Скрипить стілець комп'ютерний що робити

Комп'ютерне крісло служила вам вірою і правдою, зручно підтримувало спину, безшумно їздило по кімнаті, але одного разу початок огидно поскрипывать. Це дратує і відволікає від роботи. Але не поспішайте викидати стілець і купувати новий, найчастіше проблему можна виправити в домашніх умовах без особливих витрат.

Причини: чому починає скрипіти комп'ютерний стілець

 • Між деталями розбовталися гвинти, або вони були погано закручені ще на етапі виробництва.
 • Висохла змазка, яка була на підшипниках і з'єднаннях.
 • Із-за неякісних деталей або неправильної експлуатації зламалося кріплення. У такому разі без придбання додаткових деталей або допомоги фахівців не обійтися.
 • Також причина може бути в звичайної пилу, яка набралася в щілини і заважає механізмів працювати як належить. В цьому випадку допоможе ретельна розбирання та очищення стільця.

В яких саме місцях скрипить

ДОВІДКА! Перед початком роботи постеліть що-небудь на підлогу, якщо не хочете забруднити його пилом.

Для початку від'єднайте спинку крісла, щоб було зручніше його перевернути і оглянути. За спинкою знаходиться великий фігурний гвинт, відкрутіть його і потягніть спинку вгору — вона легко зійде з металевій направляючої. Тепер відкрутіть другий фігурний гвинт під сидінням і відокремте від Г-подібну деталь. З отриманої табуреткою на колесах вже роботу робити простіше.

 • Якщо офісний стілець скрипить при русі, огляньте коліщатка. Часто дрібний сміття або пил, що забилися в щілини, викликають неприємний звук. Бруд можна усунути вузьким довгим предметом або видути за допомогою балона з стисненим повітрям.
 • Якщо чути скрип при обертанні стільця, проблема може бути в газлифте. Це деталь, що відповідає за регулювання крісла по висоті, кручення навколо своєї осі і функцію пружини (зменшення навантаження, коли ви сідаєте в крісло). Щоб оглянути газліфт, переверніть стілець і знайдіть фіксатор в середині хрестовини. Зніміть шайбу, підчепивши язичок, обережно вийміть газліфт і змажте підшипники, прокладки та інші деталі. Якщо все одно чути скрип або клацання, то проблема може бути серйозніше, і знадобиться заміна. Новий газліфт обійдеться все-таки дешевше, ніж покупка цілого крісла.
 • У багатьох стільців "хворе місце" — механізм гойдання. Управління кріслом відбувається з допомогою піастри, пружинно-гвинтового або центрованого механізму (ви впізнаєте його по стирчить ручці). Часто проблема буває в лопнув зварному шві піастри. Огляньте кріплення і при необхідності докрутите болти викруткою. Трапляється, що після затягування гвинти швидко розхитуються знову — тут вам на допомогу прийде звичайний клей ПВА або будь-який інший — залийте в просвіт кілька крапель і закрутіть тугіше. Не перевертайте конструкцію, поки клей до кінця не засохне.
 • Коли чути скрип з Г-образного механізму при зміні положення спинки, треба зняти бічні куточки, підчепивши їх плоскою викруткою — між собою вони з'єднані пластиковими засувками, так що дійте акуратно, щоб не пошкодити їх. Протріть нутрощі ганчіркою, додайте мастила на пружину і поверніть заглушки на місце.
 • Якщо бовтаються підлокітники, затягніть тугіше гвинти.
 • Розберіть спинку, якщо причина скрипу в ній.

Інструкція як розібрати спинку стільця

Ви вже від'єднали спинку крісла і від Г-образної деталі.

Вас цікавлять гвинти перебувають у нижній частині спинки, щоб дістатися до них, потягніть вгору пластиковий кожух або підніміть його тонким плоским предметом.

Всередині металева вставка зазвичай кріпиться до каркасу з фанери. Треба перевірити надійність кріплення, при необхідності підтягти гвинти і змастити всі підозрілі місця.

ВАЖЛИВО! На будь-якому етапі розбирання важливо не перестаратися. Якщо щось не йде — двічі огляньте деталь на предмет засувок і гвинтів. Інакше ви даремно витратите час або отломаете що-небудь, що треба було відкручувати.

Чим змастити крісло

 • Найчастіше радять змащувати скрипучі деталі препаратом WD-40. У його складі міститься розчинник і мінеральне масло, яке полегшує ковзання і захищає поверхню від вологи. "Вэдэшку" зручно використовувати в домашніх умовах, так як вона проводиться у формі аерозолю і має в комплекті вузький довгий носик — щоб акуратно нанести у важкодоступні місця.
 • Можна використовувати солідол або вазелін.
 • Підійде будь-яка мастило для техніки, наприклад, яку використовували для дверних петель або швейної машинки.
 • Не беріть рослинне масло або косметичні засоби — навіть якщо і буде ефект, вистачить його надовго.

ВАЖЛИВО! Більшість мастильних матеріалів можуть мати неприємний запах або навіть бути токсичними. Обов'язково провітріть кімнату після їх використання.

Догляд за кріслом

Щоб відремонтоване крісло слугував вам довше, дотримуйтеся декількох простих правил.

 • Не качайтесь в кріслі при зафіксованому механізм гойдання — ви руйнуєте газліфт, і довго він при такому навантаженні не прослужить.
 • Не сідайте на крісло різко, з розмахом — щоб не перевантажувати його.
 • Для очищення стільця використовуйте м'які миючі засоби, щоб не пошкодити агресивної хімією деталі і не прискорити їх знос.
 • Регулярно перевіряйте гвинтів і додайте мастила по можливості, щоб не доводити до повного розбору і ремонту стільця.

Висновок

Зручна меблі для роботи та відпочинку — це не тільки миттєвий комфорт, але і питання вашого здоров'я. Безліч проблем з хребтом і з суглобами викликані саме неправильним положенням тіла протягом дня. Уважно поставтеся до вибору робочого крісла і догляду за ним, щоб уникнути великих проблем в майбутньому.