Що таке люлька

Люлька здавна використовувалася різними народами для заколисування маленьких дітей. Монотонне погойдування дозволяє малюку розслабитися і заснути, нагадуючи про його внутрішньоутробному безтурботному існування. Колиска завжди була незамінною для мами, вона дозволяла заспокоювати плаче немовля і при цьому давала можливість паралельно займатися домашніми справами. Раніше колиска була в кожній родині і допомагала не одному поколінню мам та дітей.

Що таке люлька

Люлька являє собою маленьку дитячу ліжечко, подвешиваемую до стелі за допомогою пружини або встановлюється на опору-гойдалку. Коли дитина прокидався і починав крутитися пружина розгойдувалася вгору-вниз, тим самим заспокоюючи його.

На Русі існували спеціальні майстри — люлечники, тому що не кожен господар міг самостійно змайструвати такий пристрій. Неправильно зроблена, вона погано розгойдувалася, могла впасти і нанести шкоду дитині.

Колиска робили з дерева, шкіри або лози. Більш багаті люди могли дозволити виготовити ковані люльку, прикрашені вензелями та іншими візерунками.

ДОВІДКА! Здавна колисці зраджували особливий сенс, крім своєї основної функції — заколисування дитини, вона служила захистом від злих очей і мов. З цією метою її прикрашали різними оберегами, вішали брязкальця, всередину клали іконку, хрестик і обов'язково накривали пологом з тканини. Вважалося, що колиска повинна бути підвішена, під неї клали ножиці або ножі, оберігаючи від всякої нечисті. Щасливі люльки, в яких малюк зростав здоровим і некапризным, особливо цінувалися і передавалися у спадок.

Сучасна колиска

Сучасні моделі колисок поєднують в собі різні опції для максимального комфорту мами і малюка. Випускають люльки на коліщатках, для зручного переміщення по будинку. Моделі з вбудованим мобілем, вібрацією і світловим проектором дозволяють відвернути малюка під час плачу. Деякі види колисок можна налаштувати таким чином, що як тільки дитина починає плакати, автоматично включається аудіозапис з маминим голосом.

Важливу роль відіграє матеріал, з якого виготовлена люлька, він повинен бути безпечним і не заподіювати шкоду дитячому здоров'ю. Найекологічнішим прийнято вважати дерево, причому краще, якщо це буде масив. Від ДСП варто зовсім відмовитися, тому що при його виробництві використовуються формальдегіди, що виділяються при експлуатації. З цієї ж причини не варто вибирати люльку з пластику. До того ж пластик не самий надійний матеріал. Кріплення з нього можуть зламатися, заподіявши шкоду малюкові.

Як варіант, можна купити колисочку з металевим каркасом. Така модель надійна і міцна. В цьому випадку, необхідно прикрити всі металеві елементи м'якими бортиками, щоб малюк випадково не вдарився про них.

Сучасні моделі розраховані на дітей у віці від народження до 6 місяців. Як тільки дитина починає активно ворочатися і перевертатися, в цілях його безпеки, варто перекласти його в більш простору і стійку дитячу ліжечко.

Види колисок

Крім набору додаткових функцій, люльки відрізняються за зовнішнім виглядом:

  1. Класична дерев'яні або плетені. Встановлюється на спеціальних полозках для розгойдування, часто їх оснащують маятниковим механізмом. Люлька — качалка розгойдує дитини на вигнутих полозах, як на гойдалках. Маятниковий механізм дозволяє гойдатися ліжечку довгий час від одного дотику руки, при цьому не змінюючи положення дитини на площині. Закачування відбувається вперед-назад або вправо-вліво.
  2. З електронним механізмом. Закачування відбувається за допомогою електронної системи. Батькам досить натиснути на кнопку, щоб включити його або змінити швидкість заколисування. Деякі моделі включаються автоматично, реагуючи на плач малюка, інші можливо включати на відстані за допомогою пульта дистанційного керування.
  3. На коліщатках з вбудованими електронними гойдалками. Дозволяє з легкістю переміщати дитинку по будинку, при цьому не порушуючи його сон. Електронні гойдалки можна налаштувати на різні режими заколисування. Вбудований мобіль з приємною заспокійливою музикою допоможе дитині швидко заснути.
  4. Подвешиваемая до стелі або жердини. Ця модель найбільше нагадує старовинні люльки у російських хатах, не самий популярний варіант на сьогоднішній день. Якщо моделі, що кріпляться до жердини ще можна знайти, то підвішені зустрічаються вкрай рідко, оскільки далеко не всі батьки готові кріпити щось до стелі в квартирі.
  5. Приставна люлька отримала широке поширення у матусь, які практикують спільний сон з малюком. У таких моделей є можливість зняти один борт і відрегулювати висоту відповідно з висотою маминої ліжка. В результаті малюк спить з мамою, але в своєму ліжечку.