із завданням, приступають до огляду проблемної зони.

Нерідко всьому виною стають розбовталися кріплення до каркасному бруса. Якщо це болти, то їх можна просто підтягнути, попередньо підставивши додаткові шайби. Коли ж механізм фіксації прикріплений до бруса за допомогою шурупів, то:

 • їх міняють на аналоги більшого перерізу;
 • брус досверлівают і використовують болти;
 • зменшують діаметр отворів за допомогою дерев'яних чопова.

У ситуації, коли проблема була виявлена несвоєчасно і деревина лопнула, існує кілька способів вирішення завдання.

 1. Якщо поздовжня тріщина, то можна стягнути брус за допомогою металевих хомутів.
 2. Поперечна вказує на необхідність посилення каркасу планкою. Її набивають з протилежного механізму боку.
 3. Повністю лопнув брус спочатку проклеюють. Для цього ПВА наноситься на поверхню розлому, уламки з'єднуються і затискаються струбцинами. Через добу після цього каркас посилюється одним з вищеперелічених способів і проводиться збірка дивана.

Набагато рідше причиною поломки стає розхитування заклепок на самому механізмі фіксації положень книжки. Після огляду знятого пристрою навіть недосвідченому людині стає очевидною ступінь його зносу. В залежності від ситуації, заклепки:

 • ущільнюють;
 • міняють на нові;
 • якщо дозволяє конструкція, замінюють на відповідні за розміром болти з тарельчатой головкою.

Іноді книжка не розкладається через що потрапив у механізм стороннього предмета. Найчастіше це відбувається в системах, обладнаних пружинами. Вирішується таке завдання легко — достатньо усунути засмічення, і диван працює справно.

Виробничий шлюб часто стає причиною докладання надмірних зусиль при трансформації меблів. В результаті цього можуть погнутися тяги. Вирівнюються вони з допомогою звичайного молотка.

Після проведення ремонту варто переконатися в легкості перетворення дивана. При виявленні недоліків в роботі механізму є сенс придбати пару нових, оскільки це говорить про сильному зносі і близькості чергової поломки.