Полки для взуття своїми руками

Для власників малогабаритних квартир одну з серйозних проблем становить питання розміщення взуття в передпокої. Особливо це питання гостро стоїть для сімей, в яких є діти. Вони краще за всіх розуміють, що таке взуття, яка розкидана по всій квартирі.

Для збереження і підтримання порядку в домі необов'язково купувати взуттєві стелажі в меблевих магазинах, виготовити такі вироби цілком під силу будь-якій людині. Для цього не потрібні якісь дорогі матеріали або інструмент, існує безліч доступних матеріалів, з яких можна спорудити взуттєві полиці.

З чого можна зробити взуттєву полку

Для виготовлення такої конструкції можна використовувати самі різні матеріал, у тому числі деревину, метал, полімери. Крім перерахованих ,існують моделі для виготовлення яких застосовують фанеру, ДСП, металевий профіль, в тому числі і труби.

Як зробити полицю для взуття з дерева

Перед тим як приступити до спорудження такої конструкції, необхідно намалювати її ескіз, це можна зробити на папері або на комп'ютері, з використанням спеціальних CAD-програм.

Наявність такого ескізу дозволить не тільки відпрацювати її зовнішній вигляд, але і розрахувати кількість необхідного матеріалу і кріплення, іншими словами, скласти специфікацію на виріб.

Необхідні матеріали

Для самостійного виготовлення підставки з дерева необхідно придбати матеріал, який визначений в ескізі. Це може бути цілісна дошка, лист фанери, ДСП. Для спорудження задньої стінки можна використовувати лист ДВП.

Деревина, у вигляді цільного масиву, повинна бути просушена, якщо використовувати сире дерево, то можна бути впевненим в тому, через деякий час тумбочку поведе. Для з'єднання між собою деталей взуттєвого стелажа можна використовувати куточки, виконані з металу, опорні бруси. В якості кріплення, як правило, застосовують шурупи саморізи.

Необхідні інструменти

Для обробки деталей взуттєвої полиці і її складання може знадобитися такий інструмент:

 • ножівка по дереву, ручна або електрична:
 • рубанок;
 • шуруповерт або викрутку;
 • абразивну шкірку на тканини або паперу;
 • міряльний інструмент і маркер.

Креслення полиць під взуття з дерева

Як вже зазначалося вище для складання полиці своїми руками, буде потрібно креслення майбутнього виробу. Його можна зробити своїми руками. Для його створення можна використовувати зразки з каталогів меблевих або пошукати готові комплекти креслень.

Стандартна полку під взуття з дерева покроково

Для виготовлення типової конструкції потрібно заготовити дошку з дерева, її оптимальна ширина становить 250-350 мм, а товщина 20-25 мм. Для створення опорних брусів треба приготувати дерев'яний брус квадратного перерізу з розміром 25*25 мм

Процес виготовлення полиці буде виглядати наступним чином:

 1. З приготованих дощок потрібно вирізати бічні стінки довжиною 800-900 мм кожна.
 2. Після цього необхідно виготовити опорні бруси і поперечні перекладини.
 3. Взуттєві полиці необхідно відрізати завдовжки 600-700 мм
 4. Всі отримані заготовки необхідно обробити шкіркою. Це необхідно для зняття задирок, які залишаються після обробки ножівки.
 5. Для установки полиць необхідно встановить опорні бруски, їх прикручують за допомогою саморізів.
 6. Після цього готові полиці можна встановити на закріплені бруси.

Після закінчення складання, має сенс покрити лаком або фарбою, це дозволить зберегти конструкцію від контакту з водою, яка може стікати з взуття.

На замітку! З такої тумби можна досить швидко зробити пуфик, на який можна сісти, одягаючи взуття. Для цього достатньо укласти на верхню полицю шар поролону і обтягнути його штучною шкірою.

Дерев'яна полиця для взуття з прихованим кріпленням: покрокове керівництво

Для виконання кріплення бічних і поперечних полиць між собою застосовують не тільки саморізи, але і прихований кріплення. Такий застосовують для виробництва меблів в умовах серійного виробництва. Для монтажу такого кріплення потрібно свердло по дереву і перка. Простим свердлом проробляють отвір в боковині, і в панелі, яка буде з'єднана з нею. Ще одне свердло потрібно для зенкування отвори під головку болта. Цей діаметр повинен перевищувати перший на 1-2 мм. Точний розмір можна визначити, вимірявши, розміри голівки з використанням штангенциркуля. При свердлінні необхідно суворо дотримуватися горизонтальність роботи свердла, в іншому випадку отвір може вийти назовні, і полк буде зіпсована. З допомогою перкі проробляють отвір під установку гайки з набору прихованого кріплення.

