Як повісити полку на стіну

Після проведення ремонту постійно з'являється необхідність закріпити всі елементи декору на свої місця. Під час виконання цієї процедури нерідко стає проблема, як закріпити полку до стінки таким чином, щоб вона привабливо виглядала, гармонійно відповідала дизайну, і при цьому була безпечною і зручно розташована. Така проблема з'являється з-за стін, зроблених з різних матеріалів, і перш ніж кріпити полку, потрібно знати певні нюанси.

Як повісити полку на стіну

Під час кріплення дуже важливий вид безпосередньо кріплення. Познайомившись зі способами кріплення, ви легко підберете необхідний варіант:

 1. Невидимий кріплення. За допомогою цього способу можна приховати елементи кріплення, а конструкція на стіні буде виглядати легкої і вишуканою. Найкраще щоб стінка була з бетону або цегли. Не радять це кріплення використовувати для стін, які обшиті гіпсокартоном.
 2. Кронштейни. В такому випадку всі елементи приховати не вдасться, вони будуть помітні. В якості економії можна купити сталеві або пластмасові куточки. Якщо потрібно полиці надати привабливий зовнішній вигляд, вибирайте декоративні кріплення, але неодмінно в парі. Потрібно враховувати один нюанс – кронштейни можуть підійти не до будь-якого інтер'єру.
 3. Петлі. Це найбільш популярний метод – простий, практичний, швидкий у виконанні, і при цьому зможе вписатися в будь-який дизайн. Особливості виготовлення петель допускають різну навантаження на полицю. Не всі різновиди цих кріплень на практиці можна закріпити своїми руками. У певних випадках потрібно звертатися до професіоналів.
 4. Скляні власники. У цих кріпленнях встановлені гумові ущільнювачі, які захищають поверхню на ділянці кріплення. Тримачі бувають різними за конструкцією, існують моделі на липучках, які виглядають красиво. Вони закріплюються внизу, а наверх ставиться опора.

Увага! Кутова кухня буде виглядати особливо добре при виборі скляних тримачів для кріплення.

Інструменти і матеріали

Для кріплення будуть необхідні:

 • електродриль;
 • рівень;
 • викрутка;
 • перфоратор;
 • саморізи;
 • анкера;
 • клей;
 • електролобзик;
 • свердла;
 • набір кріплень;
 • гайковий ключ;
 • молоток;
 • маркер.

Яка повинна бути стіна

Підбираючи варіант кріплення необхідно врахувати не тільки його привабливий вигляд, але і спосіб фіксації до стінки, яка може бути зроблена з різних будматеріалів:

 1. Бетонні стіни характеризуються міцністю. Тому закріпити в цю стіну саморіз майже неможливо. Потрібно спочатку попрацювати, щоб виконати отвір.
 2. Сьогодні нерідко застосовують гіпсокартон для обробки. Для цього матеріалу використовуються анкера «метелик».
 3. Якщо стіни зроблені з дерева, то фіксація полиці проблем не викличе. Єдиною трудністю може бути пошук місця, де можна виконати отвір. Після полку треба піднести до розмічених точках і закрутити саморізами. Щоб зафіксувати виріб на дерев'яну поверхню не потрібно купувати додатково інструмент, можна вкрутити саморіз звичайною викруткою.

Повісити полку на стіну: покрокова інструкція

Перед початком свердління стін потрібно впевнитися, що на ділянці проведення робіт не перебувають електричні кабелі. Існують пристрої для визначення прихованої електропроводки.

Інструкція по кріпленню:

 1. У першу чергу потрібно точно визначити місце кріплення з урахуванням вашого інтер'єру. Полиці для книг можуть відрізнятися по ширині від таких виробів для рослин. Підберіть полку необхідної довжини і притуліть до стінки на ділянці передбачуваного кріплення. Встановіть її горизонтально за допомогою рівня і проведіть лінію по нижній частині.
 2. Перед тим як свердлити кахель, потрібно перевірити, чи можливо закріпити виріб, проробивши отвір між суміжними плитами. Так кахель залишиться цілим і можна не сумніватися в тому, що закріплена підставка чітко по горизонталі. Якщо бурити отвір в кахлі все-таки потрібно, то треба позначити точку кріплення на малярському скотчі, приклеєному до поверхні хрест-навхрест. Це дасть можливість уникнути зісковзування бура перфоратора. Свердлити потрібно трохи більше розміру дюбеля, так як він зобов'язаний повністю втопитися в стіну. При цій установці дюбеля кахель не потріскається під час укручування шурупа.
 3. Вага підставки має бути розподілена на кілька кріплень, встановлених в стінку за допомогою саморізів. Дистанція між кріпленнями не повинна бути дуже великою, щоб виріб не звисало по центру. Кількість кріплень буде залежати від вантажу встановлюється на підставку. Для виробів з ДВП товщиною 15 мм краще всього вибрати крок між кріпленнями близько 55 див. Для моделей з МДФ бажано вибрати дистанцію між кріпленнями приблизно 65 див.
 4. Притуліть до стінки кріплення таким чином, щоб верхівка знаходилася в одному положенні з рисою, яка була проведена маркером. Намітьте один отвір, переконайтеся в вертикальності, потім позначте інші отвори. Таким же чином потрібно розмітити отвори іншого кріплення.
 5. Під час пробивання отворів потрібно застосовувати той вид свердла, який вимагається для матеріалу, з якого споруджена стінка. Для фіксації кріплень з маленьким плечем виберете саморізи 50×5 мм, для полкодержателей з довгим плечем – 50×7 мм

До кріплення полиць потрібно підійти дуже уважно, навіть якщо є деякі навички монтажної роботи з рейками і кріпленнями, дерев'яними або гіпсовими стінами. Завжди треба ретельно вибирати кріплення та інструменти для фіксації. Без видимих труднощів полиці можна повісити самостійно, але якщо ніяких навичок у кріпленні полиць немає, то бажано звернутися за допомогою до досвідченого майстра. Його послуги обійдуться недорого, але вони будуть виконані якісно.