Стандартні і не дуже розміри раковини для ванної кімнати

Без умивальника важко собі уявити сучасну квартиру. Якщо буде потрібно його заміна або установка в новому житлі, вибір може викликати утруднення. Як підібрати розміри пристрою?

Габарити стандартних раковин для ванної кімнати

В регламенті прописано норми, розрахунок яких враховує, що користувачі мають середній зріст (значення вказані у см):

 1. Ширина. Рекомендована величина варіюється в межах 50-65, яка забезпечує хорошу функціональність і комфорт.
 2. Глибина чаші вироби (відстань від бортика до внутрішньої поверхні) може становити 13,5–15, максимальний параметр позбавляє від можливих бризок в кімнаті.
 3. Довжина вимірюється від торця моделі до стіни. Підбирається в межах 44-61. Важливо враховувати, наскільки буде зручно маленьким дітям використовувати змішувач.
 4. Висота над підлогою (до верхнього краю раковини). Зазвичай дорівнює 85, але якщо мешканці мають високий зріст, допускається дистанція 90-100.

Увага! Небажано встановлювати раковину нижче 80 см над підлогою. Зазначені вище параметри поширюються на всі вироби, незалежно від їх форми.

Розміри тумб, що йдуть в комплекті з раковинами

Уніфіковані вироби випускаються з наступними параметрами (см):

 • ширина — 55-100;
 • висота — 82-85 (для чоловіків рекомендується 94-102, для жінок – 82-93);
 • довжина — 45-60.

Види раковин і їх розміри

Існує кілька типових рішень для ванної, вони відрізняються способом установки і параметрами.

Вбудована конструкція не має кріплення до стіни (монтується в стільниці), габарити ідентичні стандартам.

Накладні примірники встановлюються без кріплення безпосередньо на робочу поверхню, їх ширина — 55-80 см, довжина — 40-45 см, ширина чаші — 23-25 см, а глибина — 18-25 див.

Подвійний умивальник містить дві чаші, оптимальна дистанція між їх центрами — 90 див.

Сантехніка з п'єдесталом (звужується до підлоги), розміри якої складають: верхня ширина — 17,5–25 см, нижня — 13-22 см, висота — 68,5 див.

Кутові вироби характеризуються відмінною компактністю, володіють широким діапазоном параметрів, ширина досягає 40, а довжина — 28 див. Різновиди:

 • «тюльпан»: його форма ефектно приховує труби і інші елементи;
 • підвісний варіант створює вільне місце під рукомийником;
 • вбудовуваний аксесуар має тумбочку, дозволяє зручно розміщувати косметичні та інші приналежності.

Як визначитися з розмірами

Кожна різновид володіє рядом переваг:

 • вбудовані прилади підходять для приміщень середньої і великої площі, відмінно маскують труби, під ними залишається місце для додаткової сантехніки;
 • накладні моделі зручні для ремонтних робіт або заміни, вони не вимагають демонтажу;
 • кутові примірники ідеальні для кімнат з мінімальною площею, особливою популярністю користуються асиметричні варіанти (одна із сторін має видовжену поверхню);
 • подвійний умивальник розрахований на велику сім'ю, володіє незвичайним дизайном;
 • п'єдестал створює гарний зовнішній вигляд і приховує від очей сантехнічне обладнання.

Увага! Якщо необхідно зберегти простір в невеликих кімнатах, підійдуть аксесуари з вбудованими меблями. Цей спосіб допоможе позбутися від зайвих поличок, використовуваних для ванного приладдя. Однак уважно вибирайте товар: якщо плануєте розмістити під ним яку-небудь додаткову сантехніку, потрібно певна висота.

Рекомендації:

 • перед придбанням проведіть виміри санвузли з допомогою рулетки, на їх основі складіть креслення і позначте місце кожного елемента (з дійсними розмірами);
 • враховуйте необхідну площу під інші прилади: пральна машина, душова кабіна і т. д.;
 • можливо виготовлення за індивідуальним побажанням, але з одного боку, таке замовлення збільшить витрати, з іншого – в нестандартних кімнатах це може стати єдиним варіантом;
 • виріб має оптимально вписуватися в інтер'єр і не створювати будь-яких труднощів мешканцям;
 • не знижуйте прийняті мінімальні значення встановлення сантехніки, адже у випадку складнощів, наприклад, дитина не може дотягнутися до крана — йому допоможуть спеціальні підставки;
 • дотримуйтесь запропоноване відстань між умивальником і іншими елементами: не менше 70 см;
 • форму можна вибрати на свій розсуд, овальні і прямокутні моделі вважаються універсальним.

Довідка! Найбільш практичною вважається мийка зі стільницею і тумбочкою для зберігання предметів, в цьому випадку в кімнаті утворюється максимум вільного місця.

Вибір необхідного елемента сантехніки не буде складним, якщо ви прислухаєтеся до наших порад. Важливо визначитися з габаритами пристрою, щоб воно компактно і зручно розмістилася в приміщенні, врахувати рівень комфорту усіх користувачів. Менші розміри пристрою скоротять його функціональність, збільшені – призведуть до зайвої втрати простору.