Перетяжка крісла

У будь-який час, без великих витрат можна замінити оббивку і зробити зі старої м'яких меблів нову. Навички професії мебляра цікаво освоювати, вони можуть стати відмінним підмогою в побуті.

Плюси перетяжки крісла своїми руками

Куплена давно меблі, після нової оббивки, буде служити ще довго. Каркас з дерева і металу в сильно зношеному офісному або комп'ютерному кріслі, зазвичай, як новий.

УВАГА! Якщо каркас теж потребує відновлення, то роботу краще довірити професіоналам.

Підготовка до перетяжку

Спочатку крісло потрібно ретельно оглянути. Зазвичай першими зношуються тканину і поролон. Робота буде зроблена швидше і легше, якщо заздалегідь все правильно підготувати. Спеціальних інструментів потрібно не так багато і більшість з них є у будь-якого домашнього умільця:

 • меблевий степлер зі скобами 6 і 10 мм;
 • скободер, викрутка;
 • клейовий пістолет з паличками силіконового клею;
 • великі ножиці;
 • молоток звичайний і киянка.

Для роботи з тканиною потрібна швейна машина (залежить від моделі крісла). В старому кріслі, зазвичай, сидіння і спинка просіли. Для їх нарощування, підійде листової поролон щільністю 25-35 г/м3 та l (200-400 г/м2.

Вибір тканини для крісла

Оббивна тканина – головна складова вдалою перетяжки. Вона повинна бути щільного переплетення, міцною і поєднуватися з іншими предметами інтер'єру за кольором і фактурі.

ДОВІДКА! Краще всього купувати матерію в спеціалізованому магазині меблевих тканин. Якість і колірне оформлення продукції в такому магазині найкраще підходить для оббивки меблів.

Корисно придивитися до новинок у магазині. Наприклад, навіть натуральна тканина зі спеціальним просоченням не боїться пролитої на неї кави або соку. Виготовляються тканини, не бояться кігтів домашніх тварин, вони ж самі зносостійкі на сьогоднішній день. Якісні міцні тканини можна знайти по їх назві:

 1. Гобелен — символ якості серед оббивних матеріалів. Така тканина, вироблена з натуральних ниток, дуже міцна, прикрасить меблі в англійському стилі.
 2. Флок — відносно нова тканина, виходить шляхом приклеювання ворсу до натуральної або сумішевої основі.
 3. Шинилл, жакардові тканини з витканим малюнком, дуже щільна і міцна.

ДОВІДКА! Гарний результат виходить при оббивці тканинами-компаньйонами. Відмінність у відтінку, фактурі зробить вигляд меблів вишуканим і незвичайним.

Розбирання крісла

Перед тим як знімати оббивку, крісло корисно сфотографувати з різних ракурсів. Це допоможе зорієнтуватися при складанні деталей чохла і при його оббивці.

Спочатку, крісло потрібно перевернути, зняти ніжки і зняти скоби з днища. У деяких моделях підлокітники знімні і оббиваються окремо. Розібравши крісло, якщо це можливо по моделі, слід приступити до демонтажу оббивки. Деталі чохла потрібно зняти, не пошкодивши одну з симетричних деталей підлокітника. Спинка і сидіння знімаються цілком. За старих деталей будуть викроєні нові з купованої тканини.

Під чохлом зазвичай шар синтепону і поролон. Вони теж потребують заміни. Старий поролон потрібно повністю замінити, якщо він розсипається від часу. Цілий просів поролон можна довести листовим ППУ і синтепоном. У деяких моделях всередині поролону розташовується блок пружин. Перевіряється стан їх з'єднання, якщо потрібно пружини замінюються, перев'язуються по новій.

Крісло розібрано, є можливість оцінити майбутню роботу по його оббивці. За допомогою гострого меблевого ножа розкроюються нові деталі поролону товщиною 2-4 див. Поролон з більшою товщиною ріжеться дуже великим гострим ножем.

Як перетягнути крісло своїми руками покроково

Якщо в оббивці крісла є складні моменти в з'єднанні шарів поролону їх теж потрібно сфотографувати на етапі розбирання. Ці фотографії допоможуть у подальшому.

Розкроюємо тканину і збираємо чохол

Акуратно знятий чохол розбирання на окремі деталі. Їх слід ретельно пропрасувати з пором і вирівняти так, щоб нитки качка й основи були під прямим кутом. Так можна бути впевненими, що наслідки деформації тканини при першій оббивці і експлуатації будуть нівельовані. Деталі старого чохла відновлені, можна приступити до розкрою нової одягу для крісла. Деталі розкроюються на матерії, розкладеної в один шар. Першими укладаються найбільші за площею деталі. Дрібні деталі розкладаються між ними.

ВАЖЛИВО! Старі деталі і нові повинні збігатися по напрямку нитки основи (нитка основи – нитка, паралельна кромки тканини).

Для тканини з малюнком є свої важливі правила розкрою:

 • спочатку потрібно вибрати напрям малюнка – верх «квітки» завжди направлений в одну сторону;
 • у кожної великої деталі визначається центр, у квітки він збігається з центром деталі;
 • напрямок малюнка спинки збігається з напрямком сидіння;
 • малюнок на підлокітниках спрямований від зовнішньої сторони до центру сидіння, тобто напрям малюнка на підлокітнику перпендикулярно сидіння.

Після розкрою, можна приступати до шиття. Повторюються всі рядки зі старого чохла, в зворотній послідовності його розбиранні. Для шиття слід використовувати дуже міцні нитки. Для оздоблювальних швів вони підбираються до відповідного тканини кольору і більшої товщини, ніж на внутрішні рядки.

При оббивці деякі операції із застосуванням скоб «ховаються» в канавку каркаса (поглиблення діаметром в один сантиметр). Цю операцію завершує приклеювання оздоблювального шнура, підібраного в колір тканини. Можна будь-який, відповідний по діаметру шнур «одягнути» в тканину. Результат буде навіть краще, ніж з використанням готового оздоблювального шнура.

Чохол готовий, можна оббивати.

Обтягуємо і збираємо крісло

По зробленим заздалегідь фотографій, повторюємо оббивку у зворотному розбиранні послідовності. Спочатку монтуються всі великі деталі з поролону і пружинний блок, одягнений в поролон. Пружинний блок кріпиться на каркас. Одягається зверху все синтепоном. Всі шари поролону і синтепону приклеюються за допомогою відповідного клею.

Деталі з тканини оббиваються за допомогою меблевого степлера. Натяг при оббивці повинно бути найсильнішим на сидінні, спинку і підлокітники. Всі інші частини крісла оббиваються так, щоб ніде не було слабини, тканина ретельно розправлена. У кутах, де необхідно, закладаються дрібні симетричні складочки.

Після оббивки складових частин можна приступати до монтажу. Всі металеві кріплення слід замінити на нові. У канавки вклеюється обробний шнур, монтуються оздоблювальні елементи з різьбленого дерева. Задня частина крісла і денце оббиваються останніми, монтуються ніжки.

ДОВІДКА! У спеціалізованих магазинах великий вибір ніжок різних моделей. Проведена разом з перетяжкою крісла, заміна ніжок стане завершальним штрихом у створенні «нової» меблів.

Оббивка м'яких меблів може стати цікавим хобі і додатковим джерелом доходу. Гарний напрямок для реалізації творчого потенціалу.