Як зміцнити полицю, щоб вона не прогиналася

Безумовно, дана конструкція максимально зручна, так як на ній можна зберігати безліч предметів: книги, банки з продуктами, квіткові горщики і не тільки. Головним критерієм при придбанні стає міцність і надійність матеріалу. Однак бувають випадки, що полку довільно піддається тяжкості, в результаті чого з'являються пошкодження. Про те, як запобігти таку ситуацію або ж попередньо застерегти поверхню від шкоди, що буде розказано нижче в статті.

Як зміцнити полицю, щоб вона не прогиналася

Незважаючи на те, що будь-які споруди схильні до деформації, все ж є деякі способи припинити таке явище. Для цього не потрібно багато зусиль, зате термін служби може збільшитися на кілька років.

Алгоритм дій

Існує кілька варіантів, щоб забезпечити стійкість. Розглянемо кожний з них:

  • Для початку необхідно придбати металеві куточки. У разі якщо їх у вас немає, можна використовувати дерев'яні бруски (ширина повинна становити не менше трьох сантиметрів), які також зможуть виконувати призначену функцію — посилення полиці.
  • З допомогою шурупів (для більш високої міцності можна застосувати ще й клей) слід прикріпити вироби з нижньої частини конструкції так, щоб вони знаходилися врівень з тильного кромкою.
  • Крім цього, можна виконати вищеописані маніпуляції як полиці знизу, так і зверху, щоб напевно зміцнити весь меблевий предмет.

Розберемо і традиційний спосіб, яким користується більшість людей:

  • Вам всього лише необхідно перевернути полку у зворотний бік. За допомогою цієї дії конструкція буде поступово вирівнюватися.
  • Рекомендується робити це час від часу, не чекаючи самої трансформації.

Останній, але не менш ефективний метод, ніж попередній полягає в наступному: посередині полиці рекомендується поставити перемичку. Тим самим вона буде забирати зайву частину навантаження. Довжина матеріалу, де відбувається згинальний ділянку, в свою чергу, зменшиться в довжині.

Необхідні інструменти

Для деяких способів додаткові вироби зовсім не потрібні. Однак, при виконанні першої інструкції слід озброїтися куточками з металу. Також відмінно підійдуть бруски з дерева. Для їх закріплення знадобляться спеціально призначені для цього шурупи.

Як у майбутньому уникнути прогину полиць

Все залежить, в першу чергу, від габаритів предмета, який знаходиться на самому виробі. Тому що навіть при самому крихкому матеріалі полку здатна витримати невелику вагу. І навпаки — знаходження важкого вмісту може призвести до пошкоджень при використанні навіть самого міцного виготовлення. Але з цим моментів і так все ясно: бажано розумно співвідносити здатності споруди з розмірами виробів. Однак зупинимося на тому, якими повинна бути ширина і товщина полиць, так як це теж буде впливати на термін експлуатації.

Для запобігання дефектів потрібно глибина з показниками від 25 до 30 сантиметрів — стандартний межа. Якщо ж вам належить розміщувати речі з досить великою вагою, то варто задуматися про параметри — до сорока див. Що стосується повноти, так це орієнтир на кількість міліметрів не менше 20. Також варто не забувати і про довжину, яка зазвичай варіюється до 0,9 метра. Саме виробництво повинно бути стійким. Його варто перевіряти заздалегідь перед придбанням. Після того як всі величини враховані, потрібно подбати про кріпленні. Часто це грає чималу роль — якість збірки повинно бути високим, інакше полку може не тільки прогнутися, але і зовсім впасти.