Полиці для інструментів своїми руками

Будь-якій людині необхідно особистий простір, а для чоловіків таким місцем найчастіше служить гараж. Це місце зустрічі з друзями, «стійло» залізних коней, а також сховище інструментів, предметів меблів та інших речей, яких вже немає місця вдома, але шкода викинути. Щоб утримувати цей куточок усамітнення в гідному вигляді, необхідно якомога більше поверхонь, полиць, шаф, а які варіанти існують, розглянемо нижче.

Види матеріалу полиць для інструментів

Дерево та метал – ось найбільш доступні і зносостійкі матеріали для створення стелажів, іноді використовується пластик. Металеві полиці відрізняються надійністю і довговічністю. На таких полицях зручно зберігати важкі та об'ємні предмети (шини, каністри, кувалди). Якщо покрити готовий виріб антикорозійним складом, воно може прослужити кілька десятків років. До мінусів такого матеріалу можна віднести ціну і трудомісткість в обробці.

Дерев'яні щити, дошки, бруски можна придбати в більшості будівельних магазинів і за приємними цінами. Вироби з дерева легко обробляються, з'єднуються, монтуються. Недоліком цього матеріалу є невисока опірність вологим умов, а з нею і можливість деформації, гниття і поїдання комахами. Щоб уникнути цих неприємностей, ще на етапі створення, необхідно просочувати матеріал антисептичними складами і фарбами, а готовий виріб періодично покривати лаком або маслом.

Одним з найвигідніших варіантів є поєднання металевого каркаса, стійкого до поразки цвіллю, деформації і займання і дерева. Це істотно спростить і здешевить підсумкове виріб.

Набагато рідше вибирають фанеру, камінь, пластик та ін. Адже вибір матеріалу безпосередньо залежить від функціоналу майбутнього виробу і фінансових можливостей.

Варіанти конструкції полиць

Конструктивні варіанти полиць численні:

 • закриті та відкриті;
 • навісні і підлогові;
 • стаціонарні або пересувні на кшталт «асистента»;
 • демонтуються або постійні.

Перш ніж приступати до виготовлення полиці, необхідно визначитися, для чого вона потрібна. Якщо планується організувати робоче місце біля верстата, прибравши дрібні інструменти, на зразок викруток, ключів, гайок та іншого, то є сенс придивитися до полиць-щитів, з великою кількістю відсіків і шухлядок. Також практичні невеликі навісні полички, підвішені на рівні зростання власника. Неоціненним бонусом може стати додаткове підсвічування. Навіть світло від діодні стрічки збільшить комфортність роботи за столом, а робоче місце буде виглядати стильно.

Пересувні конструкції зручні в роботі, вони мобільні, їх можна перевозити за собою, маючи під рукою все необхідне. Але не варто розраховувати на них, якщо потрібно прибрати великогабаритні і важкі речі. В такому разі слід скористатися найпоширенішим варіантом – виготовити стелаж, який кріпиться до стіни за допомогою стрижнів з арматури. Полички закритого типу зручні для зберігання тих предметів, якими ви рідко користуєтеся, завдяки чому, зовнішній вигляд приміщення буде акуратним.

Визначившись з конструкцією і матеріалом, слід вибрати місце розміщення. Навісні полиці не рекомендується розташовувати по центру стіни, велика ймовірність нераціонального використання місця. А при розрахунку габаритів стелажа, робіть надбавку на відкриті двері автомобіля і вільне переміщення поблизу.

Збірка відкритого навісний полки своїми руками

Такий тип полиць прийнято вважати одним з найбільш простих. Намітьте майбутнє розташування і розміри, запишіть значення або позначте з допомогою рулетки і маркера відразу на стіні. Обов'язково вкажіть місця кріплення.

ВАЖЛИВО! Стіна, що стикається з полицею повинна бути рівною, отштукатуренной і обробленої антисептиком. Це продовжить термін життя майбутньої полиці.

Висота навісу полиці безпосередньо залежить від зростання господаря. Не слід кріпити меблі вище рівня підборіддя.

УВАГА! Якщо ви вирішили, що полиця буде кріпитися в двох бічних точках, врахуйте — на ній можна розміщувати більше 15 кг.

Визначаючи розміри необхідних дощок, виходите з особистих потреб. Класичної шириною прийнято вважати 20-30 див. Необхідні заготовки не повинні мати гострих країв, зазублин і сколів. Слід обробити їх наждачним папером різної зернистості, для додання гладкості, а після, просочити маслом або антисептиком. Між собою дошки кріпляться за допомогою металевих куточків або штифтів. Готовий виріб можна пофарбувати або покрити лаком. По верхніх кутах кріпляться вушка, для підвішування. Отвори в стіні робляться за допомогою перфоратора, потім вбивається пластиковий дюбель і прикріплюється полку

ВАЖЛИВО! Для міцності кріплення, глибина отвору в стіні повинна перевершувати шар штукатурки мінімум в 2,5 рази.

Навісні полиці вважаються стаціонарними, тому кріплення робляться глухими.

Як зробити полицю-щит для інструментів своїми руками

Цей спосіб організації робочого місця підходить для невеликих інструментів, з використанням підвісних кріплень. На такий полиці можна наочно розташувати ключі або асортимент викруток, а також розставити невеликі коробки з кріпленням. Кріпиться таке основний щит до стіни на анкера. Особливо практичний лист перфорованого заліза, до нього можна приєднати гачки і утримувачі.

УВАГА! Стіна, на яку приєднується полку, повинна бути грунтована і обштукатурена, щоб виключити появу конденсату.

Необхідні інструменти та матеріали:

 • лист матеріалу (якщо це дерево або його похідні, то товщина повинна бути не менше 1,5 див);
 • анкера;
 • бруски та заготовки для поличок або металеві куточки;
 • гачки, саморізи;
 • перфоратор, шуруповерт, рулетка.

ДОВІДКА! Прикріпіть до щита кілька рейлінгів. На них можна підвісити склянки або відерця для зберігання олівців, ручок чи інших невеликих предметів.

Зручним доповненням буде магнітна стрічка на щиті. Як звичайно, важливо визначити розміри. Буде логічно, якщо щит буде не ширше верстака, а по вертикалі не вище рівня витягнутої руки власника. Далі:

 1. Випилюється фігура майбутньої полиці, розмічається розташування всіх функціональних елементів.
 2. За допомогою шурупів кріпляться всі деталі полиці. По кутах розташовані вушка для підвішування на стіну.
 3. За допомогою перфоратора проробляються отвори, в них забиваються дюбеля і щит монтується на своє місце. Для посилення фіксації можна використовувати спеціальні шайби, що запобігають зісковзуванню вушок.

Виготовлення стелажа

Якщо ж ви маєте в своєму розпорядженні великим арсеналом інструментів або накопичили пристойну кількість різних речей, однієї полиці буде недостатньо. Для систематизації та впорядкування в просторі гаража служать стелажі. Особливою любов'ю серед майстрів користуються розбірні моделі, в яких кількість і розміри комірок можна варіювати, виходячи з потреб. Оптимальні розміри, що вміщають практично будь інвентар:

 • висота близько 1,5 м;
 • ширина від 1,5 м;
 • глибина 60 см

До вертикальних елементів металевими кутниками або саморізами кріпляться полиці, починаючи знизу вгору, з відстанню 20-35 див нижній, можна залишити більше місця для зберігання найбільш великих предметів і інструментів. Весь каркас стелажа повинен бути надійно зафіксований на стіні, за допомогою вже знайомих дюбелів або арматурних штирів.