Канапе як вид меблів

Канапе — це диван, який призначається для сидіння декількох осіб одночасно. Велику популярність така меблі мала у XIX столітті в Америці. В Росію з Парижа імператриці Катерині її привіз Григорій Потьомкін.

Назву цей вид меблів отримав завдяки своїм мініатюрним параметрами. Він має также додаткове найменування «турецький диван», так як був усипаний яскравими подушками. На цьому дивані могли розміститися навіть 12 осіб. Але як відомо, мода має тенденцію повертатися. І зараз диван канапе знову популярний.

Що таке канапе

Канапе як різновид меблів

«Канапе» — це різновид дивана, який займає небагато місця. Тому для власників невеликих квартир така меблі є справжньою знахідкою.

Дизайн таких диванів відрізняється оригінальністю. Його можна поєднувати з будь-яким інтер'єрним рішенням. Диван «канапе» можна підібрати абсолютно для будь-якого стилю. Він додасть колориту в будь-яку обстановку. Крім того, популярна меблі сьогодні є трендом, тому часто з'являється на фото стильних інтер'єрів.

Є також моделі, які при бажанні легко трансформувати в ліжко.

Як і будь-яка меблі, канапки може бути зроблена з різного матеріалу, різного стилю і конструкцій.

Для виробництва таких меблів використовують якісну деревину: масив дуба, ялини або сосни, а також міцний металокаркас і ДСП. Всередині диван має латексне наповнення, а також пінополіуретан. Для оббивки використовується, як правило, замша, натуральна шкіра або жакардова оббивка.

Важливо! ДСП — це найбільш дешевий, але також і недовговічний матеріал.

При купівлі меблів потрібно враховувати цей факт. Визначити наявність ДСП досить легко: треба просто підняти меблі. Цей матеріал набагато важче масиву дерева.

Конструкція

Виріб складається з зручного сидіння, одного або двох ручок і спинки. Як правило, один з підлокітників буде нижче другого. Підлокітники можуть бути оснащені м'якими валиками, фіксуючих на меблів з допомогою спеціальної липучки.

Для того щоб збільшити довжину сидіння, додаткові елементи відкидаються убік з допомогою спеціальних петельок.

Виріб має компактні габарити. Стандартна ширина становить 100-140 см, а глибина — 50-75 см. Ці моделі також мають спинку з масиву дерева.

Різновиди

Сучасні вироби діляться на наступні категорії.

  • Дорогі моделі, максимально наближені до оригінальних версій диванів XVIII—XIX століть. Вони характеризуються дорогим зовнішнім виглядом, респектабельністю і витонченістю. Вони використовуються в основному для сидіння. Надати їм комфортне горизонтальне положення досить складно.
    Моделі для повсякденного застосування прекрасно адаптовані під планування сучасних квартир. Вони також можуть бути стильними і при цьому володіють більшою практичністю.

Звичайно, при виборі меблів варто брати до уваги, в якому інтер'єрі вона буде стояти, враховувати колірну палітру обстановки і те, ким меблі буде використовуватися.

Призначення канапе

Цей диван багатофункціональний, тому і його призначення теж може бути різним. Його можна поставити в будь-якому місці приміщення.

Ще один його плюс в тому, що він має зону для зберігання різних предметів.
Оригінальний предмет меблів ідеально підходить для зустрічі друзів чи іншого дозвілля. Доречний диванчик і в якості додаткового спального місця.

Канапе — це хороший варіант для дітей різних віків. У дитячій кімнаті завжди багато різних речей для навчання і дозвілля дитини, а диванчик істотно заощадить місце і прикрасить обстановку.

А якщо розміри кухні дозволяють поставити цю меблі туди, диван стає улюбленим місцем відпочинку всіх членів родини.