В капелюшку болта є поглиблення, призначену для встановлення декоративної заглушки.

Процес складання виглядає таким чином: в отвір для гайки встановлюють гайку, а через пробитий отвір заводять болт, таким чином, буде отримано надійне з'єднання бічних і поперечних полиць.

При виконанні операції по установці прихованого кріплення треба ретельно виміряти всі місця розташування прихованого кріплення. Як правило, для кріплення боковини та полиці використовують два таких з'єднання. Відстань від країв має становити як мінімум 30 мм.

Збираємо полку в передпокій з дерев'яних ящиків

Ще одне цікаве рішення – це виготовлення взуттєвої полиці із звичайних тарних ящиків, які можна знайти біля будь-якого магазину. Єдина умова дощечка з ящика, не повинна бути тонкою, наприклад, як на фруктової тарі. Тому можна використовувати ті, в яких перевозять продукцію, розфасовану по скляній тарі.

Такі ящики дозволяють зберігати взуття будь-якого типу, наприклад, високі чоботи або валянки.

Як зробити стелаж для взуття своїми руками

Як вже зазначалося при виготовленні взуттєвого стелажа можна використовувати самі різні матеріали, в тому числі і готові вироби, наприклад, тарні ящики, призначені для транспортування склотари або іншої продукції.

Послідовність операцій при виготовленні склотари виглядає наступним чином:

 1. Розробка ескізу, необхідного для розрахунку кількості необхідного матеріалу і кріплення.
 2. Виготовлення необхідних заготовок – бічних стін, опорних брусків.
 3. Підготовка місць під кріплення полиць.
 4. Збірка вироби на основі розробленого ескізу.
 5. Обробка поверхні лакофарбовими матеріалами, такого роду обробка, дозволяє захистити поверхні взуттєвої полиці від вологи, яка стікає з взуття.

Взуттєва полку зі скла своїми руками: покрокове керівництво

Ніхто не буде сперечатися з твердженням, що скло стали часто використовувати для створення домашніх та офісних меблів.

Благо, сучасні технології отримання цього матеріалу, забезпечують йому достатню міцність, здатної витримати і динамічні і статичні навантаження.

Для виготовлення взуттєвої полки має сенс використовувати загартоване або багатошарове скло (триплекс). Акрилові матеріали можуть бути подряпані піском, скапливающимся на взуття.

Для виготовлення найпростішої полиці необхідно заготовити три листи скла з приблизно наступними розмірами 900*300*10 мм. Відстань між ними може лежати в межах від 250 до 300 мм, відстані цілком вистачить для встановлення громіздких зимових черевиків. Також варто звернути увагу на наступні моменти:

 • Полиці з скла можна виконати як з бічними стінками, так і без них. Слід відзначити використання боковин зі скла, в підсумку ускладнює конструкцію.
 • Листи скла можна виготовити самостійно, а можна замовити в скляній майстерні, де забезпечать необхідні розміри і форму полиць.

Для складання такої конструкції можна використовувати кілька способів. Для того щоб уникнути свердління скла, а це досить складний процес, який в домашніх умовах виконати важко, можна використовувати наступну схему, нарізати на висоту відстань між полицями відрізки з металевих або полімерних труб, встановити на ньому заглушки. На поверхню заглушок наносять склеювальний склад і розставляють у відповідності з ескізом.

Можна з металу або дерева виготовити бокові конструкції і оснастити їх кріплення для утримання полиць. Якщо все ж вдалося отримати отвори, то можна встановити штирі і на них закріпити фурнітуру для утримання полиць на заданій висоті.

Важливо! Необхідно пам'ятати про зазорі між нижньою полицею та підлоговим покриттям, тобто бажано встановити опорні ніжки.

Взуттєвий стелаж, виконаний зі скла, вимагає постійного догляду, так як, на його поверхні добре видно всі забруднення.

Цікаві ідеї для взуттєвих поличок своїми руками

Взуттєвий стелаж — це ті меблі, при створенні якої можна використовувати найсміливіші ідеї. Наприклад, використовувати в якості основного матеріалу водопровідні труби і сполучну арматуру. З їх допомогою можна створити як окремо стоять конструкції, так і полиці, які можна закріпити до стіни.

 • Деякі домовласники використовують в якості основного матеріалу коробки із щільного картону.
 • Для заміського будинку цілком підійде виріб, виконане в сільському стилі, для цього можна використовувати товсті дошки, і така полку зможе грати роль лавки для вечірнього відпочинку.
 • Для зберігання взуття в передпокої можна використовувати і порожні пляшки.

Іншими словами, при влаштуванні це меблів домовласник може використовувати практично всі підручні матеріали.