Стандартні розміри дитячого ліжечка

Існує чимало розмірів дитячих ліжечок. Також виробники випускають ліжечка-трансформери, довжина яких може регулюватися. Але все ж є стандартний розміри ліжок для дітей.

Які стандартні розміри дитячого ліжечка

Отже, розміри дитячого ліжечка можуть відрізняться з-за своєї форми і конструкції, однак найбільш популярні розміри завжди такі: 120*60*100 см

Довжина

Цей параметр, як правило, не перевищує 120 см, але в окремих випадках можна вибрати моделі на виріст, де довжина трохи більше, як, втім, ширина і висота. Більш довга ліжко займає більше простору, зате завжди в ногах є місце для того, щоб покласти дитячі іграшки або пелюшки.

Ширина

Ширина не такий маловажний елемент конструкції, оскільки в процесі дуже швидкого зростання малюка з перших днів і до року дитині часто необхідно розкинутися під час сну, витягнути ручки в сторони і вгору, перекотитися на бік. Ширина зазвичай дорівнює 60 см, але в окремих випадках може доходити до 75 см, але це вже хороший запас, якщо говорити про ліжечка для новонароджених.

Висота

Це один з найважливіших параметрів, тому що від нього залежить те, наскільки мамі малюка буде зручно укладати всередину ліжечка, але як правило, цей параметр сходиться у всіх моделей на позначці 1 м.

Глибина

У багатьох дитячих ліжечках глибина положення спального місця від країв бортів може змінювати своє положення, вище або нижче. Якщо малюк зовсім маленький, то можна зробити невелику глибину, а якщо підріс і вже встає і повзає, то для кращої безпеки, можна опустити нижче спальне місце і велика глибина.

Важливо! Не варто опускати ложі занадто низько, поки малюк зовсім маленький. Це незручно для мами немовляти, а знизу ліжечка малюкові буде важче орієнтуватися в пошуках мами.

Переваги класичних габаритів

Класичні розміри: 120 на 60 на 100 см дуже зручні, тому що ліжечко можна поставити в невеликій кімнаті, її можна зручно розташувати поруч з ліжком батьків, і така ліжечко легка в пересуванні.

Проста конструкція також дозволяє заховати під неї різні речі, для дитини. Це можуть бути дитячі іграшки, якісь речі або ванночка для маленьких дітей. Останній варіант один з оптимальних, як правило ванночка має як раз приблизно ті ж розміри, що і ліжко, тому її легко можна заховати під низ ліжечка.

Крім всіх переваг, які мають звичайні дитячі ліжка, є ще наявність коліс, які знімаються при непотрібності, і в такому випадку вона перетворюється в гойдалку. Виходить, що її можна розгойдувати і це допомагає заколисувати дитини.

Класичні моделі обладнані стандартним бортиком з одного боку, який для зручності можна трохи опустити або підняти на всю висоту. У більш дорогих моделях цей параметр часто відрізняється тим, що бортик повністю відкривається або закривається. Сказати, що це дуже практично не можна, так як залишаючи дитину, щоразу необхідно закривати цей бортик. Так що класичні габарити і конструкції дитячого ліжечка набагато краще і надійніше, ніж дорогих моделей.

Тепер розглянемо ліжечка більш дорогих моделей. Які у них переваги? Почнемо із зовнішнього вигляду. Її стиль може сильно відрізнятися від двох простих властивостей – кольору фарби, якою він покритий і незвичайною формою деталей. Також конструкція ліжечка може радикально відрізнятися від класичних моделей. Наприклад, є в продажі такі моделі, де ліжечко плазувати до дорослого ліжка впритул, що дозволяє перебувати мамі і малюкові зовсім поруч і при цьому батьки залишаються на своїй дорослого ліжка, а малюк на своїй, не утрудняя положення для дорослих. Звичайно ж, такі моделі будуть коштує істотно дорожче, ніж стандартні, класичні.

Увага! Купуючи ліжечко для немовляти, не забувайте про необхідність покупки матраца. Його габарити повинні відповідати габаритам ліжечка.

Ліжка нестандартних моделей часто обладнані такими елементами, як вбудовані висуваються ящики для іграшок. Це дуже практично і вона чудово вписується в загальний інтер'єр кімнати, де ще є інша меблі.

Повертаючись до теми переваг звичайних моделей, потрібно відзначити, що такі моделі дуже недорогі і згодом, після того як дитина подорослішає, завжди можна замінити класичну модель на більш дорогу модель, підліткову. Іншими словами, можна вже зараз заощадити на підліткової ліжка в майбутньому.

Стандарт конструкція класичних ліжечок завжди легко ремонтуються при пошкодженнях, а деталі до її ремонту знайти дуже легко. Стандартні габарити завжди будуть перевагою, так як підійдуть кожному новонародженому маляті.

Кожен вибирає для себе, яку модель йому купити для майбутнього малюка. Вибір залежить від таких пунктів, як, бюджет (ціна), розміри (стандартні або нестандартні) і дизайн (конструкція звичайна або з додатковими елементами). Виходячи з цих трьох пунктів потрібно відштовхуватися при виборі дитячого ліжка.

Важливо! При покупці, не забувайте про такі важливі додаткові атрибути, як м'який матрац, зимовий ковдру, пелюшки, брязкальця, подушку і ванночку для немовлят.

Питання вибору таких меблів в більшості випадків вирішується на користь класичних габаритів і менш часто на користь класичної конструкції. Важко сказати однозначно, наскільки важливий стиль або її розміри, але найголовніше це комфорт того малюка, який з'явиться на світ.