Які бувають крісла

Крісло є невід'ємним атрибутом сучасного житла. Давно пройшли часи, коли цей предмет меблів вважався розкішшю, яку могли дозволити собі лише багатії. Сьогодні ж в меблевих магазинах представлені крісла на будь-який смак. Асортимент моделей, варіантів виконання каркаса і матеріалів оббивки просто величезний.

Які бувають крісла в залежності від різних критеріїв

Деколи вибрати відповідне крісло непросто. Адже їх видів та критеріїв для вибору безліч. В першу чергу вони розрізняються по конструкції:

 • каркасні;
 • безкаркасні.

Існує поділ за призначенням. Крісла бувають:

 • офісні, часто мають строгий офіційний вигляд і оббивку зі шкіри або текстилю;
 • призначені для дозвілля та релаксації.

Види крісел за матеріалом виготовлення

Вибираючи крісло для дому, слід звертати увагу не тільки на його зовнішній вигляд. Щоб меблі прослужили довше, важливо знати, з яких матеріалів вона виготовлена. Найчастіше вони виготовляються з різних комбінацій дерева, металу, ротанга, а іноді навіть скла.

ВАЖЛИВО. Каркаси досить часто виготовляють з ДСП, пластику або МДФ. По можливості варто уникати покупки меблів з цих матеріалів, так як вони можуть виділяти токсичні речовини.

Оббивна тканина також важлива. Типів оббивки безліч, однак, найбільш популярні наступні:

 1. текстиль;
 2. шкіра;
 3. шкірозамінник;
 4. велюр;
 5. флок.

ДОВІДКА. При виборі крісла дуже важливо приділити належну увагу безпеці. Обов'язково попросіть продавця показати паспорт виробу і ознайомтеся з його характеристиками.

Види крісел за розмірами

Розмір даного предмету меблів найчастіше залежить від його призначення та габаритів приміщення, в якому він буде розташовуватися. Так, в робочому кабінеті найбільш доречні компактні, помірно жорсткі крісла. Для кухні та спальні також краще всього підійдуть компактні, з міцним каркасом або полукресла з невеликими підлокітниками. У вітальні ж можна дозволити собі поставити масивні і м'які, краще всього сприяють релаксації.

Різновиди крісел по функціональності

По функціональності поділяють на наступні види.

 1. Стандартні. Найпоширеніший вид. Головною відмінністю є обов'язкова постановка на опори. Вони можуть бути вигнутими, так і прямими. Нерідко в доповнення до таких виробів йдуть пуфи, валикове підлокітники або бічні підтримки.
 1. Трансформери. Найчастіше використовуються в малогабаритних квартирах. Їх можна розкласти в ліжко і обладнати невеликим столиком, який послужить узголів'ям.
 1. Реклайнери. Одні з найдорожчих на меблевому ринку. Обладнуються спеціальним механічним або електричним механізмом, які дозволяють встановлювати спинку під будь-яким кутом.
 1. Гойдалки. Вони стануть справжнім порятунком для тих, хто має проблеми зі сном. Плавні похитування заспокоюють нерви, розслаблюють і вводять в стан дрімоти.

Різновиди офісних крісел

Офісні стільці, представлені на меблевому ринку, умовно поділяються на 3 групи:

 • Для співробітників. Головною вимогою до них є ергономічність і зручність, так як офісні службовці проводять у них більшу частину дня. Нерідко вони забезпечуються механізмами, що дозволяють регулювати висоту сидіння і кут нахилу спинки.
 • Для відвідувачів. Для цих моделей найчастіше використовується проста, але міцна основа, а оббивка виготовляється із зносостійких матеріалів. В них повністю відсутні регулюючі механізми.
 • Для керівників. Більшість моделей такого типу мають великі розміри, а також оснащуються набором функцій, які забезпечать керівнику максимальний комфорт і дозволять налаштувати виріб під особливості фігури і посадки.

Сподіваємося, дана класифікація допоможе вам вибрати відповідне крісло на всі випадки життя.