Дитяче крісло своїми руками

З появою в житті дитини змінюється світовідчуття. Хочеться зробити для нього як можна більше і радувати кожен день. Ще до його народження ви ретельно підбирали одяг і облаштовували дитячу кімнатку. Зараз немає обмежень у виборі, завдяки величезному асортименту сучасних магазинів, можна підібрати меблі на будь-який смак і колір, найрізноманітніших моделей і брендів.

Але по-справжньому чарівним буде подарунок, зроблений своїми руками. Порадуйте свого малюка і зробіть спеціально для нього крісло. Крім затишного місця, де можна посидіти, крісло подарує ще і приємні спогади на все життя. Таку меблі точно не захочеться прибирати або викидати. Адже в неї ви вклали частинку своєї душі і любові до дитини. Ми допоможемо швидко і легко зробити такий подарунок в домашніх умовах.

Дитяче безкаркасне крісло своїми руками

Для дитини будь-якого віку також важливо брати участь у житті родини, як і дорослому. Йому потрібні свої особисті речі і можливість висловлювати думки і думку в сімейному колі. Одяг і меблі теж відіграють важливу роль. Напевно, кожен мріяв про власне місце за загальним столом. Це дуже легко зробити. Спроектуйте власний дизайн м'якого і зручного крісла для вашого малюка. Підберіть відповідний віком та інтересами дитини стиль виконання і форму.

Тепер у нього буде особиста річ, яка буде належати тільки йому. Це дуже приємний і цінний подарунок для дітей, адже їм так хочеться відчути себе дорослими.

ВАЖЛИВО! Завдяки такому подарунку можна прищепити почуття відповідальності за свої речі і вчинки. Головне, правильно все зробити. Скажіть дитині, що якщо це його особиста меблі, то він повинен правильно піклуватися про неї. Це допоможе у вихованні і формуванні хороших якостей.

Для початку ми розповімо вам, як правильно зробити м'яке крісло, не має каркаса. Такий тип найбільш простий у виконанні.

Матеріали і інструменти

Якщо ви дійсно задумалися над створенням дитячого крісла, то спершу необхідно все продумати, прочитати статті з даної тематики і, головне, підготувати всі необхідні для роботи предмети. В залежності від обраної моделі вони можуть доповнюватися, але основні засоби полягають у наступному:

 1. Олівець з лінійкою для побудови креслення.
 2. Щільна тканина.
 3. Ножиці.
 4. Блискавка або мотузка для закриття мішка.
 5. М'який і приємний наповнювач.

Суть створення виробу полягає в зшиванні двох шматків тканини і наповнення їх зсередини синтетичним матеріалом.

Етапи роботи

Процес виготовлення не займає багато часу і досить простий у виконанні. Вся робота складається з побудови викрійки, розкрою тканини, зшивання мішка і наповнення його синтетичним матеріалом:

 1. Викрійка. Побудуйте на міліметровому папері зображення бажаної форми. Краще всього для цього підійде заготівля у формі груші або звичайного мішка. Розміри можете підібрати індивідуально під зріст малюка.
 2. Розкрій тканини. Перенесіть всі розміри з викрійки на тканину спеціальними крейдою або шматочком загостреного мила і відріжте ножицями по лініях необхідну частину. Не забудьте взяти тканину з запасом на шви.
 3. Створення мішка. Зшийте по периметру два одержані клаптя. Верхівку залиште відкритою, в неї ми будемо розміщати наповнювач.
 4. Наповнення. Через незашитый край помістіть весь синтетичний наповнювач всередину. Завантажте мішок на 2/3, щоб він не порвався під вагою, коли на нього сядуть.
 5. Закриваємо крісло. Вставте в отвір блискавку, щоб у будь-який момент можна було відкрити мішок. Можна використовувати товсту мотузку і з допомогою неї зав'язати горлечко. Той і інший спосіб відмінно підійдуть для закриття конструкції.

Каркасне крісло з поролону для дитини

Такий варіант буде мати чіткі краї і підстава. На нього буде потрібно додаткове устаткування і сам процес займе більше часу, але зате така конструкція буде більш надійною та зручною для маленької дитини. Безкаркасні м'які варіанти мають просту конструкцію, легко стираються і їх можна легко підняти і перемістити.

Моделі з каркасом ж мають більш складні схеми. Зате така річ прослужить довше і буде надійно стояти, не міняючи своєї форми, що убезпечить від падіння і травм.

УВАГА! Підстава можна оббити спеціальною щільною тканиною поверх поролону і зробити декоративні фігурки улюблених персонажів.

Що необхідно для дитячого м'якого крісла

Для створення такого шедевра вам знадобиться:

 1. ДСП.
 2. Дерев'яні дошки та бруски для посилення корпусу.
 3. Листи фанери.
 4. Оргаліт.
 5. Клей.
 6. Поролонові вставки.
 7. Щільна тканина.
 8. Лобзик.
 9. Саморізи.

При бажанні гарно оформити крісло, можна використовувати кольорові вставки тканини, яскравий принт, стрази, бісер. Все залежить від побажань дитини.

Процес виготовлення

Насамперед необхідно створити правильний креслення, за яким буде проводитися подальша робота. Для цього згідно з розмірами створіть на міліметровому папері схему майбутнього крісла.

Після підготовчої частини і побудови плану можна приступати до його виконання:

 1. По кресленню випиляєте необхідні деталі: каркас, стійки, фігурні бічні частини і сидіння.
 2. Зробіть основу у формі півкола висотою приблизно 600-700 мм
 3. До центру задньої частини і обидва кута прикріпіть високі бруски. В середині переднього краю прикріпіть брусок довжиною вдвічі менше.
 4. Після цього з оргаліту створіть каркас і місце для сидіння. Відпиляйте прямокутники і прикріпіть їх за допомогою саморізів на основу.
 5. Всю конструкцію обклейте поролоном.
 6. На завершення обшийте крісло щільною барвистою тканиною. Це легко зробити за допомогою будівельного степлера або канцелярських кнопок.

ВАЖЛИВО! Дитина постійно любить грати і крутитися, що може привести до травматизму. Для вирішення цього питання можна приробити до ручок спеціальні кріплення або ремінці безпеки. Малюк буде надійно зафіксований і не впаде.

Вітаємо, тепер у вас і вашої дитини з'явилося прекрасне доповнення до інтер'єру кімнати.