Книжкові полиці своїми руками

Якщо ви любите читати і приділяєте цьому захопленню досить багато часу, швидше за все, у вас зібралася досить велика колекція книг. Навіть якщо вона ще тільки починає рости, то все одно краще заздалегідь задуматися над створенням міцною і красивою полички. Книгам потрібно відповідне місце, де вони завжди будуть красиво стояти, радуючи вас своїми рамами.

Для виготовлення потрібно вибрати і запастися матеріалами і визначитися з видом полички, яку ви хочете отримати. У нашій статті ми поділимося різними способами створення підставки своїми руками і підкажемо вам варіанти її виконання.

Який матеріал підійде для виготовлення книжкових полиць

Щоб виготовити полицю можна підібрати практично будь-який матеріал. Він не потребує спеціальних умов експлуатації і технічних вимог. Основним завданням для них є підтримання конструкції та зберігання книжок. Для цього необхідна міцність полиць і надійне кріплення до стін. З цим відмінно впорається дерево, метал або міцні пластмасові вироби. Можна також поєднувати в конструкції кілька видів матеріалу для декорування.

Найбільш зручним у роботі і приємним зовнішнім виглядом має деревина, тому краще всього використовувати цю сировину.

ВАЖЛИВО! При виборі деревини необхідно обробити наждачним папером і покрити лаком. Дайте виробу висохнути і тільки після цього розставляйте книжки.

Полиця для книжок з однією секцією своїми руками

Найбільш легким у виконанні буде виріб з однією секцією. Воно підійде для невеликої кількості книг. Якщо ж їх багато, можна виготовити кілька таких конструкцій або зробити одну, але більш довгу. Простота конструкції і кріплення дозволить створити такий варіант практично будь-кому, не вимагаючи спеціальних знань і навичок. Вам будуть потрібні:

 • лінійка з олівцем;
 • вимірювальні прилади;
 • молоток і цвяхи;
 • саморізи;
 • дерев'яні дошки;
 • меблеві гвинти;
 • ножівка.

Креслення закритій полиці з однією секцією

Перш ніж приступити до виконання, слід створити креслення. Для цього виберіть місце майбутньої полиці і зробіть необхідні виміри, щоб вона гармонійно вписалася в інтер'єр. Після цього слід створити ескіз на міліметровому папері. Накресліть контури полиці в кількох проекціях для зручності. В залежності від конструкції полку може складатися з різної кількості деталей.

Можна просто прикріпити одну дошку уздовж стіни або зробити маленький ящик. Найбільш впевнено виглядає полку з верхньою кришкою. Така підставка може вмістити літературу всередину корпусу і поверх кришки.

ВАЖЛИВО! Правильно підберіть висоту полиці, щоб в неї вмістилися книги різних розмірів, при цьому запас не слід робити занадто великим.

Покрокове виготовлення полиці на стіну

Після побудови схеми можна приступати до роботи. Ось приблизний порядок дій по створенню полиці:

 1. Відпиляйте деталі потрібних розмірів згідно побудованому кресленням.
 2. Обробіть деревину і надайте їй гладку форму.
 3. Скріпіть між собою всі деталі за допомогою меблевих гвинтів, а всі місця з'єднання замаскуйте заглушками під колір деревини.
 4. Найпростішим способом скріплення буде використання цвяхів, саморізів, але при цьому деталь може дати скол або тріснути.
 5. Зміцніть виріб на стіні. Це можна зробити за допомогою спеціальних кріпильних куточків або зробити в стіні отвори і закрутити в них гаки, на які буде підвішено виріб.

ВАЖЛИВО! Всі етапи робіт слід проводити за допомогою рівня, щоб полку трималася рівно і красиво виглядала.

Навісна поличка з декількома секціями своїми руками

Якщо ви бажаєте розділити свою колекцію за жанрами і авторам або просто необхідне місце під зберігання аксесуарів, у такому випадку слід звернути увагу на дизайни полиць з декількома секціями. Завдяки наявності вставок можна створити цікаві образи і надати конструкції незвичайну форму, а наявність додаткових відділень дозволить красиво і рівномірно розташувати всі речі.

Такі вироби підійдуть для будинків з великою вільною площею стін, оскільки вони займають досить багато місця. Виконувати їх небагато складніше, ніж попередню модель. Матеріали та інструменти потрібні ті ж, але дощок потрібно взяти більше.

