Чи можна повернути диван

Незважаючи на різноманіття асортименту, буває досить складно підібрати диван, що ідеально впишеться в інтер'єр за розміром, дизайном, кольоровим рішенням. Часто виріб, яке сподобалося в магазині, вдома виглядає інакше і, замість радості, приносить розчарування. Щоб повернути куплену меблі, необхідно знати правила, за якими повертається товар.

В яких випадках можна повернути диван в магазин

Дане питання регулюється ФЗ «ПРО захист прав споживачів». Спосіб його вирішення залежить від підстав, за якими покупець має намір повернути річ продавця:

  • не відповідає якість, присутні дефекти;
  • виріб якісний, але не влаштовує за якими-небудь критеріями (габаритами, кольором, дизайну).

На замітку: вибираючи диван, враховуйте ширину дверних прорізів, щоб куплена меблі могла пройти в двері.

Покупець має право на повернення за наявності дефектів, виявлених при отриманні або в період дії гарантії, мінімальний період якої у відповідності зі ст. 5 закону «Про захист прав споживачів» становить 12 місяців і може бути збільшений до трьох років за бажанням виробника.

Правові акти, що регулюють повернення покупки належної якості

У випадку з якісним товаром повернення можна здійснити, спираючись на ст. 25 зазначеного закону. Згідно з цим положенням, протягом двох тижнів після придбання у споживача виникає право обміняти виріб на аналогічний товар без пояснення причин, якщо воно не було у вживанні, має товарний вигляд, а також збережений документ, що підтверджує оплату.

Якщо потрібного виробу немає у продажу на день звернення, клієнт має право повернути куплену меблі і отримати у триденний строк сплачені за неї кошти, або, за згодою сторін, дочекатися, коли бажаний товар з'явиться на складі.

Якщо диван був куплений дистанційно, наприклад, в інтернет-магазині, то повернути його можна протягом 7 днів з дня доставки (ст. 26.1) і протягом 10 днів отримати витрачені кошти за мінусом транспортних витрат. Правда, не все так просто, тому що з зазначених правил існує перелік винятків.

В яких випадках покупець не може повернути диван

Винятки становлять:

  1. Дивани, куплені у складі меблевого комплекту або гарнітура, так як вони відносяться до складних технічних виробів і не підлягають поверненню. Якщо ж він був придбаний як окрема одиниця, то повертається за існуючими правилами.
  2. Вироби, виготовлені на замовлення, так як були проведені згідно з індивідуальними параметрами за договором надання послуг і під дію ст. 25 не потрапляють.

Зверніть увагу: купуючи меблі з натуральної шкіри, слід враховувати, що для таких матеріалів може бути допущено незначне відхилення від зразка по текстурі і колірному відтінку, що не є підставою для повернення.

Що робити, якщо модель не сподобалася, але її вже придбали

Річ можна повернути, якщо виконуються умови:

  • це поодинокий предмет, що не входить до складу набору;
  • час придбання не перевищила 14 діб;
  • є чек оплати;
  • не порушений товарний вигляд і властивості.

При наявності даних умов можна звернутися у магазин і написати заяву на обмін дивана або повернення грошей.