Як зняти газліфт з офісного крісла

Жоден офіс не зможе нормально працювати без певного набору офісних меблів, в число якої входить і офісне крісло.

З чого складається офісне крісло

Офісне крісло, незважаючи на зовнішню простоту – досить складний виріб, що складається з безлічі складових частин. В їх число входять:

Спинка – призначена для підтримки спини, вона може мати різні розміри і форму. Кут між сидінням і спинкою становить трохи більше 90 градусів і це забезпечує розслаблення попереку в момент відкидання спини на спинку.

Найчастіше спинка оснащена набором регулювальних механізмів, що дозволяють налаштувати кут нахилу, установки її в певне положення і це забезпечить додатковий комфорт експлуатації крісла.

Сидіння – виробники випускають кілька типів крісел. Виробники випускають наступні моделі:

 • тверді;
 • напівм'які;
 • м'які.

У кожного сидіння може бути різний наповнювач. Для заповнення твердих сидінь застосовують соломку, деревину або метал. У напівм'яких кріслах для заповнення часто застосовують полімерні матеріали, наприклад, поролон. У м'якому сидінні, крім наповнювача, можуть бути встановлені пружини.

Передній край сидіння має округлу форму, це забезпечує нормальне кровопостачання ніг. Найчастіше виробники виготовляють сидіння з шириною від 400 до 500 мм, глибина становить 480 мм

Оптимальним положенням крісла вважають наступне — ступні розташовані на підлозі, при цьому ноги зігнуті в колінах під кутом 90 градусів. Стегна повинні бути щільно розміщені на сидінні.

Підлокітники – призначені для опори ліктів, таким чином відбувається зняття навантаження з плечей, шиї і хребта. Найчастіше в таких кріслах потребує людина багато і довго працює за комп'ютером. Брак підлокітників призводить до стомлення і втрату працездатності.

Виробники крісел оснащують їх регульованими підлокітниками. У тому випадку, якщо він не регулюється, то вони гарантують таке положення, коли руки зігнуті в ліктях під кутом 90 градусів.

Ці деталі можуть бути прикріплені до остова крісла різними методами:

 • Вони можуть бути прикріплені безпосередньо до сидіння. По мірі необхідності їх завжди можна демонтувати, не порушуючи при цьому цілісності крісла.
 • Їх прикріплюють одночасно до спинки і сидіння, таким чином, пов'язуючи між собою.
 • Підлокітники встановлені так, що з'єднують між собою сидіння і спинку, але, крім цього, додатково встановлена пластина з металу. По більшій частині вони можуть бути зняті без шкоди для конструкції в цілому.

Оббивка – для цього найчастіше застосовують матеріали з підвищеною стійкістю до зносу. Це можуть бути натуральні і штучні матеріали, в тому числі допускається використання шкіри.

Наповнювач – для наповнення сидінь і спинок застосовують поролон або інші полімерні матеріали.

Газліфт – являє собою балон, виготовлений із сталі і заповнений якимось неактивним газом. Це пристрій призначений для установки крісла по висоті. Воно ж відіграє роль амортизатора. Газліфти, іноді можна зустріти назву газпатрон. Їх поділяють на довгі, середні і короткі. Всі ці агрегати мають уніфіковані розміри і взаємозамінні.

Їх випускають або з хромованим покриттям або забарвленими в чорний колір. Пофарбовані ліфти оснащують чохлом.

Хрестовина – це той компонент крісла, що несе на собі основний тягар. Оптимальними вважають підстави з великим діаметром і з п'ятьма променями. Ця конструкція в змозі забезпечити граничну маневреність у всіх напрямках переміщення. Для її виготовлення застосовують як метал, так і пластик. Ключовий недолік хрестовини з металу – зайва маса.

Ролики – ці деталі гарантують рухливість крісла, для їх виготовлення застосовують полімерні матеріали, такі як, нейлон або поліуретан. Існують різні виконання роликів, одні призначені для переміщення за типовими підлоговим покриттям, інші для пересування по паркету або ламінату.

Виробники оснащують крісла численними механізмами, які дозволяють налаштовувати крісло по висоті і по откидыванию спинку. Всі вони призначені для забезпечення гранично комфортних умов для людини.

Що таке газліфт в офісному кріслі

Газліфт, правильна назва – газова пружина, в якій пружним елементом виступає не металева спіраль, а стиснене повітря, який закачаний в металевий циліндр і стискається під тиском поршня. Газліфт – це термін, який прижився в меблевій індустрії.

Не можна плутати газліфт і амортизатор. Останні пристрої застосовують автомобільної техніки та інших технічних пристроях, і вони призначені для глушіння коливань і швидкості переміщення.

Як правильно зняти газліфт з офісного крісла покроково

Як показує досвід використання офісних крісел частіше усього з ладу виходить газліфт. Навіть при правильній експлуатації, це відбудеться через три-чотири роки. Тобто, рано чи пізно її доведеться демонтувати і ремонтувати або замінювати.

Як витягнути газліфт з пластикового підстави

Порядок демонтажу виглядає наступним чином:

 1. Механізм від'єднують від з'єднання. Для цього потрібно викрутити гвинти, встановлених у сидінні.
 2. Після видалення сидіння, приступають до видалення газліфта. Для цієї операції потрібно нанести кілька ударів молотком по корпусу пристрою з боку хрестовини. Більше ніяких кріплень не передбачено. Доцільно використовувати для цих цілей выколотку, виконану із бронзи або дерева.

Як зняти газліфт з металевого підстави

Газліфт з металевого підстави видаляють так само. Єдино потрібно дотримуватися обережності, так як деякі виробники застосовують для виробництва хрестовин силумін, це сплав на основі алюмінію і відрізняється надзвичайною крихкістю, досить несильного удару і хрестовина може тріснути.

Як замінити газліфт на офісному кріслі

Для заміни газліфта його спочатку необхідно витягти з конструкції крісла, тільки після цього виконують установку нового. Для цього його просто встановлюють у хрестовину і під'єднують до сидіння.

Можна полагодити газліфт своїми руками

У цьому пристрої на стадії заводської збірки закачують повітря під тиском і його розбирання в домашніх умовах, може призвести до поранення, людини його розслідує.

Ремонт газліфта в домашніх умовах

Ремонт газліфта своїми зусиллями краще не робити. Його розбирання загрожує поганими наслідками для людини. Його вартість не така вже й висока, краще не ризикувати, просто піти і купити новий. Тим більше що поміняти газліфт зовсім нескладно.

Можливі причини поломки

Як правило, основними причинами виходу з ладу газліфта вважають:

 • несумлінне ставлення до крісла;
 • порушення вагових обмежень;
 • закінчення гарантійного строку.

ВАЖЛИВО! ОФІСНІ КРІСЛА В ОСНОВНОМУ РОЗРАХОВАНІ НА ГРАНИЧНУ НАВАНТАЖЕННЯ В 120 КГ.