Креслення полиці

Для креслення необхідно використовувати параметри місця, де буде встановлена конструкція. Пропонуємо скористатися нашим чертежем полиці. Ви можете роздрукувати його або перемалювати на папір вручну.

Для краси можна зробити полицю у формі квадрата, але внутрішні відділення виконати різними за розміром прямокутниками. Також існують різні розбірні способи установки

Виготовлення полиці покроково

Порядок виконання такої полки майже нічим не відрізняється від звичайного варіанту, додаються лише деталі, що розділяють між собою простір.

 1. Розпиляєте дошки згідно схеми виробу.
 2. Обробіть матеріал шліфувальним верстатом або наждачним папером. При необхідності покрийте поверхню шаром лаку або фарби.
 3. Спочатку зберіть зовнішні стінки, з'єднуючи їх між собою.
 4. Після цього в основний каркас слід встановити дошки для поділу конструкції на секції. Для цього по намічених точках вставляйте дошки і фіксуйте їх за допомогою меблевих гвинтів.
 5. Закрийте всі отвори заглушками.
 6. Приступайте до установки полиці. Будьте акуратні і зробіть більше кріплень, оскільки вага такого виробу більше порівняно з простим варіантом.

Цікаві полиці для книг своїми руками

Можна творчо підійти до вирішення цього питання й створити цілий витвір мистецтва. Якогось певного ескізу не існує для цікавих варіантів, оскільки їх дуже багато. Включіть свою уяву, подивіться незвичайні образи свій варіант або повторіть наявний.

Ми розповімо про один із способів. Він досить простий у виготовленні і при цьому цікаво виглядає на стіні. Мова йде про спіральну формі, що нагадує равлика.

ВАЖЛИВО! При створенні дизайну не забувайте про міцності конструкції і основний її завдання.

Креслення незвичайної полиці

Для створення такої полиці необхідно розрахувати витки спіралі і підібрати всі розміри. Важливо розуміти, що зовнішня частина буде з'єднуватися і триматися за рахунок дерев'яних полиць, встановлених в стіну. Для виготовлення зовнішньої стінки необхідний матеріал, який добре гнеться і не ламається. Для цього відмінно зійдуть листи фанери. Для того щоб домогтися бажаної довжини, можна скріпити між собою кілька таких листів з допомогою скріпок або маленьких цвяхів.

На папері зобразіть основні деталі: кілька рівнів дощок і фанерну спіраль. Важливо враховувати збільшення її діаметра в міру розкручування.

Як виготовити незвичайну книжкову полицю своїми руками

В такому разі починають відразу ж кріплення дощок, а потім додають все інше.

 1. Підготуйте всі деталі, випиляні з ескізом. Обробіть їх і покрийте лаком або просоченням.
 2. Встановіть дерев'яні дошки з допомогою кріплення на стіну паралельно підлозі.
 3. Після цього слід акуратно без різких рухів середньою силою натиску скручувати фанерну панель уздовж виробу.
 4. По місцях з'єднання фанери з дерев'яними дошками слід скріпити їх саморізами або цвяхами, щоб запобігти зворотне розкручування.

Оскільки всі деталі вже зафіксовані, а фанера надійно прикріплена до них на цвяхи, додаткових кріплень не потрібно. Можете додатково розфарбувати свій твір і додати прикрас.

Стелаж для книг своїми руками

Якщо вам недостатньо звичайних полиць, можна створити цілий стелаж спеціально для книг. Можна зробити його навісним або поставити на ніжки. В цілому його корпус нагадує великий шафа. Бічні стінки, сполучені з дном і кришкою. По всій висоті рівномірно вставлені широкі дошки. А знизу кріпляться ніжки або коліщата для зручності переміщення.

Для його створення потрібні всі ті ж матеріали, побудова креслення і інструмент. Установка не займе багато часу і не завдасть труднощів.

Як прикрасити книжкову полицю, виготовлену своїми руками

Прикраса не є обов'язковим елементом, але надає дуже красивий і цікавий зовнішній вигляд. Декорувати виріб можна кількома способами:

 • Пофарбуйте її в улюблений колір.
 • Зробіть самостійно розпис по дереву.
 • Можна обклеїти дерево плівкою з візерунками і різними зображеннями.
 • Цікавим варіантом буде застосування фігурок улюблених персонажів книг, вирізаних з картону.
 • Спробуйте зробити декоративну різьбу.

Втілюйте свої мрії в життя і побудуйте надійну і гарну підставку для своєї літературної колекції, створити домашню бібліотеку своїми руками.