Крісло в човен пвх своїми руками

Практично у всіх сучасних моделях човнів конструкція передбачає спеціальні місця сидіння або обладнані під це лавочки. Але вони більше не призначені для зручності і комфорту пасажира, а просто для виконання основної функції. Відпочити і затишно розташуватися на подібних конструкціях не вийде.

Для вирішення цієї проблеми можна доповнити відсутню деталь своїми руками. Для цього можна скористатися послугами магазинів, або самому створити готовий виріб. Ми розповімо вам, як виконати другий спосіб. Перевагами саморобного крісла є:

 • Зручність у використанні і легкість в переміщенні.
 • Компактні розміри, швидкість збірки.
 • Габарити можуть змінюватись і вибираються індивідуально для кожного.
 • Легкість і простота в установці на будь-яке місце.
 • Свій неповторний дизайн і використання в каркасі необхідних матеріалів.

Виготовлення не вимагатиме у вас спеціальних навичок і умінь, не займе багато часу, заощадить сімейний бюджет, подарує дуже важливу відсутню деталь і дозволить вам комфортно сидіти і насолоджуватися плавним ходом надувного човна.

Скільки потрібно матеріалів та інструменти?

Існує дуже багато всіляких варіантів установки і вибору моделі. Розрізняють крісла з жорсткою і м'якою спинкою та сидінням, а також, крісло може бути поворотний. Бувають навіть надувні стільці. У нашій статті ми не будемо розглядати їх усі, розберемо крісло з жорсткою спинкою, на спеціальній опорі. Цей варіант є найбільш надійним, зносостійким і дозволяє вам змінювати своє положення в човні, не встаючи з крісла, що безсумнівно зручно при лові риби. Для повороту вам потрібно всього лише відхилитися в потрібну сторону. Для виготовлення такої системи вам знадобиться наступний набір:

 • Прилади для побудови креслення: олівці, лінійка, вимірювальна стрічка.
 • Тканина ПВХ підвищеної щільності для закриття дерева приблизно 1×1 м.
 • Голка і нитки.
 • Ножиці.
 • Кріплення.
 • Цвяхи або скоби, на які кріпитиметься тканину до каркаса.
 • В залежності від того, який ви хочете зробити каркас, потрібно підготувати відповідні матеріали.

ВАЖЛИВО! Якщо ви хочете зробити виріб більше, то будуть потрібні додаткові витрати ресурсів, врахуйте це при виконанні робіт і підготуйте заздалегідь схему майбутнього виробу.

Інструкція як зібрати крісло ПВХ

Збірка і монтаж не являють собою складності, особливо для тих, кому вже доводилося стикатися з подібними ситуаціями. Для зручності ми пропонуємо вам готову інструкцію, дотримуючись якої ви можете досягти бажаного результату.

 1. Перш ніж приступити до виконання, накресліть креслення, враховуючи всі розміри і бажану форму майбутнього сидіння.
 2. Підготуйте все необхідне. На всякий випадок дощок і тканини потрібно взяти з запасом.
 3. Зробіть із ДСП або дерев'яних дощок цілісні частини крісла.
 4. Зашкурте деревину і обробіть лаком. Після цього дайте виробу висохнути.
 5. Тепер прийшов час обтягнути дерево тканиною. Для цього оберніть виріб в два шари. Між внутрішнім і зовнішнім шаром покладіть поролон для м'якості.
 6. Зашийте тканина подвійним швом.
 7. По всьому периметру можна закріпити матеріал за допомогою канцелярських кнопок або цвяхів.
 8. Щоб крісло розбиралася і складалася необхідно зробити наступне. Підберіть платівку із сталі і зігніть її в рамку прямокутної форми. Надіньте її на спинку і сідловину в такому положенні, яке буде відповідати разобранному увазі. Приблизно під кутом 45°. Закріпіть пластину за допомогою шурупів до спинки виробу, а нижню частину залиште неприкрепленной. Таке пристосування дозволить спокійно складати ваше сидіння.

Все вийшло, можете при бажанні зайнятися декоруванням і створенням неповторного зовнішнього вигляду.

Як встановити крісло ПВХ в човен?

Сам виріб вже готове, залишилося тільки правильно встановити його всередину. На цьому етапі дуже багато допускають помилки. Щоб уникнути їх, скористайтеся корисними порадами, які ми представляємо в цій статті:

 1. З матеріалу для кріплення краще вибирати дерево, покрите лаком і спеціальним просоченням. Завдяки цьому воно не буде намокати і псуватися, а при інших рівних зберігає тепло і не так сильно остигає на морозі порівняно з залізним каркасом.
 2. Для продовження терміну експлуатації слід обтягнути опорне споруда непромокаючої тканиною і герметично зашити.
 3. Човен знаходиться на поверхні води, тому дуже важливо зберігати баланс і рівномірно розподіляти силу тяжіння на дно. Уважно виконуйте всі вимірювання і встановіть крісло, строго дотримуючи і вирівнюючи баланс навантаження.

Для того, щоб зафіксувати ваше виріб, можна використовувати різні пристосування. Найпростішим і універсальним з усіх буде установка спеціальної поперечини. Для цього візьміть дошку шириною 15 см і товщиною 3 см необхідної довжини і встановіть впоперек корпусу. Зробити це за допомогою будь-яких кріплень. Обтягніть поперечину тканиною і щільно зашийте її по швах. Після цього можна закріпити крісло до дерев'яної основи. Для цього візьміть металевий кріплення і прикрутіть за допомогою шурупів сидіння.

ВАЖЛИВО! Опора повинна мати запас міцності, щоб витримати вагу тіла і додаткове навантаження при лові риби.

Рекомендації

Для досягнення кращого результату ми поділимося з вами порадами, які допоможуть виконати роботу швидко і якісно.

 1. Шви повинні бути герметичними. Проведіть пробні випробування водою після завершення. У разі поганого результату переробіть або зробіть додаткові стібки.
 2. Фіксуючу платівку можна замінити трикотажної міцною тканиною, її легше пришити і вона дасть ті ж можливості для збирання і розбирання. Але в такому разі сидіння доведеться з'єднати в середині за допомогою петель.
 3. Не економте на матеріалах і обробіть виріб просоченням. Воно прослужить набагато довше.
 4. Щоб прошарок з поролону не збивалася в одну сторону, прикріпіть його на клей і надійно зафіксуйте між шарами тканини.