Вага дивана

Торкнулося справа переїзду. Маленький, затишний диванчик, який господиня з легкістю переставляла з місця на місце, було винесено двома бравими хлопцями в уніформі вантажників. Перевезення здійснено успішно, пора оплачувати роботу. І тут, виявляється, що тендітна дівчина без особливого докладання зусиль перетаскивала меблі вагою в 150 кг Неймовірно, але будьте ласкаві сплатити працівникам згідно з тарифом «великогабаритний важковаговик».

Скільки важить диван в середньому

Уникнути таких ситуацій допоможе приблизна оцінка ваги улюбленої меблів. Універсальної формули розрахунку не існує, але придивившись до дивана можна зорієнтуватися з точністю до пари кілограм. Досить звернути увагу на такі параметри:

  • розміри;
  • матеріал каркасу;
  • оббивка;
  • конструкція матраца.

Виходячи з перерахованих особливостей, вже можна робити приблизну оцінку.

Книжка

Класичний диван такої конструкції відрізняється місткістю ящиків, високою якістю збірки і пристойним вагою, який коливається в межах 75-110 кг.

Більше характерно для тримісній меблів з оббивкою з важкого матеріалу, каркас якої виконаний з масиву дерева. Сучасні матраци порівняно легкі, але якщо мова йде про стару «пружинки», то левова частка загальної маси припадає саме на неї.

Книжка може важити менше за рахунок застосування більш легких матеріалів. Каркас з сосни або ДСП, мінімальне посилення конструкції і поролоновий матрац на підкладці з ДВП особливою міцністю не радують, але вага таких виробів може навіть опускатися нижче планки в 75 кг.

Кутовий

Кутовий диван відрізняється більшою складністю каркаса і, отже, пристойним вагою 100-160 кг

Як і з книжкою, чим якісніше матеріали, тим вагоміший меблі. Найважчими виявляються конструкції з вбудованим механізмом трансформації. Найлегше кухонні, здатні перетворюватися, варіанти з дешевих матеріалів.

Тахта

Маленький, затишний диванчик без зайвих заморочок. Тахта важить близько 40-50 кг І якщо вантажники спробують переконати, що це неправда, достатньо просто перевернути диванчик набік і показати його конструкцію. Ну не можуть 4 ніжки, 4 несучих і кілька підсилюють брусків тягнути на більше. Навіть у поєднанні з листом ДВП, оббивкою і поролоном.

Як визначається вага дивана, за якими параметрами

Найважчою частиною будь м'яких меблів є каркас. Найбільш поширені матеріали для його виготовлення:

  1. Сталеві конструкції не відрізняються невагомістю, але визнані найнадійнішими. Якщо ж такий диван виявився легким, значить він з алюмінію. Переконатися в цьому легко.
    Масив змінюється за вагою в залежності від породи дерева. Довговічні дуб і бук найважчі. Береза набагато легше. Сосна важить найменше.
  2. ДСП і ДВП по вазі займають середню позицію між сосною і металом.

Крім матеріалу каркаса необхідно звертати увагу на особливості конструкції. Чим складніше пристрій механізму трансформації дивана, тим більшою вагою радує господарів меблі.